Problemy z fizyką:( duuze problemy

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-06, 22:14

Tak tak . To miało byc;)
edzia pisze:Gdyby nie anonimowość forum, też byś tak mówiła do swoich nauczycieli?


edzia pisze:Ty, widać, nie rozróżniasz co wypada, a czego nie.


Hmm nie zna mnie Pani więc niech pani nie mówi o mnie jaka jestem. co uważam a czego nie...Skruchę? niby czemnu ? Okazałabym gdybym żałowała tego co napisała badz nie miała racji...

edzia pisze:Od ucznia też bardzo dużo zależy, ale chyba podaruję sobie tłumaczenie ci tego.

No i lepiej tak bedzie :)

edzia pisze:Złe mam podejście, bo zwracam uwagę na niewłaściwe zachowanie?


Niewłaściwe zachowanie? A ja to nazwę inaczej ;) Prawdą ;) Bo mi chodzi głównie o prawdę... Jacy to nauczyciele są:P
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: edzia » 2009-04-06, 22:36

Katerina178 pisze:Hmm nie zna mnie Pani więc niech pani nie mówi o mnie jaka jestem.
Wnioski wysnułam jedynie na podstawie twoich wypowiedzi na forum. O, na przykład takiej:
Katerina178 pisze:Skruchę? niby czemnu ? Okazałabym gdybym żałowała tego co napisała badz nie miała racji...
:?

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-06, 22:39

edzia pisze:Wnioski wysnułam jedynie na podstawie twoich wypowiedzi na forum. O, na przykład takiej


Pochopnie pochopnie;]
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: edzia » 2009-04-06, 22:52

Katerina178 pisze:Pochopnie pochopnie;]
Czyli w rzeczywistości jesteś dobrze wychowaną, solidną uczennicą? Czemu zatem na forum pokazujesz się ze złej strony?

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-07, 07:09

edzia pisze:Czemu zatem na forum pokazujesz się ze złej strony?


Jak to Sor od PO stwierdził że jestem najgrzeczniejszą dziewczyną w szkole;D

Od złęj strony ? hmm niby czemu?
Ja tak nieuważam;]
Ostatnio zmieniony 2009-04-07, 07:12 przez Katerina178, łącznie zmieniany 1 raz.
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-07, 07:11

miwues pisze:Wolność słowa nie jest wolnością od dobrego wychowania


hmm Co sie pani czepiła tak tego wychowania.. Nie zna Pani ludzi a ocenia.. I prosze nie wnioskować po tych krótkich wypowiedziach... Bo często mylnie ludzie wnioskują włąsnie po takm czyms...
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: edzia » 2009-04-07, 09:22

Katerina178 pisze:Jak to Sor od PO stwierdził że jestem najgrzeczniejszą dziewczyną w szkole;D
Widać, wymagania profesora od PO są dużo mniejsze, niż nasze tu na forum.

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-07, 09:57

A może widocznie Sor od PO jest normalnym człowiekiem ? Umie pożartować itp;/ ?
hmm Właśnie to jest forum..
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

Vilfredo
Posty: 59
Rejestracja: 2009-02-13, 16:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Vilfredo » 2009-04-07, 09:57

Powiem Ci coś Katerino od siebie. Mianowicie, kiedy uczeń przyjmuje na wstępie kontaktu z nauczycielem postawę buntowniczą, wrogą, nastawioną na konfrontacje, to WYMUSZA tym samym podobną postawę u nauczyciela. Jeśli uczeń w ten sposób do mnie jest nastawiony, to radykalnie zwiększa swoje szanse na to, że zostanie potraktowany jakimś ostrym sarkazmem czy ironią. I podobnie to działa w drugą stronę - jeśli nauczyciel jest wrogo nastawiony na wstępie, to uczeń pragnie mu odpowiedzieć w podobnym tonie. I to jest zachowanie jak najbardziej ludzkie. Natomiast jeśli ma się tego świadomość, można łatwo ułagodzić sytuacje z "trudnymi" nauczycielami (nie oszukujmy się - jest takich pełno 8) ), cierpliwością i łagodnością. To naprawdę pomaga - mówię to, bo sam tego nie raz doświadczyłem.
"Każdy cytat jest skrajnym uproszczeniem i uogólnieniem. Ten też"

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-07, 11:03

Ale częstop jest tak że nauczyciel sobie poprstu wyduumuje ze uczeń jest negatywnie nastawiony do niego. i o byle co się czepia..

... To co Pani napisała to żal komentować... I wicewersa.. ;]

Ja tu nie chciałam pokazać sie ze złej strony..A że tak większośc odebrała to trudno. hmm To uczeń nie ma prawa na to aby wyrazić swoje zdanie? Bo jak coś odpowie to uznawane jest zaraz za ( jak to pewna NAUCZYCIELAK napisała) " odszczekanie" ?
Nauczyciel często ma jakieś wyolbrzymienia..
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

Vilfredo
Posty: 59
Rejestracja: 2009-02-13, 16:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Vilfredo » 2009-04-07, 11:15

Ale częstop jest tak że nauczyciel sobie poprstu wyduumuje ze uczeń jest negatywnie nastawiony do niego. i o byle co się czepia..


Ale równie często uczniowie "wydumują" sobie że to nauczyciel jest do niego źle nastawiony. Grunt do optymizm, dobry humor i pewność siebie (nie mylić z pychą). Jeśli choć jedna strona jest w te przymioty uzbrojona, to spokojnie może sobie z drugą stroną poradzić.

Druga sprawa to kultura. Katerino, jeśli do 50-letniej nauczycielki mówisz "Pani się o wszystko czepia", to jest to dla niej dowód braku kultury choćby dlatego, że używasz w sytuacji "oficjalnej" języka nieoficjalnego. Młodsi (np. ja :) ), zwracają na to uwagę mniej, bo te kolokwializmy weszły już do naszego języka. Dlatego warto dobierać język do okoliczności. Każdy nauczyciel jest inny i trzeba trochę poznać poszczególnych by wiedzieć, jak do którego się zwracać. Opracowanie takiego "portretu psychologicznego" TEŻ pomaga ;)

To uczeń nie ma prawa na to aby wyrazić swoje zdanie?


Ma prawo jak najbardziej. Ale kulturalnie. Jeśli uczeń jest niekulturalny to odzywa się instynkt obronny nauczyciela nastawiony na sarkazm, a niekiedy nawet ośmieszenie.
"Każdy cytat jest skrajnym uproszczeniem i uogólnieniem. Ten też"

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-07, 13:26

Ale to nie sredniowiecze :D żyjemy w 21 wieku ;D

Ja nie okazałam baraku kultury... tyle na ten temat :)
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

Vilfredo
Posty: 59
Rejestracja: 2009-02-13, 16:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Vilfredo » 2009-04-07, 14:27

Ja nie mówię o zamieszaniu na forum, tylko ogólnie. I nie mówię jak powinnaś postępować, tylko jak niektórzy nauczyciele Ciebie rozumieją i dlaczego tak jest. A to, że żyjemy w XXI wieku nie ma nic do rzeczy. Kultura obowiązuje zawsze :)
"Każdy cytat jest skrajnym uproszczeniem i uogólnieniem. Ten też"

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: malgala » 2009-04-07, 15:31

Moje samopoczucie już trochę się poprawiło, choroba powoli mija i mogłam spokojnie przeczytać cały wątek.
Katerina zaprezentowała nam postawę, jaką przyjmuje spora grupa jej rówieśników.
Winą za własne niepowodzenia obarcza nauczyciela.
Niestety, zrobiła to w sposób bardzo niekulturalny.
Na dodatek upiera się, że ma prawo w ten sposób wypowiadać się o osobach od siebie starszych.
Nie, nikt nie ma prawa obrażać innych, a określenie "wredna baba" właśnie za obraźliwe uważam. A i sam sposób prowadzenia dyskusji na forum pozostawia wiele do życzenia.
Zbuntowana nastolatka zapatrzona w siebie i na dodatek myśli, że świat się wokół niej kręci.

Mogę zrozumieć młodzieńczy bunt, mogę zrozumieć pewien egocentryzm, bo kiedyś sama przez to przechodziłam, a teraz mam z tym codzienny kontakt w szkole.
Nie toleruję jednak i nigdy nie tolerowałam braku kultury.

Katerina, pamiętaj że w sieci nie jest się do końca anonimowym.
Twoje wypowiedzi też znacznie ułatwiają identyfikację.
I nie zdziwiłabym się, gdyby rozpoznała Cię pani od fizyki (nie masz pewności czy tego forum nie odwiedza).
Może ma jednak miękkie serce i dostajesz kolejną szansę na poprawę oceny, ale jak przeczyta, że jest "wredną babą", to raczej tej szansy Ci nie da. I to nie dlatego, że jest złośliwa lub będzie chciała się w jakiś sposób "odgryźć". Nie, nie dostaniesz tej szansy, bo ocena na koniec roku powinna uwzględniać pracę ucznia w ciągu całego roku szkolnego, a nie w jego końcówce.

Analizując Twoje wypowiedzi doszłam do wniosku, że nie tylko z fizyką i umiejętnością kulturalnego wypowiadania swoich myśli masz problemy.
Popracuj również nad polskim, bo styl i ortografia też pozostawiają wiele do życzenia.

Vilfredo
Posty: 59
Rejestracja: 2009-02-13, 16:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: pomorskie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Vilfredo » 2009-04-07, 15:50

Na dodatek upiera się, że ma prawo w ten sposób wypowiadać się o osobach od siebie starszych.
Nie, nikt nie ma prawa obrażać innych, a określenie "wredna baba" właśnie za obraźliwe uważam. A i sam sposób prowadzenia dyskusji na forum pozostawia wiele do życzenia.


Myślę, że takie słowa w gronie młodzieży to codzienność. Natomiast oczywiście Katarina zapomina, że znajduje się w gronie nauczycieli i o to głównie chodzi.

Zbuntowana nastolatka zapatrzona w siebie i na dodatek myśli, że świat się wokół niej kręci.


Wydaje mi się, że takie słowa nie zmienią jej postawy, a raczej ją w swej postawie utwierdzą.

Popracuj również nad polskim, bo styl i ortografia też pozostawiają wiele do życzenia.


Jak najbardziej. Katarino pamiętaj, że poprawnym stylem i ortografią też w pewien sposób oddajesz szacunek ludziom. Gorzej czyta się wypowiedzi niechlujne.
"Każdy cytat jest skrajnym uproszczeniem i uogólnieniem. Ten też"


Wróć do „Kącik uczniowski”