Przeniesienie stażu do innej szkoły

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Leszek234
Posty: 1
Rejestracja: 2008-08-27, 17:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: podkarpackie

Przeniesienie stażu do innej szkoły

Postautor: Leszek234 » 2008-08-27, 17:41

Witam
Od 2 lat pracuję w 2 szkołach pczy czym w jednej odbywam staż na nauczyciela mianowanego. Niestety w tym roku jestem zmuszony przenieść staż do drugiej szkoły. Mam w związku z tym kilka pytań:
1. czy muszę składać podanie o dokonanie oceny cząstkowej stażu a jeśli tak to do kiedy?
2. ile czasu ma dyrektor na wystawienie opinii?
3. co się stanie jeśli dyrektor wystawi mi opninię negatywną (małe prawdopodobieństwo ale jednak istnieje)
4. czy mogę z dniem 1 września napisac do dyrektora nowej szkoły wniosek o kontynuację stażu jeśli dyrektor poprzedniej jeszcze nie dostarczył mi opinii?
5. czy w sprawozdaniu za dotychczasowy okres stażu mogę chwalić się osiągnięciami tylko ze szkoły w której robiłem staż czy mogę również dołączyć osiągnięcia ze szkoły w której pracowałem rownolegle?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przeniesienie stażu do innej szkoły

Postautor: Yoka » 2008-08-28, 09:09

z tego, co wiem:

1.nie musisz
2.powinienieś dostać ocenę z dniem wygaśnięcia/rozwiązania umowy
3.nie możesz kontynuować stażu
4.tego nie wiem
5.wszystko łącznie, czym zajmowałeś sięw czasie stażu

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Przeniesienie stażu do innej szkoły

Postautor: Basiek70 » 2008-08-28, 16:20

4. możesz, wystarczy dokument potwierdzający, ze staż został otwarty dnia..., opinię po prostu doniesiesz
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

tara
Posty: 7
Rejestracja: 2007-09-25, 22:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

przeniesienie

Postautor: tara » 2009-04-26, 18:33

Jestem nauczycielem mianowanym. W tym roku jestem zmuszona zmienić szkołę. W przyszłości chcę podjąć staż na dyplomowanego. W jaki sposób mam udokumentować osiagnięcia z tej szkoły w której obecnie kończę pracę. Poszę o radę.

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Przeniesienie stażu do innej szkoły

Postautor: marianka » 2009-04-26, 18:53

Skoro w nowej szkole będziesz rozpoczynała staż, to w planie rozwoju zawodowego ujmiesz zadania, ktore będziesz realizowała w tej placówce; z tego będziesz "rozliczana" podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Dokonania z poprzedniej szkoły nie mają znaczenia; chyba, że to wyjątkowo cenne wyróżnienia, zasługi... ale w takim przypadku miałabyś już teraz stosowne poświadczenia.

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Przeniesienie stażu do innej szkoły

Postautor: krg54 » 2009-04-26, 22:24

To niezupełnie prawda, co pisze marianka. Pisząc opisy i analizy poszczególnych punktów rozporządzenia o awansie na stopień nauczyciela dyplomowanego, opieramy się nie tylko na dokonaniach z okresu stażu, ale również możemy umieścić działania od momentu uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego. Nie zawsze przecież podejmujemy starania o wyższy stopień natychmiast. Takie rozumowanie / jak marianki /jest błędne i często w trakcie rozmów kwalifikacyjnych członkowie komisji sugerują brak nawiązania do poprzednich okresów pracy.Żadne poświadczenia nie są potrzebne! Jak udokumentować osiągnięcia w pracy w obecnej szkole? Jest przecież ocena pracy nauczyciela, która powinna opierać się właśnie na tych osiągnięciach. A poza tym zawsze mamy jakieś dyplomy lub tp., z którymi powinno się zapoznać nowego pracodawcę. Jednak one, podobnie jak wszystkie inne, nie mogą znaleźć się w "teczce".

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Przeniesienie stażu do innej szkoły

Postautor: marianka » 2009-04-27, 23:24

Krg54! Spróbuj jeszcze raz spokojnie przeczytać mój post.
Pisząc o "poświadczeniach" mam na myśli wszelkie pisemne potwierdzenia szczególnych dokonań, co Ty ujmujesz jako "dyplomy".
Nie napisałam, że należy to załączyć do dokumentacji awansowej (skąd taki wniosek?!) Zakładam, że Koleżanka zna aktualne przepisy awansowe i wie, że tego rodzaju dokumenty przedstawić dyrektorowi, a nie komisji kwalifikacyjnej.
Zapewniam Cię, że wystarczająco dobrze orientuję się w pracach komisji egzaminacyjnej oraz kwalifikacyjnej.
Tak na marginesie historyjka z 2006r:
Pamiętam problem osoby, która przedstwiła komisji kwalifikacyjnej szerokie dokonania sprzed stażu, jednocześnie plan rozwoju był tak fatalny, że nie umiała sensownie wykazać spełnienia wymagań określonych w rozporządzeniu. Jej trzyletni staż nic konkretnego nie wniósł - zgadnij jaka była decyzja komisji...

Entropia
Posty: 30
Rejestracja: 2007-08-28, 18:54

Re: Przeniesienie stażu do innej szkoły

Postautor: Entropia » 2009-06-22, 19:17

A czy składał ktoś już może wniosek po stażu realizowanym w dwóch szkołach? Mam pewne wątpliwości odnośnie zaświadczenia dyrektora...


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”