awans na dyplomowanego

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: krg54 » 2009-05-12, 23:25

marianko - masz rację!!!!!!!!!!!!!! Popiórkało mi się, chyba ze względu na późną porę!

Celestial
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-16, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Celestial » 2009-05-16, 22:11

Witam. Mam pytanie. W którym z paragrafów-punktów powinnam umieścić protokołowanie obrad rady pedagogicznej?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: malgala » 2009-05-16, 22:27

Celestial pisze:W którym z paragrafów-punktów powinnam umieścić protokołowanie obrad rady pedagogicznej?

W żadnym.

Celestial
Posty: 2
Rejestracja: 2009-05-16, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Celestial » 2009-05-17, 12:40

Dziękuję :)

agafm
Posty: 1
Rejestracja: 2009-05-26, 14:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: lubelskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: agafm » 2009-05-26, 15:09

Prośba o wyjaśnienie. W PRZ umieściłam par. 8.2.4b. No i faktycznie kurs zrobiłam już w pierwszym roku stażu, ale niestety w dwóch kolejnych latach nie zostałam powołana do zespołów sprawdzających. Maturę z niem. zdaje dość niewiele osób, stąd też mało jest zespołów sprawdzających. W OKE Kraków kilka, a najbliższy 80 kilometrów ode mnie i pracują w nim stali egzaminatorzy. Kursy na egzaminatorow egzaminu gimnazjalnego z j. obcych w ogóle zostały zawieszone, w dodatku egzaminy miały tylko część zamkniętą.
Uczciwie wszystko napisałam w sprawozdaniu i opisie. I teraz się waham, no bo to głupie robić opis z częściowo zrealizowanego podpunktu, choć nawet efektow tam się dopatrzyłam. Przytomnie założyłam więcej punktów do zrealizowania, w dodatku pojawiły się też inne nie ujęte w PRZ. Co więc zrobić z tym 8.2.4b? Wyrzucić całkiem i tylko we wstępie wspomnieć?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2009-05-26, 16:57

Jeżeli nie sprawdzałaś nigdy, tylko ukończyłaś kurs, to nie spełnisz wymagania. Lepiej nie licz na ten punkt, jeżeli masz jakiś czwarty. Może nawet lepiej by było wzmocnić tym kursem jakiś inny paragraf?? Da się na pewno...

Awatar użytkownika
Hoya
Posty: 36
Rejestracja: 2008-10-31, 20:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Hoya » 2009-05-26, 19:24

Ja również uwzględniłam w planie pełnienie funkcji egzaminatora, niestety jak się niedawno okazało z egzaminu gimnazjalnego wycofano zadania otwarte:(
Z punktu 8.2.4b musiałam się wycofać (szkoda, że tak na ostatnią chwilę), jednak wzbogaciłam punkt 8.2.1 - napisałam, ze ukończyłam kurs, zdobyłam kwalifikacje, przeprowadzałam w szkole egzaminy próbne, które mogłam profesjonalnie sprawdzić, prowadziłam zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminu.

Ajax
Posty: 6
Rejestracja: 2007-11-09, 00:49

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: Ajax » 2009-06-02, 23:01

Mam pytanko odnośnie &8 ust.2 pkt.2 - nie mam żadnych zaświadczeń o ukończeniu kursów komputerowych. Jednocześnie reprezentuję szkołę jako informatyk w programach unijnych oraz jestem w trakcie tworzenia strony z E-dziennikiem.
Szczerze powiem, że stroniłem od kursów komputerowych, gdyż moja wiedz (powiem nieskromnie) jako samouka bywa większa niż niejednego podyplomowego informatyka.

ninjaczyjt
Posty: 31
Rejestracja: 2008-11-17, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podkarpackie

Co do teczki dla dyrektora?

Postautor: ninjaczyjt » 2009-06-02, 23:25

Czy do teczki dla dyrektora muszę włożyć np. program wycieczki, scenariusze lekcji, dyplomy z zawodów? Czy to jest unormowane prawnie, czy zależy od widzimisie dyrektora?Wiem, że tak było dawniej, a teraz podobno to się zmieniło. Szukałem odpowiedzi, ale najczęściej dotyczą one teczki składanej do kuratorium, a nie tej dyrektorowi. Jeśli ktoś wie i ma jakiegoś linka potwierdzającego (z przepisami) to proszę o pomoc.

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: krg54 » 2009-06-02, 23:33

No i bardzo dobrze, że stroniłeś od tych rozmaitych kursów, podyplomówek itp.,bo to tylko strata czasu i pieniędzy. Ta "makulatura" - mam na myśli zaświadczenia - nie jest Ci do niczego potrzebna. Do "teczki" na dyplomowanego nie dołącza się ŻADNYCH ( !!!!! ) zaświadczeń, poświadczeń, podziękowań itp. farmazonów. A jeśli chodzi o § 8 ust.2, pkt 2, to brzmi on następująco: wykorzystywanie w pracy technologii informacyjnej i komunikacyjnej, a więc nie chodzi o wymienianie ukończonych kursów, tylko o wykorzystanie nabytych różnymi drogami umiejętności posługiwania się komputerem, różnym oprogramowaniem, internetem itd. E-dziennik będzie doskonałym materiałem do opisu i analizy. Nie zapomnij też w tym punkcie o tej drugiej części przepisu, czyli technologii komunikacyjnej! Na to w tym punkcie często zwracają uwagę w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. OPISUJ I ANALIZUJ, a potem wypunktuj EFEKTY. Powodzenia!

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: koma » 2009-06-02, 23:35

Ajax pisze:nie mam żadnych zaświadczeń o ukończeniu kursów komputerowych.

Nigdzie nie jest powiedziane, że taki kurs musisz zrobić.
ninjaczyjt pisze:Czy do teczki dla dyrektora muszę włożyć np. program wycieczki, scenariusze lekcji, dyplomy z zawodów? Czy to jest unormowane prawnie, czy zależy od widzimisie dyrektora?

Nigdzie nie jest napisane, co nauczyciel powinien przedstawić dyrektorowi, aby otrzymać ocenę stażu - oprócz sprawozdania oczywiście. To dyrektor decyduje zazwyczaj, co chciałby zobaczyć, aby wiedzieć, że nauczyciel rzeczywiście zadanie wykonał. Zapytaj po prostu w szkole.

Awatar użytkownika
Hoya
Posty: 36
Rejestracja: 2008-10-31, 20:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Co do teczki dla dyrektora?

Postautor: Hoya » 2009-06-03, 08:09

ninjaczyjt pisze:Czy do teczki dla dyrektora muszę włożyć np. program wycieczki, scenariusze lekcji, dyplomy z zawodów?


Moja dyrektorka na szczęście nie lubi papierków - nakazała wręcz ograniczenie tego rodzaju załączników. Dokumentować musimy jedynie kursy dające kwalifikacje itp.
Za to w poprzedniej szkole dyrektor był fanem grubych kolorowych teczek - najchętniej ze zdjęciami imprez, pracami uczniów, scenariuszami lekcji itd...

luks
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-03, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: luks » 2009-06-03, 19:55

Mam problem polegający na tym, ze w trakcie stażu przebywałam na zwolnieniu lekarskim. Trwało ono co prawda ponad 30 dni, ale zaczęło sie w wakacje i skończyło 30 września. Czy te dni na zwolnieniu lekarskim podczas wakacji stanowią o przedłużeniu stażu, bo moja dyrekcja uparcie twierdzi, że tak. To w takim razie dlaczego w Karcie Naucz. jest mowa o tym, że jeśli podczas wakacji nauczyciel przebywa na zwolnieniu to te dni może sobie odebrać w ciągu roku szkolnego?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: edzia » 2009-06-03, 23:40

luks pisze:Mam problem polegający na tym, ze w trakcie stażu przebywałam na zwolnieniu lekarskim. Trwało ono co prawda ponad 30 dni, ale zaczęło sie w wakacje i skończyło 30 września. Czy te dni na zwolnieniu lekarskim podczas wakacji stanowią o przedłużeniu stażu, bo moja dyrekcja uparcie twierdzi, że tak.
Moim zdaniem dyrektorka ma rację. Staż trwa przecież także w czasie urlopu wypoczynkowego nauczyciela i jeśli podczas urlopu (czyli wakacji) nauczyciel będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim czy np. na urlopie macierzyńskim nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, to staż zostanie wydłużony o ten okres.
luks pisze:To w takim razie dlaczego w Karcie Naucz. jest mowa o tym, że jeśli podczas wakacji nauczyciel przebywa na zwolnieniu to te dni może sobie odebrać w ciągu roku szkolnego?
To jest inna sprawa, niezwiązana z awansem.

awaawa
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-23, 19:06
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: opolskie

Re: awans na dyplomowanego

Postautor: awaawa » 2009-06-04, 14:27

czy pracę w Komisji Socjalnej, do której należę mogę dopisać do par 8 pkt 2.4c

czy pracę na Wydziale Kształcenia Zaocznego również mogę umieścić w powyższym paragrafie? jestem nauczycielem W-F a na WKZ prowadziłam zajęcia dotyczące organizacji turystyki?
będę wdzięczna za pomoc


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”

cron