Wyjazdy służbowe

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

teacherpl
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-04, 13:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

koszty paliwa - delegacja

Postautor: teacherpl » 2009-03-04, 14:45

Witam

Interesuje mnie temat dotyczący delegacji a mianowicie zwrotów kosztów paliwa. Delegacja była na szkolenie 70km w jedna strone. Wyjazd dzien pracujacy o godzinie 7 rano powrot 15. Podróż własnym samochodem. Na jakiej podstawie szkoła zwraca koszty paliwa. Czy obowiązują jakieś stawki dla samochodów z małym silnikiem, z większym. Czy jest jednolita stawka za km. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wyjazdy służbowe

Postautor: Andulencja » 2009-03-04, 16:39

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA GOSPODARKI I PRACY1)
z dnia 14 września 2005 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju
(Dz. U. z dnia 28 września 2005 r.)
§ 8.
1. Środek transportu właściwy do odbycia podróży określa pracodawca.
2. Zwrot kosztów przejazdu obejmuje cenę biletu określonego środka transportu, wraz z opłatami dodatkowymi, z uwzględnieniem przysługującej pracownikowi ulgi, bez względu na to, z jakiego tytułu ulga na dany środek transportu przysługuje.
3. Na wniosek pracownika pracodawca może wyrazić zgodę na odbycie podróży samochodem osobowym niebędącym własnością pracodawcy.
4. Za przejazd w podróży, o której mowa w ust. 3, pracownikowi przysługuje zwrot kosztów w wysokości stanowiącej iloczyn przejechanych kilometrów przez stawkę za jeden kilometr przebiegu ustaloną przez pracodawcę, która nie może być wyższa niż:
1) 0,4798 zł - dla samochodu o pojemności skokowej silnika do 900 cm3;
2) 0,7692 zł - dla samochodu o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm3.


Choć nie jestem do końca pewna, czy ta ostatnia kwota nie jest teraz nieco inna - może były jakieś zmiany.

teacherpl
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-04, 13:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

zwrocili mi za malo?

Postautor: teacherpl » 2009-03-04, 17:08

to w takim razie czemu zwrocili tylko 21 gr/km skoro mam samochod powyzej 900cm3 bede sie domagal wiecej,
w tresci jest napisane ze "...pracownikowi przysługuje zwrot kosztów w wysokości stanowiącej iloczyn przejechanych kilometrów przez stawkę za jeden kilometr przebiegu ustaloną przez pracodawcę, która nie może być wyższa..." a czy może być niższa jeśli pracodawca sobie tego zażyczy?

dziękuję za informacje

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wyjazdy służbowe

Postautor: malgala » 2009-03-04, 17:41

U nas stawkę za kilometr ustala OP. I też jest sporo niższa niż w rozporządzeniu. Niższą mogą ustalić, ale wyższej nie.

perla83
Posty: 36
Rejestracja: 2009-03-16, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

delegacja w dzień wolny od pracy

Postautor: perla83 » 2009-04-16, 10:03

i jeszcze jedno pytanko mam: w wolny dzień byłam z uczniem na konkursie (delegacja), zawiozłam go swoim samochodem, za co mam mieć zwrócone pieniądze (na podstawie kosztów podróży autobusem). Chodzi mi o to, czy za to, że byłam w pracy mimo, że był to mój wolny dzień nie należy mi się dodatkowe wynagrodzenie czy może mogłabym odebrać sobie inny dzień wolny? Jak to się przedstawia w rzeczywistości bo głupio mi pytać o to mojego dyrektora.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyjazdy służbowe

Postautor: mateoo » 2009-04-16, 11:04

Nie wiem, ale myślę, iż w myśl tego, że wfista sobie bierze dzien wolny jak jest na zawodach w weekend, to mogłabyś się upomnieć.
Sztuka jest pokarmem duszy.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wyjazdy służbowe

Postautor: edzia » 2009-04-16, 11:46

Upomnieć się można, ale dyrektor może przydzielić Ci dzień wolny np. w jakiś dzień roboczy podczas przerwy świątecznej. Powie, że przerwa była dla ucznia, a nauczyciel powinien być wtedy w pracy, a nie był. :wink:

Powiem Ci, że z tym zwrotem kosztów za dojazd własnym samochodem to i tak masz dobrze. U nas nie wypłacają, bo niby brak biletów. :twisted:

Awatar użytkownika
Mika71
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-21, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyjazdy służbowe

Postautor: Mika71 » 2009-04-17, 22:16

Wydaje mi się, że za pracę w dniu wolnym dyrektor powinien przydzielić Ci wolny dzień lub wypłacić nadgodziny.

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wyjazdy służbowe

Postautor: Mag » 2009-05-17, 14:36

Dzień dobry,
byłam na dwóch delegacjach, jedna w listopadzie, druga w grudniu (konferencje). Dwa dni temu dostałam kwitek wypłaty owej delegacji (maj!) w wysokości 36 zł. Zwróciłam księgowej uwagę, iż jest to zwrot kosztów tylko jednego wyjazdu, a co z drugim? Na co otrzymałam odp, że nie ma pieniędzy, a poza tym dyr w styczniu podpisał jakieś nowe dokumenty i na tej podstawie ona nie może mi wypłacić pieniędzy za drugą delegacje, bo miałaby problemy w wypadku kontroli (ale za nie wypłacenie delegacji nie ponosi konsekwencji/?). Powiedziałam, że się z tym nie zgadzam i że powinnam mieć wypłacone dwie delegacje, a nie jedną. Następnie po dwóch godzinach zostałam wezwana na dywanik, gdzie dyrektor wyjaśnił mi, że dokształcanie się jest w naszym zawodzie rzeczą naturalną i musimy się liczyć z jego kosztami (bezczelność!, bo pomijam szczegół, że pół mojej miesięcznej pensji wydaje na studia )i że nikt mnie nie chce oszukać!
Proszę mi powiedzieć jak to wygląda z prawnego punktu widzenia. Czy oni mogą tak postąpić? Czy jest to zgodne z prawem?

marianka
Posty: 114
Rejestracja: 2008-08-24, 21:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wyjazdy służbowe

Postautor: marianka » 2009-05-17, 16:23

W rocznym budżecie szkoły jest określona kwota na pokrycie kosztów delegacji. Zwykle jest to kwota zdecydowanie niewystarczająca. Budżet zamyka się z końcem roku kalendarzowego; nie rozumiem jak to się stało, że Twoje delegacje z ub. roku nagle pojawiły się do rozliczenia.
Jeśli dokształcasz się z własnego wyboru (szkoła-czyt.:dyrektor) nie kierował Cię służbowo na taki dokształt,to nie ma obowiązku refundować kosztów.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wyjazdy służbowe

Postautor: edzia » 2009-05-17, 22:37

Mag pisze:dyrektor wyjaśnił mi, że dokształcanie się jest w naszym zawodzie rzeczą naturalną i musimy się liczyć z jego kosztami
W naszym zawodzie jeszcze wiele innych nienaturalnych rzeczy jest naturalnych. :wink:

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Wyjazdy służbowe

Postautor: Paweł Ł. » 2009-05-18, 07:28

Wyjeżdzam w weekand (sobota i niedziela) na szkolenie. Co mi przysługuje z racji tego, że sa to dwa dni kiedy nie pracuje. Dwa dni wolne? Szkoła opłaciła kurs. Rozumiem, że delegację też musi opłacić?

i taki offtop. Co z Jethro Tull?

Mag
Posty: 69
Rejestracja: 2008-08-15, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Wyjazdy służbowe

Postautor: Mag » 2009-05-20, 20:42

marianka pisze:W rocznym budżecie szkoły jest określona kwota na pokrycie kosztów delegacji. Zwykle jest to kwota zdecydowanie niewystarczająca. Budżet zamyka się z końcem roku kalendarzowego; nie rozumiem jak to się stało, że Twoje delegacje z ub. roku nagle pojawiły się do rozliczenia.


Moje delegacje (z ubiegłego roku) czekały, aż w kwietniu przyjdzie pula pieniędzy (tak mi to wytłumaczono) :?

pavelj
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-16, 19:06
Kto: uczeń
Przedmiot: WOS
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wyjazdy służbowe

Postautor: pavelj » 2009-06-16, 19:09

No to ja mam kolejną zagadkę. Otóż moja znajoma (nauczycielka) wybiera się na szkolenie (doskonalenie zawodowe). I wraca w niedzielę w nocy, a w pon jej dowalili jakąś konferencje czy radę pedagogiczną. Pytanie jest takie: podobno przysługuje przy takiej okazji wolne (tj. w poniedziałek). Czy to prawda i jaka jest podstawa prawna?

Pozdrawiam i dziękuję za rychłą odpowiedź

Kalikstyn
Posty: 9
Rejestracja: 2008-03-24, 10:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: mazowieckie

Delegacje

Postautor: Kalikstyn » 2009-12-07, 22:09

Witajcie,
W jaki sposób w Waszych szkołach obliczacie kwotę delegacji i diety? Jakie obowiązują stawki? U mnie za każdym razem obliczający fundusze sekretariat, coś zmienia i w zasadzie pieniądze są żenujące np. za ponad 100 km. odcinek wyliczają kwotę 25 zł (transport własny).


Wróć do „Prawo oświatowe”