Uwagi z dzienników

oj... każdemu sie zdarzają... nawet na lekcji wizytowanej

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
karaeska
Posty: 295
Rejestracja: 2008-08-22, 00:57
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: karaeska » 2008-08-23, 23:52

Tak, zwłaszcza, że to bliźniaki :D

relicher
Posty: 744
Rejestracja: 2007-12-10, 17:37

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: relicher » 2008-08-24, 21:08

A jego siostra miała podrecznik?
Bo taki jest człowiek, jakie myśli w jego sercu.

Awatar użytkownika
karaeska
Posty: 295
Rejestracja: 2008-08-22, 00:57
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: karaeska » 2008-08-24, 23:01

Miała i podręcznik, i pracę domową :D

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: Ingeborga » 2008-08-24, 23:16

karaeska pisze:Miała i podręcznik, i pracę domową
I wszystko jasne :lol:
Też miałam przez 6 lat bliźnięta w klasie. Sytuacje podobne - odnotowane, jednakże o niewysokiej częstotliwości ;)
Chłopiec miał w IV kl. pomysł... były przyznawane punkty dodatnie za pomoc w nauce. On chciał kilka punktów za to, że dał spisać koledze pracę domową :roll:
...

Awatar użytkownika
karaeska
Posty: 295
Rejestracja: 2008-08-22, 00:57
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: karaeska » 2008-08-24, 23:17

Ingeborga pisze:On chciał kilka punktów za to, że dał spisać koledze pracę domową :roll:

I co, dostał? :D
Swoją drogą, gdyby za to przyznawano punkty dodatnie, to ja bym była chyba na pierwszym miejscu w szkole :D

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: Ingeborga » 2008-08-24, 23:50

Wychowawczyni mu powiedziała, że za coś takiego może dostać tylko ujemne. Chyba nie muszę tłumaczyć, że cała ochota na punkty mu przeszła ;)
...

ItsNotMatter
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-24, 03:38
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: lubelskie

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: ItsNotMatter » 2008-12-24, 04:57

Nauczyciel: No to pan xyz dostaje dzisiaj jedynke.
Uczen: Odchodzi od tablicy przy ktorej byl pytany i przy jego lawce mowi: "Ja sobie to zapamietam"
Nauczyciel: Grozisz mi? Nastepnie wpisal uwage ktora brzmiala "Uczen xyz grozi nauczycielowi na lekcji"

Niby nic dziwnego gdyby nie fakt ze "Ja sobie to zapamietam" brzmialo bardzo ironicznie...

Pamietam jak wchodzilismy do sali i nauczyciel do ucznia mowi: "schowaj ta kanapke". Ugryzl i schowaj po czym uslyszal: "wpisuje Ci uwage". Na godzinie wychowawczej czytamy: "Uczen xyz podgryza kanapke zawierajaca: maslo, salate, majonez, pomidor i plaster mielonki". Czytajac ta uwage myslelismy, ze nauczyciel zartowal mowiac "wpisuje Ci uwage" a jednak... nie. Kolega rozwscieczony ta sytuacja mowi ze na nastepna lekcje przyniesie obiad i zje go wchodzac na lekcje. I tak tez zrobil. Nastepna uwaga brzmiala: "Uczen xyz skonsumowal kotleta schabowego z ziemniakami pogryzajac cos przypominajace surowke o nieznanym mi skladzie"

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: adner » 2008-12-24, 09:37

ItsNotMatter pisze:Nauczyciel: No to pan xyz dostaje dzisiaj jedynke.
Uczen: Odchodzi od tablicy przy ktorej byl pytany i przy jego lawce mowi: "Ja sobie to zapamietam"
Nauczyciel: Grozisz mi? Nastepnie wpisal uwage ktora brzmiala "Uczen xyz grozi nauczycielowi na lekcji"

Niby nic dziwnego gdyby nie fakt ze "Ja sobie to zapamietam" brzmialo bardzo ironicznie...

Pamietam jak wchodzilismy do sali i nauczyciel do ucznia mowi: "schowaj ta kanapke". Ugryzl i schowaj po czym uslyszal: "wpisuje Ci uwage". Na godzinie wychowawczej czytamy: "Uczen xyz podgryza kanapke zawierajaca: maslo, salate, majonez, pomidor i plaster mielonki". Czytajac ta uwage myslelismy, ze nauczyciel zartowal mowiac "wpisuje Ci uwage" a jednak... nie. Kolega rozwscieczony ta sytuacja mowi ze na nastepna lekcje przyniesie obiad i zje go wchodzac na lekcje. I tak tez zrobil. Nastepna uwaga brzmiala: "Uczen xyz skonsumowal kotleta schabowego z ziemniakami pogryzajac cos przypominajace surowke o nieznanym mi skladzie"


Co w tym śmiesznego? Nauczyciel wykazał się konsekwencją i dobrze, ironia w stosunku do nauczyciela jest zupełnie nie na miejscu. To nie kolega z klasy, tylko osoba dorosła!
As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

ItsNotMatter
Posty: 10
Rejestracja: 2008-12-24, 03:38
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: lubelskie

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: ItsNotMatter » 2008-12-24, 15:07

My tez jestesmy dorosli wiec nie wiem jaka miara mierzysz. Podejscie jest nieco inne w sredniej szkole. Co ma niby decydowac o tym czy ktos jest dorosly? Wiek? +18? Czy co bo nie rozumiem?

Nauczyciel powinien byc Twoim przyjacielem (ogolnie tak sie mowi) a w praktyce tak nie jest. Potem sie dziwia ludzie ze brak kontaktu i glupie pytania nauczyciela co sie z Toba dzieje... Pewnie by nie musial pytac gdyby wlasnie nie takie zachowania. Trzeba z zartem na poziomie, a nie ...

Co do kanapki to jest juz wielka przesada. Nikt jeszcze nie siadl do lawki a kolega idac przegryzl raz i juz uwaga.

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: adner » 2008-12-27, 19:48

ItsNotMatter pisze:Podejscie jest nieco inne w sredniej szkole.


Nie zauważyłem, a uczę się już w szkole średniej prawie semestr. Nigdy się też nie spotkałem z twierdzeniem, że nauczyciel powinien być przyjacielem. Moim zdaniem, wręcz nie powinien, bo nauczyciel jest odpowiedzialny za uczniów podczas lekcji i odpowiada za ich bezpieczeństwo, a jeżeli uczeń się zbyt spoufali z nauczycielem, rozkaz "służbowy" może potraktować zbyt po przyjacielsku.
As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

motzne
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-23, 20:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: motzne » 2009-02-23, 21:01

"uczeń publicznie pyta się koleżanki "czy lubi walenie w cyc"

Awatar użytkownika
pan.od.matematyki
Posty: 8
Rejestracja: 2009-03-31, 19:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: pan.od.matematyki » 2009-04-01, 17:24

A co powiecie na uwagę:
"Uczeń korektorem domalował barnakowi wielkanocnemu spermę"?

konrad86
Posty: 205
Rejestracja: 2009-01-06, 18:18
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: konrad86 » 2009-04-01, 17:36

Nie wyobrażam sobie jak można napisać taką uwagę… dla mnie to chamstwo i brak wychowania

Kto kształci i daje uprawnienia dla takich nauczycieli?

Awatar użytkownika
pan.od.matematyki
Posty: 8
Rejestracja: 2009-03-31, 19:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: pan.od.matematyki » 2009-04-01, 17:40

konrad86 pisze:Nie wyobrażam sobie jak można napisać taką uwagę… dla mnie to chamstwo i brak wychowania

OK, a jak Twoim zdaniem powinna być sformułowana taka uwaga?

konrad86
Posty: 205
Rejestracja: 2009-01-06, 18:18
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uwagi z dzienników

Postautor: konrad86 » 2009-04-01, 19:36

Gdyby uczeń coś takiego uczynił, poleciłbym, aby zdrapał (jeśli się da), a jeśli nie to aby przyniósł z domu nowego baranka wielkanocnego. Chyba, że byłoby już po okresie Wielkanocnym kazałbym wyrzucić do kosza i zamknąłbym sprawę.
Pisane tego typu uwag jest wg mnie karygodne.
Nie podam Ci treści jak powinna być sformowana uwaga, ponieważ nie widzę przesłanek, aby pisać w tym przypadku uwagę :wink:


Wróć do „Nasze wpadki”