Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: agadanuta » 2009-03-20, 13:01

Jak potraktować sytuację, gdy uczeń miał oceną na pierwszy semestr, a w drugim na podstawie zwolnienia lekarskiego jest zwolniony z godzin WFu? CZy przepisać jako końcoworoczną ocenę z semstru? Jaka podstawa prawna jest tu stosowana?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: dushka » 2009-03-20, 14:16

Na świadectwie uczeń otrzymuje adnotację "zwolniony".

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: agadanuta » 2009-03-20, 14:29

Nie pytam o rodzaj adnotacji - jak to widać w tresci postu - , bo to jest wszystkim wiadome (koleżanka, która uczy WF-u ma ów dylemat) tylko chodzi o to, czy zwolnienie to uznać za "ogólnoroczne", czy też - skoro dziecko miało ocenę na półrocze - przepisać tę ocenę. W końcu jakąś ocenę w ciągu roku uzyskało.
Chodzi o przepis jakiś generalny, który o takim przypadku rozstrzyga.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: malgala » 2009-03-20, 15:57

Nie może mieć oceny skoro jest zwolniony. Na świadectwie, tak jak napisała dushka , zamiast oceny należy napisać zwolniony.
A podstawa prawna to rozporządzenie o ocenianiu.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: mateoo » 2009-04-02, 10:41

Był przypadek w klasie, w której miałem wychowawstwo, że nauczyciel przepisywał ocenę z semestru.
Sztuka jest pokarmem duszy.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: dushka » 2009-04-02, 16:06

To, że tak postąpił, nie oznacza równocześnie, iż postąpił prawidłowo.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: mateoo » 2009-04-02, 18:31

To prawda, ale taka też ocena widniała na świadectwie dziecka i nikt się nie przyczepiał. Skoro można wystawić "zwolnienie" za to, że ktoś pól roku nie cwiczył, to równie dobrze, moim zdaniem, można wystawić ocenę z I semestru, bo jednak te pół roku ćwiczył ;)
Sztuka jest pokarmem duszy.

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: Paweł Ł. » 2009-06-04, 19:27

Kliknij w poniższy link, znajdź wypowiedź Wojciecha Krzyżanowskiego...:

http://forum.wychowaniefizyczne.pl/viewtopic.php?t=167

Jak coś będzie nie jasne, napisz, odpowiem.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: edzia » 2009-06-06, 17:53

Aby odpowiedzieć wprost (TAK lub NIE), trzeba mieć konkretne pytanie, najlepiej zaczynające się od "Czy..."

duśka pisze:Czy możecie udzielić mi odpowiedzi konkretnej - (TAK lub NIE) na temat zaliczenia semestru z wf jeżeli dziecko na I semestr miało ocenę klasyfikacyjną-"zwolniony"
Tak, mogę udzielić takiej odpowiedzi. :wink:


No, dobra, żarty na bok.

Prawdopodobnie chodzi Ci o to, czy ten uczeń ma mieć na koniec roku "zwolniony", czy też konkretną ocenę klasyfikacyjną. Otóż - jeśli w II semestrze też był zwolniony, to i na koniec roku będzie "zwolniony", jeśli nie był zwolniony, to na koniec powinien dostać konkretną ocenę klasyfikacyjną (w skali od 1 do 6).

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: edzia » 2009-06-06, 20:24

duśka pisze:czy: nauczyciel ma prawo nakazać uczniowi zalicznie I semestru!?(
Wg mojego stanu wiedzy - nie ma takiej opcji, by uczeń musiał zaliczać I semestr, jeśli był zwolniony, nawet w liceum sportowym. Nawet nie może to zależeć od interpretacji nauczyciela. Ale może się mylę.

Prosiłabym ucznia o zaliczenie jedynie tych treści z I semestru, które byłyby absolutnie niezbędne do zrozumienia/zaliczenia treści z II semestru. Ale tu mam na myśli raczej swój przedmiot, z którego i tak nie ma zwolnień. Podejrzewam, że na wuefie nie ma takiej konieczności.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: Jolly Roger » 2009-06-08, 14:38

to jakaś bzdura z zaliczaniem pierwszego semestru. Skoro był zwolniony i tak wpisano do arkusza to jak ma zaliczać I semestr na jakiej podstawie. Liczy się ocena z I semestru a tą oceną jest zapis zwolniony co jest w zatwierdzone przez radę pedagogiczną w tym rzeczonego wuefistę. Prosze dopytać wychowawcy.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: edzia » 2009-06-08, 21:22

duśka pisze:Przepraszam, wystawił ale "1"
duśka, ja już tego nie rozumiem. Co to za "1" nauczyciel wystawił? Na półrocze, czy teraz na koniec roku? Dlaczego nie napiszesz tego jakoś zrozumiale?
duśka pisze:Czy nauczyciel wf mając "własny" program nauczania zatwierdzony przez dyrektora moze nie wystawić oceny końcowej (jeżeli brakuje uczniowi np.3 zaliczeń a jest ich no powiedzmy 20 czy może więcej)?.
Nie bardzo wiem, jak to się ma do omawianego tematu, chyba, że to kolejny problem z tym przedmiotem? Moim zdaniem nauczyciel nie może w takim przypadku nie wystawić oceny. Najwyżej w miejsce tych niezaliczonych ćwiczeń może wystawić jedynki i wziąć je pod uwagę przy wystawianiu oceny rocznej.

Zbix
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-15, 22:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: Zbix » 2009-06-15, 22:42

agadanuta pisze:uczeń miał oceną na pierwszy semestr, a w drugim na podstawie zwolnienia lekarskiego jest zwolniony z godzin WFu? Czy przepisać jako końcoworoczną ocenę z semstru? Jaka podstawa prawna jest tu stosowana?

Mam ten sam problem. W ubiegłym roku pisaliśmy"zwolniony" na świadectwie teraz mamy przepisywać ocenę z półrocza.
Proszę o podstawę prawną, bo jakoś nie potrafię znaleźć tego w rozporządzeniu, a chciałbym to przedstawić dyrekcji.

:) dość pilna sprawa

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: renati23 » 2009-06-16, 11:33

miwues pisze:PS. Jakoś tu chyba moderator połączył dwa wątki, ale chyba brakuje autorki zadającej pytanie na tym doklejanym (duśka).

duśka usunęła swoje wpisy :? :?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Ocena na koniec roku a zwolnienie z wfu

Postautor: edzia » 2009-06-16, 21:11

renati23 pisze:duśka usunęła swoje wpisy
A jest taka możliwość? Ja mogę usuwać co najwyżej swoje posty, ale tylko ostatnie w danym wątku.

Po tym usunięciu postów duśki wygląda na to, że gadam sobie ze sobą. :mrgreen:


Wróć do „Wychowanie fizyczne”