PLAN WYNIKOWY - język angielski

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jjjustine
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-27, 10:44

JAK ZACZąć? JAK NAPISAć ROZKłAD MATERIAłU?

Postautor: jjjustine » 2007-08-27, 11:13

Witam
Ja również zaczynam teraz prace , tzn niezupełnie bo pracowałam juz rok ale będąc na 3 roku studiów licencjackich, no ale teraz się zacznie staż itd, szczerze to nie mam pojęcia co robić, ostatnio sama sobie pisałam plan na cały rok , temat po temacie, naewt nie wiem czy dobrze to zrobiłam , książki sama kupiłam wszystkie w księgarni, teraz tego żałuję, mój obecny dyr powiedział że jak potrzebuje mam kupić, ale rachunek na szkołę i zwrócą mi pieniądze,
Jeśli ktoś ma książki z wyd Longman to przysyłają wszystko za darmo, wystarczy wejść na ich stronę i wydrukować zamówienie i oświadczenie dyr.
Czy ktoś z Was mógłby mi przesłać jakiś przykładowy rozkład materiału żebym wiedziała jak to ma wyglądać? mam teacher's book do Eco and friends ale tam nic nie ma, tylko do pierwszej części jakaś tabelka, czy tak ma to wyglądąć?
jestem troche zestresowana, bo niby rok pracowłam dyr myśli że coś wiem a ja zielona :oops:
Będę pracowała na Eco and friends, Open doors i New Bingo
Pozdrawiam :D


Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: PLAN WYNIKOWY - język angielski

Postautor: Oinone81 » 2007-08-29, 08:30

;-)

Widzę, że pomocną dłoń już otrzymałaś :-)
Dokładnie-wydawnictwa publikują plany wynikowe, rozkłady materiałów, często klucze odpowiedzi i dodatkowe materiały na swoich stronach www. Warto wejść na nie,zalogować się i przejrzeć wszystko przed początkiem roku szkolnego.

I jeszcze jedno-nie tylko Longman przesyła materiały na oświadczenie dyrektora ;-)


pozdrowienia z Krakowa!

jjjustine
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-27, 10:44

Re: PLAN WYNIKOWY - język angielski

Postautor: jjjustine » 2007-08-29, 09:11

Hej
Dzieki za odpowiedzi, zalogowałam się już chyba wszędzie gdzie mogłam i czytam wszystko co jest:), właśnie idę na rade, napiszcie mi jeszcze co ja muszę dać dyr na początek? Rozkłady materiału i co jeszcze?
Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2007-08-29, 09:12 ]
Oinone81 fajny obrazek :rotfl:

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: PLAN WYNIKOWY - język angielski

Postautor: Oinone81 » 2007-08-29, 09:23

;-) ja też go lubię


a jeśli chodzi o rozkład materiału-powiem szczerze, że w mojej poprzedniej szkole nikt nie wymagał ode mnie składania żadnych planów i rozkładów materiałów...nic nie wiem na ten temat :-/

Będę musiała spytac w piatek na radzie.

pozdrowienia

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: PLAN WYNIKOWY - język angielski

Postautor: lieblingin » 2007-08-29, 17:11

a czy można "spisać" rozkład materiału lub plan wynikowy z przewodnikow metodycznych dla nauczycieli?? :lol:

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: PLAN WYNIKOWY - język angielski

Postautor: daughter » 2007-08-29, 17:55

Od razu na pierwszej radzie nie musisz nic dawać dyrekcji. Przynajmniej u mnie było tak, że wszyscy nauczyciele mieli około 2 tygodni od rozpoczęcia roku szkolnego na oddanie planów wynikowych i planów pracy kółek.
A jeśli chodzi o plany wynikowe spisywane z książek dla nauczycieli lub stron internetowych, to oczywiście, że można. Właśnie po to są, żeby z nich korzystać.

Awatar użytkownika
kallys
Posty: 95
Rejestracja: 2007-08-13, 23:36

Re: PLAN WYNIKOWY - język angielski

Postautor: kallys » 2007-08-29, 18:17

U mnie tak jak u daughter - na radzie sierpniowej jesteśmy informowani o przygotowaniu rozkładów do 20 wrzesnia. Potem dyrektor przegląda je. Jestem przeciwniczka przepisywania planów wynikowych, rozkładów z dostępnych publikacji. Chyba, że przetwarza sie je dokonując niezbednych zmian pod kątem specyfiki swojej pracy.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: PLAN WYNIKOWY - język angielski

Postautor: renati23 » 2007-08-29, 18:36

kallys, zgadzam się z tobą
u nas dyrekcja przygotowała szablon ( czyli nazwała poszczególne kolumny) i w wielu gotowych planach wynikowych nie ma wszystkich informacji które muszę umieścić w tych kolumnach :wink:
lieblingin, nie wiem jakiego przedmiotu uczysz ale często przedmiotowcy przygotowują wspólny plan wynikowy do nauczania danego przedmiotu
P.S. a plany należy u nas przygotować do 21 września

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: PLAN WYNIKOWY - język angielski

Postautor: lieblingin » 2007-08-29, 19:05

Ja, nimieckiego będę uczyła... wiec tak -plan wynikowy to jest co uczeń powinien umieć po lekcji itd....

a czy plan (spis) wszystkich lekcji, tematy, cały rozkład materiału tez coś takiego sie daje we wrześniu ?? pytam bo już nie wiem :wink:

i jeszcze jedno pytanko miałbym :D rozpocznę staż i będę miała opiekuna, wiem ze w mojej szkole nie ma innego germanisty to czy moim opiekunem może zostać np anglista albo jakiś inny nauczyciel??

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: PLAN WYNIKOWY - język angielski

Postautor: renati23 » 2007-08-29, 19:22

lieblingin pisze:i jeszcze jedno pytanko miałbym :D rozpocznę staż i będę miała opiekuna, wiem ze w mojej szkole nie ma innego germanisty to czy moim opiekunem może zostać np anglista albo jakiś inny nauczyciel??

pewnie że może :wink:

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: PLAN WYNIKOWY - język angielski

Postautor: daughter » 2007-08-29, 20:04

lieblingin pisze:Ja, nimieckiego będę uczyła... wiec tak -plan wynikowy to jest co uczeń powinien umieć po lekcji itd....

a czy plan (spis) wszystkich lekcji, tematy, cały rozkład materiału tez coś takiego sie daje we wrześniu ?? pytam bo już nie wiem :wink:

Tematy powinny być, no przynajmniej ja tak mam, w planie wynikowym. Żadnych spisów tematów nie musiałam oddawać. Ale może u Ciebie jest inaczej.

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: PLAN WYNIKOWY - język angielski

Postautor: lieblingin » 2007-08-29, 20:31

dziękuje, wkrótce rada to dowiem sie wszystkiego ale dzięki Wam mam przynajmniej jakieś pojecie ... :)

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: PLAN WYNIKOWY - język angielski

Postautor: Oinone81 » 2007-08-29, 21:11

qrczę...
powiem sczerze-jestem zaskoczona...choć w sumie nie powinnam być,bo wykaz materiału do zrealizowania to pierwsza rzecz w jaką należy zajrzeć...
a zaskoczona jestem, bo w mojej poprzedniej szkole nikt nie wymagał ode mnie jakichkolwiek zestawień materiałów, planów wynikowych itp...
oj...parę pytań po tej radzie będę musiała zadać... :crazy:

Awatar użytkownika
kallys
Posty: 95
Rejestracja: 2007-08-13, 23:36

Re: PLAN WYNIKOWY - język angielski

Postautor: kallys » 2007-09-02, 11:02

Poza tym w związku z faktem, że obecne klasy I gimnazjum będą zdawały egzamin gimnazjalny po III klasie także z języka obcego warto przeanalizować także ten projekt:
http://www.literka.pl/postt8848.html


Wróć do „Języki obce”