Szczęśliwy numerek

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Szczęśliwy numerek

Postautor: Ingeborga » 2009-02-05, 23:27

Temat chyba jeszcze tutaj nieporuszany, nie znalazłam tego nigdzie, a więc - szczęśliwe numerki. Regulamin szczęśliwego numerka jest jasny i zrozumiały dla każdego - osoba, której numer w dzienniku zostanie wylosowany w ciągu całego dnia jest zwolniona z odpowiedzi ustnej i niezapowiedzianej kartkówki (przy czym może wyrazić chęć bycia odpytaną bądź pisania kartkówki ;) ), lecz nie dotyczy to zapowiedzianych sprawdzianów pisemnych oraz prac domowych.

W gimnazjum numerek losował przedstawiciel SU, w liceum - "szefowa" pań sprzątaczek. W gimnazjum zostało to przedstawione jako pomysł SU, ja natomiast dowiaduję się, że nie tylko SU z mojego (do niedawna ;) ) gimnazjum wpadło na taki pomysł. Zresztą, gdy zobaczyłam w swoim lo szczęśliwy numerek, nieco się zdziwiłam ;) .
A jak to jest u Was? Numerki obowiązują? Co w ogóle myślicie o tym całym losowaniu szczęśliwych numerków? Biorąc kogoś do odpowiedzi - pamiętacie, jaki jest szczęśliwy numerek i go nie wybieracie, wybieracie, czy też - zdajecie się na swoich uczniów? Kto losuje? I - jeszcze tak będąc przy tematach "okołoodpowiedziowych" - zdarza się Wam nieodpytać ucznia, gdy ten wyzna, że właśnie są jego urodziny?
A do uczniów - przypominacie nauczycielom, jaki jest szczęśliwy numerek? Próbujecie jakoś "odwlec" odpowiedź - informacją o urodzinach, bólu gardła itp.? (To ostatnie chyba bardziej dotyczy takich uczniów, jakich na forum nie mamy - którzy się nie uczą i pod byle pretekstem unikają odpowiedzi ;) )
:)
...

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Szczęśliwy numerek

Postautor: motylek8 » 2009-02-06, 11:52

U nas numerek to również inicjatywa SU, a losuje go pani z biblioteki, bo ona zazwyczaj jest najwcześniej. Jeśli chodzi o odpytywanie czy niezapowiedziane kartkówki, to faktycznie nie pytamy tych osób, przy czym ja sama rzadko zwracam uwagę, jaki to numerek - zainteresowany sam się upomni :wink: I jeszcze zadania domowego - u nas numerek nie dotyczy zadania domowego.

Awatar użytkownika
żabka82
Posty: 13
Rejestracja: 2009-02-02, 21:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Szczęśliwy numerek

Postautor: żabka82 » 2009-02-06, 16:00

U nas także jest to pomusł SU, a właściwie jedna z wynegocjowanych z RP obietnic wyborczych :D Losuje go dyżurujący obok radiowęzła nauczyciel przed 8.00, po czym przez trzy kolejne przerwy ogłaszane jest to w radiowęźle i jakoś tak wbija się w pamięć :wink: W razie czego zainteresowany sam się upomni... Szczęśliwy numerek u nas także nie chroni przed zapowiedzianym sprawdzianem, zadaniem domowym i... pracą na lekcji (jego szczęśliwi posiadacze mogą otrzymać ocenę za ćwiczenia wykonywane na lekcji np. w grupach) :D
"Nie można uciec od pracy, która jest powołaniem"
Julien Green

Awatar użytkownika
Ataegina
Posty: 70
Rejestracja: 2008-12-20, 16:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: lubelskie

Re: Szczęśliwy numerek

Postautor: Ataegina » 2009-02-06, 17:31

W liceum, w którym pracuję, nie ma takiej inicjatywy. Może to i dobrze :) Natomiast kiedy ja chodziłam do LO (dawno temu :P), to takie dwa szczęśliwe numerki były losowane co piątek przez SU. Wiem, że wtedy nie pytało się tych osób (pamiętam tą radość na geografii i PO :D), ale jak zapowiedziany był sprawdzian, to się i tak nic nikomu nie "upiekło".

676
Posty: 420
Rejestracja: 2009-02-06, 03:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Szczęśliwy numerek

Postautor: 676 » 2009-02-06, 18:00

to takie dwa szczęśliwe numerki były losowane co piątek przez SU


Co piątek? :D Ale że jak? :D Obowiązywały tylko w piątek, czy przez cały tydzień? :lol:

Niemamnicku
Posty: 47
Rejestracja: 2008-12-13, 12:01
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Szczęśliwy numerek

Postautor: Niemamnicku » 2009-02-06, 18:16

U mnie w gimnazjum też jest takie coś jak szczęśliwy numerek. Losują przypadkowi uczniowie, którzy się nawiną, a obrzęd dokonuje się na cotygodniowym apelu. Jeden numerek na jeden dzień. Nie jest pytany przy tablicy, nie pisze niezapowiedzianych kartkówek.

daro36
Posty: 23
Rejestracja: 2009-02-02, 22:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Szczęśliwy numerek

Postautor: daro36 » 2009-02-06, 18:43

U nas w gimnazjum nie ma takiego czegoś, ale w szkołach średnich w mieście już tak. Nie wiem jak to funkcjonuje

Awatar użytkownika
Ataegina
Posty: 70
Rejestracja: 2008-12-20, 16:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: lubelskie

Re: Szczęśliwy numerek

Postautor: Ataegina » 2009-02-07, 17:32

Co piątek? :D Ale że jak? :D Obowiązywały tylko w piątek, czy przez cały tydzień? :lol:


Obowiązywały tylko w piątek :)


Wróć do „Kącik uczniowski”