Wyjście klasowe do kina ???

dyskusja o dobrych lekcjach wychowawczych oraz skutecznych sposobach kierowania zespołem klasowym

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

matmamatma
Posty: 21
Rejestracja: 2008-09-03, 17:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Wyjście klasowe do kina ???

Postautor: matmamatma » 2008-09-03, 18:16

Witam,
Mam do Was pytanie, może bedziecie umieli odpowiedziec:) Z klasą wybieramy sie do kina i moim uczniom bardzo zalezy na 1 filmie, ale jest on od 15 lat, a oni sa w klasie 2 gimnazjum, czyli maja ok. 13-14 lat. Moze wiecie czy jest szansa by na ten film pojsc, moze wystarczyłaby zgoda rodziców, czy w kinie nas wpuszcza? Czy lepiej isc na cos innego?

Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wyjście klasowe do kina ???

Postautor: ann » 2008-09-03, 18:32

Z ciekawości - jaki to film?
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wyjście klasowe do kina ???

Postautor: malgala » 2008-09-03, 18:35

Będąc rodzicem nie pozwoliłabym swojemu 13-letniemu dziecku pójść na film od lat 15.
Owszem, zdarzało się że mój syn oglądał filmy przeznaczone dla nieco starszych widzów. Były to jednak filmy, które znałam i oglądaliśmy je wspólnie. Potem na temat filmu rozmawialiśmy.
Czym innym jest jednak wyjście z klasą na film. Fakt, że uczniom zależy na obejrzeniu filmu, który nie jest dla nich dozwolony potrafię zrozumieć. Jesteś wychowawcą i nie próbuj zastanawiać się nad tym czy was wpuszczą do kina, czy też nie. Powinnaś natychmiast powiedzieć uczniom, że na filmy które nie są dla nich przeznaczone zabierać ich nie zamierzasz.

matmamatma
Posty: 21
Rejestracja: 2008-09-03, 17:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wyjście klasowe do kina ???

Postautor: matmamatma » 2008-09-03, 19:21

Racja, znajdziemy inny film:)

dzieki za pomoc:)

Yarrowia
Posty: 33
Rejestracja: 2007-06-10, 01:22

Re: Wyjście klasowe do kina ???

Postautor: Yarrowia » 2008-10-15, 18:18

Proszę o radę - jestem wychowawczynią pierwszej klasy technikum i moi uczniowie chcą iść ze mną do kina. Problem polega na tym, że jedyne kino jakie jest w okolicy wyświetla filmy od godz. 19-20. Oznacza to, że poszlibyśmy do kina poza godzinami lekcyjnymi, a nie wiem czy idąc z uczniami nie zostanę potraktowana jako ich koleżanka?? Proszę o radę...

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Wyjście klasowe do kina ???

Postautor: Cytryn » 2008-10-15, 21:51

Nie bardzo rozumiem, dlaczego godzina miałaby decydować o tym, jak traktują Cię uczniowie...Jesteś osobą dorosłą, nauczycielką i chyba o północy nie zmieniasz się w Kopciuszka... :wink:
Z drugiej strony..Czemu miałabyś z nimi chodzić do kina o tak późnej porze? w koncu- mają rodziców?A jeśli to uczniowie szkoly średniej, to niech sobie sami do tego kina idą...
Na co Ty im jesteś potrzebna?

matmamatma
Posty: 21
Rejestracja: 2008-09-03, 17:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wyjście klasowe do kina ???

Postautor: matmamatma » 2008-10-16, 09:06

Moi uczniowie też zapraszają mnie do kina poza lekcjami. Uważam że to całkiem sympatyczne i wyraz tego że Ciebie lubią. Wcale nie mam wrażenia, że mogą mnie traktować jak koleżankę, na pewno ja nie pozwalam sobie na to, chociaż wiadomo, że w takich sytuacjach relacje się nieco zmieniają. Jeżeli tylko masz ochotę wybierz się z nimi;]

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Wyjście klasowe do kina ???

Postautor: Jolly Roger » 2008-10-17, 11:52

Yarrowia >> Od ciebie zależy jak będą traktować cię uczniowie. Czy to będzie układ bardziej czy mniej partnerski.
Jeśli chodzi o godzinę to nie wiem na ile niektórzy uczniowie moga wykorzystać w domu wyjście do kina z nauczycielem na uzyskanie zgody na wyprawę cokolwiek późnowieczorną. Zastanów się ilu rodziców może od ciebie oczekiwać opieki nad swymi nieletnimi dziećmi.
W takim wyjściu do kina nie widzę nic niestosownego (chyba że to wyjście do kina, a nie na film - kiedyś była to spora róznica :wink: ) Jednak istnieją obszary z pewnym ale. Jeśli potrafisz je rozwiać to korzystaj.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

agacia222
Posty: 17
Rejestracja: 2008-05-13, 19:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyjście klasowe do kina ???

Postautor: agacia222 » 2009-03-11, 15:50

witam, mam pewien problem...

Tez mam wyjscie kulturalne z moimi licealistami - problem polega na tym,ze sie zestresowalam , bo nigdy nie bylam z zadna klasa na takim wyjsciu, zwlaszcza z 17 latkami, jestem poczatkujaca nauczycielka.

mamy spotkac sie na miejscu, rozumiem,ze musze sprawdzic liste obecnosci,

kiedy kupuja bilety- pozwolic klasie kupic je najpierw a o siebie zadbac na koncu, czy to ja powinnam pierwsza kupic bilet a oni potem? Czy tez pod kasa powinnam zebrac pieniazki i kupic dla calej grupy?

Czy uczniowie maja siedziec obok mnie,czy pozwolic niektorym isc bardziej na poczatek czy na koniec?

Czy w autobusie Panstwo sa przy nich, przypomianja o biletach, upominaja , czy raczej sa z bocxzku i sie nie przyznaja ? ( w liceum nasza wychowawczyni sie nie przyznawala )



Prosze mi poradzic, jak wygladja takie ceremonialy w przypadku wyjscia zmlodzieza ponadgimnazjalna :)

dziekuje

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyjście klasowe do kina ???

Postautor: mateoo » 2009-03-14, 14:17

to nie 10-latki, że trzeba ich liczyć przed wejściem do autobusu i po wyjściu, żeby nikt się nie zagapił :D ja byłem z 1 kl. liceum na ognisku, ale nie przypominalem im o kasowaniu biletów itd. Po prostu, weszliśmy do autobusu, jak normalni ludzie, a później wyszliśmy ;)
Sztuka jest pokarmem duszy.

agacia222
Posty: 17
Rejestracja: 2008-05-13, 19:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyjście klasowe do kina ???

Postautor: agacia222 » 2009-03-14, 14:37

hehe, no tak ....

Problem mialam z glowy, bo po kocercie na zbiórkę stawilo mi sie 3 osoby,a reszta uciekla w ogole ( prawdopodobnie podczas 5 min przerwy na siusiu po koncercie) , bo nie chcieli wracac do szkoly na 3 pozostale lekcje...

Poszli w siną dal i kuniec,uprzednio zatwierdzając ,że spotykamy sie spowrtoem przed Salą Koncertową i wracamy do szkoly -

co robic w takich sytuacjach? Czuje sie odpowiedzialna za ich dotarcie do pozostale lekcje....

jak to jest traktowane? czy zaniedbalam swoje obowiazki ?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wyjście klasowe do kina ???

Postautor: malgala » 2009-03-14, 14:48

agacia, może mogłabyś przy okazji o pisownię zadbać.
Strasznie ciężko się ten tekst bez polskich znaków i odpowiednio wstawionych spacji czyta.
agacia222 pisze:Poszli w siną dal i kuniec,uprzednio zatwierdzając ,że spotykamy sie spowrtoem przed Salą Koncertową i wracamy do szkoly -

co robic w takich sytuacjach?

Wyciągnąć konsekwencje.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Wyjście klasowe do kina ???

Postautor: Jolly Roger » 2009-03-14, 15:13

co robic w takich sytuacjach? Czuje sie odpowiedzialna za ich dotarcie do pozostale lekcje....

jak to jest traktowane? czy zaniedbalam swoje obowiazki ?


wyjście było zorganizowane i pod twoim dowództwem. Za dezercję strzał w głowę.
Odpowiadasz za podopiecznych, ale w granicach rozsądku. Jeśli uczniowie złamali wczesniej ustalone zasady to powinnaś wyciągnąć konsekwencje takiego zachowania. Natomiast z tym zaniedbaniem to przesada. To szkoła, a nie obóz karny więc trudno się spodziewać, ze niemal dorosłych uczniów będziesz prowadzać na powrozie.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free


Wróć do „Wychowawca klasy”