Umowa o pracę

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Jaka umowa ?

Postautor: fajnyprofesor » 2009-02-17, 19:03

Jestem nauczycielem kontraktowym. Mam propozycję zmiany pracy. Czy mogę liczyć na umowę na czas nieokreślony. od czego to zależy, bo zgodnie z KN z nauczycielem kontraktowym zawierana jest umowa na czas nieokreslony, ale z drugiej strony słyszałam, że czasami dyrekcja podpisuje nawet z mianowanymi umowę na rok, w celu rozpoznania.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Umowa o pracę

Postautor: nadia » 2009-02-17, 19:43

No to mnie "rozpoznaje" już chyba 7 lat bo w dalszym ciągu nie mam umowy na czas nieokreślony:(

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Umowa o pracę

Postautor: edzia » 2009-02-17, 20:58

fajnyprofesor pisze:Czy mogę liczyć na umowę na czas nieokreślony. od czego to zależy, bo zgodnie z KN z nauczycielem kontraktowym zawierana jest umowa na czas nieokreslony
Zależy tylko od tego przepisu. Jest tam jeszcze zastrzeżenie, zdaje się ust. 7, ale jeśli nie zachodzą wymienione w tym ustępie warunki, to umowa musi być na czas nieokreślony.
fajnyprofesor pisze:słyszałam, że czasami dyrekcja podpisuje nawet z mianowanymi umowę na rok, w celu rozpoznania.
Byłoby to może i zasadne, ale nie ma takiej możliwości, niestety. Albo "stety". :)

monik6553
Posty: 1
Rejestracja: 2009-02-19, 13:14
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Umowa o pracę

Postautor: monik6553 » 2009-02-19, 13:24

Witam mam pytanko:
- nauczyciel zatrudniony w jednej szkole na umowę na czas nieokreślony?
- został przeniesiony (oddelegowany) przez organ prowadzący do pełnienia obowiązków
dyrektora w innej szkole ale tej samej gminie do dnia 28.02.2009.
- jednocześnie w tej szkole co ma umowę na czas nieokreślony kadrowa napisała mu umowę na czas określony od 01.09.2008 do 31.08.2009 na 6/18 bo uczy tu języka obcego
- tym samym w jednej szkole ma dwie umowy jedną na czas określony a drugą na czas nieokreślony? czy to jest właściwe działanie czy może trzeba było to zrobić jakimś aneksem?
i drugie pytanko:
- w której szkole ta osoba powinna otworzyć staż, jeżeli na p. o. ma myć do 28.02.2009 a w tej drugiej szkole gdzie ma czas nieokreślony ma tylko 9/18.

wirtema
Posty: 9
Rejestracja: 2009-03-02, 12:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

umowa na czas określony od...do?

Postautor: wirtema » 2009-03-17, 20:31

witam!
Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy dyrektor może podpisać umowę z nowym nauczycielem np od kwietnia do końca czerwca?(tka sytuacja zostać zatrudnionym prawie pod koniec roku szkolnego) A może jest sens go przekonywać, aby podpisał nawet do końca sierpnia?

J.Pio
Posty: 55
Rejestracja: 2009-02-24, 09:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: J.Pio » 2009-03-17, 20:37

W mojej szkole pracunją dwie panie na zastępstwo. Niezależnie od momentu przyjęcia, obie mają umowy do końca czerwca. Dyrektora obowiązują pewnie przepisy niepozwalające na zatrudnienie zastępstwa na inny okres...

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: bzyk » 2009-03-18, 06:33

Ja mam umowe na okres zastępstwa. Wiem, że mam do końca czerwca, ale na umowie mam napisane na czas nieobecności nauczyciela, sekretarka powiedziała mi, że nie może napisać na umowie jest ona do czerwca. O wakacjach, to nie ma co wspominać ;) Wirtema, dostaniesz w lipcu ekwiwalent za urlop, zawsze coś ;)

J.Pio
Posty: 55
Rejestracja: 2009-02-24, 09:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: J.Pio » 2009-03-28, 21:37

Hmm, czyli jeśli nawet dyrektor zaproponuje n.kontraktowemu umowę na czas określony, to i tak nic to nie znaczy? Umowa jest traktowana jak stała?

Mój dyrektor twierdzi że dopiero mianowany ma umowę na stałe... :(

Basik
Posty: 2
Rejestracja: 2007-09-04, 15:13

Umowa na czas nieokreślony przy niepełnym etacie

Postautor: Basik » 2009-04-02, 16:32

Witam!
Na wstępie zaznaczę, że przejrzałam cały wątek dotyczący zawierania umów i - choć to pytanie w tej czy innej formie pojawiło się kilkakrotnie - ostatecznie pozostało bez pełnej odpowiedzi :(
Czy tłumaczenie dyrekcji o braku umowy na czas nieokreślony dla nauczyciela kontraktowego, który ma w szkole niepełny etat (10/18) jest związane z tym tajemniczym zapisem o "organizacji pracy szkoły"?
Konkretna sytuacja - w szkole jest dwóch nauczycieli tego samego przedmiotu - jeden ma pełny etat (nawet z drugim przedmiotem nieco więcej :) ), a drugi będzie zawsze potrzebny przynajmniej na pół etatu (konkretna ilość godzin zależy od ilości oddziałów w podstawówce, a ta jest zmienna).
Po zrobieniu w zeszłym roku awansu na kontraktowego w tym raku dostałam umowę do sierpnia, co w przyszłym - nie wiem i chcę się psychicznie i merytorycznie przygotować do czekających mnie negocjacji :mrgreen:
Dodam, że robi mi ogromną różnicę rodzaj umowy, chociażby z tego względu, że wg regulaminów przyjętych przez nasz OP osoby z umową na czas określony nie dostają dofinansowania do podejmowanych kursów czy studiów podyplomowych, no i z dodatkiem na zagospodarowanie też robią problem. Poza tym jest to szkoła ze świetną kadrą i atmosferą pracy (choć dzieciaki nie należą niestety do aniołków-ale nie można mieć wszystkiego :D ), więc zależy mi niej i wolałabym rozmawiać pokojowo.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: Mag » 2009-04-04, 13:50

J.Pio pisze:W mojej szkole pracunją dwie panie na zastępstwo. Niezależnie od momentu przyjęcia, obie mają umowy do końca czerwca. Dyrektora obowiązują pewnie przepisy niepozwalające na zatrudnienie zastępstwa na inny okres...


Umowa na zastępstwo nie może być dłuższa niż do czerwca?
Nawet jeśli jest zawarta przed 1 września, a osoba zastępowana wraca dopiero we wrześniu?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Umowa o pracę

Postautor: malgala » 2009-04-04, 13:57

Przed 1 września to raczej zawarta być nie może, tylko od pierwszego.
Umowa na zastępstwo, jak sama nazwa wskazuje, zawierana jest w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania szkoły w przypadku dłuższej nieobecności jakiegoś nauczyciela.
Zazwyczaj zawiera się ją na czas nieobecności tego nauczyciela z adnotacją "nie dłużej niż do końca zajęć lekcyjnych.
W wakacje zastępstwa organizować nie ma potrzeby, tak więc nie może taka umowa być zawarta na okres wakacji.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Umowa o pracę

Postautor: Basiek70 » 2009-04-06, 16:53

J.Pio pisze:W mojej szkole pracunją dwie panie na zastępstwo. Niezależnie od momentu przyjęcia, obie mają umowy do końca czerwca. Dyrektora obowiązują pewnie przepisy niepozwalające na zatrudnienie zastępstwa na inny okres...


jakie konkretnie masz na myśli? bo ja byam zatrudniona na zastępstwo za nauczyciela na urlopie zdrowotnym i mialam na umowie zapis od 1 września do 31 sierpnia, z aneksem o możliwości rozwiązania tej umowy (wiadomo, nauczyciel mogł zechcieć przerwać urlop)
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Umowa o pracę

Postautor: Mag » 2009-04-08, 09:30

malgala pisze:Zazwyczaj zawiera się ją na czas nieobecności tego nauczyciela z adnotacją "nie dłużej niż do końca zajęć lekcyjnych.
W wakacje zastępstwa organizować nie ma potrzeby, tak więc nie może taka umowa być zawarta na okres wakacji.


Zazwyczaj, ale nie zawsze. Czyli można do 31 sierpnia?

Przepraszam, nie czepiam się tylko to dla mnie ważne, bo najprawdopodobniej stanę przed wyborem- praca na zastępstwo na stanowisku, które b. mnie interesuje lub praca na rok na mniej satysfakcjonującym stanowisku. Wybrałabym opcje 1, ale jeśli to tylko do czerwca... to już nie tak ciekawie :(

Basiek70 pisze: bo ja byam zatrudniona na zastępstwo za nauczyciela na urlopie zdrowotnym i mialam na umowie zapis od 1 września do 31 sierpnia, z aneksem o możliwości rozwiązania tej umowy (wiadomo, nauczyciel mogł zechcieć przerwać urlop)


O taką umowę mi chodzi. Czyli jest to możliwe.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Umowa o pracę

Postautor: edzia » 2009-04-08, 09:44

Umowa na zastępstwo z nauczycielem może być zawarta do 31 sierpnia, ale jeśli jest zawarta tylko do końca zajęć (czyli do któregośtam czerwca), to też jest zgodna z prawem. Zależy od dyrektora, jaką Ci zaproponuje. Można też próbować negocjować.

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Umowa o pracę

Postautor: Basiek70 » 2009-04-08, 16:01

zgadzam się edzia; chodzi o to, że jest możliwa i taka i taka
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.

Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,

który jest tylko realistą."


Wróć do „Prawo oświatowe”