data podpisania umowy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

atomowa26
Posty: 18
Rejestracja: 2008-06-08, 11:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: data podpisania umowy

Postautor: atomowa26 » 2009-03-29, 13:27

nie wiem dlaczego ,wiem że mnie wysłano dwa tygodnie wcześniej chodzilam do dzieci nie majac umowy o prace po dwoch tygodniach kazano mi pzrerwac bo nie ma decyzji a umowe podpisano wczoraj ,teraz ja mam problem przepracowalam 23godziny nauczania indywidualnego i teraz musze to odebrac bo nikt mi za to nie zaplacil, szkola tlumaczy że wysylala do urzedu i czeka na potwierdzenie a rodzic wychodzi z siebie.... nie wiem jeszcze jak to sie ma przy nauczaniu indywidualnym !??? jak jest przerwa swiateczna czy ja musze te godziny odrabiac?? jak wowczas z nadliczbowymi ,mam 5 uczniow i przepadna zajecia za okres przerwy swiatecznej..... jestem zobowiazana do odrabianai czy nie?? czy jak kazdy nauczyciel mam wolne od zajec dydaktycznych??jaka jest podstawa prawna bo ja nic nie moge znalezc?? pozdrawiam

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: data podpisania umowy

Postautor: koma » 2009-03-29, 14:58

Nie odpowiem na post napisany takim bełkotem :evil:

Aby zrozumieć, na czym polega problem piszącej, trzeba ze 3 razy dokonać próby zrozumienia treści. Nie będę się męczyć, jeżeli autorce postu też nie chciało się postarać.

atomowa26
Posty: 18
Rejestracja: 2008-06-08, 11:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: data podpisania umowy

Postautor: atomowa26 » 2009-03-29, 15:13

Popełniłam parę literówek ale sens pozostał ,mam problem ,podpisano ze mną umowę 10/18 etatu nauczanie indywidualne po miesiącu zaproponowano kolejne godziny nauczania indywidualnego u kolejnych dzieci i tak skierowano mnie 4 marca na 12 dodatkowych godzin nauczania indywidualnego,przepracowałam dwa tygodnie nie podpisując aneksu do umowy,gdyż tłumaczono mi ,że wysłano do urzędu o zaopiniowanie,po dwóch tygodniach kazano mi przerwać nauczanie indywidualne u tych nowych dzieci ,gdyż nadal nie ma odpowiedzi z urzędu,przepracowałam 24 h bez wynagrodzenia, bez aneksu do umowy!! 23go marca w końcu aneks został podpisany z dniem 23 03/odpowiedzi z urzędu nie ma do dziś/jak teraz wyglądać będzie zapłata za moją pracę??w dzienniku dokumentowałam wszystkie odbyte godziny?? pytanie drugie: czy jestem zobowiązana do odrabiania godzin zajęć indywidualnych przypadających w okresie przerwy wiosennej?? jak mam to zapisać w dzienniku?? jak będzie wyglądać sprawa godzin nadliczbowych a mam ich 4 ,bo teraz łącznie mam 22g nauczania indywidualnego ,tak zawarta jest umowa o pracę nauczanie indywidualne,może ktoś mi podpowie jak w kwestii prawnej to wygląda??

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: data podpisania umowy

Postautor: malgala » 2009-03-29, 15:33

Gdybyś tak podzieliła ten tekst na jakieś konkretne zdania, byłoby łatwiej go zrozumieć.
Na klawiaturze też masz chyba ENTER.
Warto go używać.

atomowa26
Posty: 18
Rejestracja: 2008-06-08, 11:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: data podpisania umowy

Postautor: atomowa26 » 2009-03-29, 15:37

Dziękuję za uwagi!!!

tak jak napisałam tak jest,wszystko zawarte w treści!!!dwa pytania,szkoda,że nauczyciel nie potrafi zrozumieć drugiego nauczyciela...aż przykre....[fade][scroll][/scroll][/fade]

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: data podpisania umowy

Postautor: marakuja » 2009-03-29, 15:49

atomowa26 pisze:w dzienniku dokumentowałam wszystkie odbyte godziny??

Czy to jest jedno z tych pytań?
Przepraszam za złośliwość, ale uszanuj innych czytających na forum ludzi. Pisz proste, zrozumiałe zdania.
Trudno skupić się na treści, skoro forma nieodpowiednia.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: data podpisania umowy

Postautor: malgala » 2009-03-29, 15:51

atomowa26 pisze:Popełniłam parę literówek ale sens pozostał.
Mam problem. Podpisano ze mną umowę - 10/18 etatu, nauczanie indywidualne.
Po miesiącu zaproponowano kolejne godziny nauczania indywidualnego u kolejnych dzieci i tak skierowano mnie 4 marca na 12 dodatkowych godzin nauczania indywidualnego.
Przepracowałam dwa tygodnie nie podpisując aneksu do umowy,gdyż tłumaczono mi ,że wysłano do urzędu o zaopiniowanie.
Po dwóch tygodniach kazano mi przerwać nauczanie indywidualne u tych nowych dzieci, gdyż nadal nie ma odpowiedzi z urzędu.
Przepracowałam 24 h bez wynagrodzenia, bez aneksu do umowy!!
23go marca w końcu aneks został podpisany z dniem 23. 03 /odpowiedzi z urzędu nie ma do dziś/.
Jak teraz wyglądać będzie zapłata za moją pracę? W dzienniku dokumentowałam wszystkie odbyte godziny?
Pytanie drugie:
Czy jestem zobowiązana do odrabiania godzin zajęć indywidualnych przypadających w okresie przerwy wiosennej? Jak mam to zapisać w dzienniku?
Jak będzie wyglądać sprawa godzin nadliczbowych, a mam ich 4, bo teraz łącznie mam 22g nauczania indywidualnego.
Tak zawarta jest umowa o pracę- nauczanie indywidualne.
Może ktoś mi podpowie jak w kwestii prawnej to wygląda?


atomowa, zacytowałam cały Twój tekst, ale pozwoliłam sobie nadać mu czytelny wygląd.
Nie masz co się obrażać za uwagi. Jest to forum nauczycielskie i kto jak nie nauczyciele, powinni dawać przykład troski o staranność językową.

atomowa26
Posty: 18
Rejestracja: 2008-06-08, 11:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: data podpisania umowy

Postautor: atomowa26 » 2009-03-29, 15:58

Dziękuję bardzo!!!
piszę szybko,więc zdarzają się tzw.literówki a tak jak napisałam jest w istocie!! od tygodnia usiłuję znaleźć prawne podstawy do tej sytuacji... niestety bez efektu...

atomowa26
Posty: 18
Rejestracja: 2008-06-08, 11:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: data podpisania umowy

Postautor: atomowa26 » 2009-03-29, 16:01

malgala, PYTANIE PIERWSZE BRZMI:

Jak teraz wyglądać będzie zapłata za moją pracę? W dzienniku dokumentowałam wszystkie odbyte godziny?

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: data podpisania umowy

Postautor: marakuja » 2009-03-29, 16:04

atomowa26 pisze:Czy jestem zobowiązana do odrabiania godzin zajęć indywidualnych przypadających w okresie przerwy wiosennej?

W okresie przerwy wiosennej zajęcia lekcyjne się nie odbywają, więc nie ma również nauczania indywidualnego, a w dzienniku zajęć wpisujesz np. "zajęcia nie odbyły się - przerwa wiosenna"
Za przepracowane godziny raczej nie otrzymasz wynagrodzenia, bo nie miałaś wcześniej podpisanej umowy.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: data podpisania umowy

Postautor: malgala » 2009-03-29, 16:08

atomowa26 pisze:malgala, PYTANIE PIERWSZE BRZMI:

Jak teraz wyglądać będzie zapłata za moją pracę? W dzienniku dokumentowałam wszystkie odbyte godziny?

Wybacz, ale ja nic z Twojego tekstu nie wycinałam.
Nie było tam zwrotu
PYTANIE PIERWSZE BRZMI:

Przeoczyłam natomiast, że w tym fragmencie są dwa pytania:
Jak teraz wyglądać będzie zapłata za moją pracę?

W dzienniku dokumentowałam wszystkie odbyte godziny?

Na drugie z nich musisz odpowiedzieć sobie sama. My nie wiemy czy i jak dokumentowałaś te godziny, a o to właśnie pytasz.

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: data podpisania umowy

Postautor: marianka » 2009-03-29, 16:31

Oj, chyba dyrekcja nieżle narozrabiała! Nie powinna zlecać tego nauczania dopóki nie otrzyma od Organu Prowadzącego zgody. Skoro jednak "wychyliła się" no to teraz ma problem!
Ty masz prawnie usankcjnowaną możliwość dochodzenia wynagrodzenia za wykonaną pracę. Dowodem przeprowadzonych lekcji (tak zrozumiałam Twój post) są wpisy w dzienniku oraz np. potwierdzenie dziecka i jego rodziców. Na Twoim miejscu pisemnie zwróciłabym się do dyrekcji o wyjaśnienie. W swoim piśmie opisz dokładnie całą historię, nie pomijając daty ustnego skierowania do NI.
Składając pismo poproś o potwierdzenie wpływu, a sobie zachowaj kopię.
Ps. Tę radę potraktuj jako ostateczność; może warto byłoby jeszcze raz, spokojnie porozmawiać z dyrekcją i prosić o wyjaśnienie, a jak nie no to ...pisz!

atomowa26
Posty: 18
Rejestracja: 2008-06-08, 11:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: data podpisania umowy

Postautor: atomowa26 » 2009-03-29, 17:10

Dziękuję, dziennik zajęć dostałam do ręki i kartki z adresami i telefonami rodziców 3 go marca i od 4 marca chodziłam na zajęcia,potem były rekolekcje i kazano mi zadzwonić i nie iść,potem znów kazano mi zadzwonić do rodziców i powiedzieć ,że nie ma zgody urzędu i w związku z tym nie mogę chodzić,trzy tygodnie nerwówki ,bo ja wykonywałam swą pracę a póki co nie dostałam wynagrodzenia,wiem ,że mogę wystąpić na drogę sądową ale nie chciałabym ,może jakoś się to rozwiąże ,chciałam jedynie znać podstawę prawną do takich czynności ,czyli kiedy ,która data decyduje o podpisaniu umowy z nauczycielem,data orzeczenia poradni czy data odpowiedzi z urzędu.
Z tego co już wiem urząd nie może odmówić przyznania godzin nauczania indywidualnego,wiec tak na to patrząc powinno to być od dnia złożenia wniosku przez szkołę.
Pozdrawiam

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: data podpisania umowy

Postautor: marianka » 2009-03-29, 22:17

Masz rację, Op powinien przydzielić godziny NI jeśli:
1. Jest stosowne orzeczenie Poradni.
2. Rodzice dziecka proszą o zorganizowanie takiej formy kształcenia. (Wniosek składają u dyrektora szkoły).
3. Dyrekcja wnioskuje do OP o przydział godzin.
Jak pisałam wcześniej, dyrektor nie miał prawa kierować Cię do pracy bez zgody OP. Dla Ciebie data wystawienia orzeczenia nieistotna.
Rozumiem - nie chcesz zadzierać z dyrekcją, więc może by tak pomogli Rodzice i skierowali pisemne zapytanie do Wójta/Burmistrza dlaczego nie zostały przydzielone godziny NI zgodnie z prawem.
Ps. Swoją drogą bardzo dziwne zachowanie dyrekcji; dlaczego to Ty miałaś informować rodzicow o zawieszonych zajęciach, przeciez nie do Ciebie, a do dyrekcji kierowali prosbę o NI!
Napisz jaki będzie finał sprawy.

atomowa26
Posty: 18
Rejestracja: 2008-06-08, 11:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: data podpisania umowy

Postautor: atomowa26 » 2009-03-30, 13:51

Dziękuję napiszę ,mam sama dość nerwów przez 4tygodnie,mam potwierdzenia rodziców,że byłam na zajęciach od 4 marca,pozdrawiam


Wróć do „Prawo oświatowe”