Podręczniki - język polski (szkoła podstawowa)

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

roi.soleil
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-07, 17:51
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręczniki - język polski (szkoła podstawowa)

Postautor: roi.soleil » 2008-07-08, 18:24

Jako ex- uczeń, nie polecam operonu...błędy merytoryczne i przekaz taki sobie...do wosu tak ksiazka mnie nie zachęciła...historia taka sobie są po prostu lepsze ksiazki do historii ....Gimnazjum np:GWO, Rożak LO WSIP Nowa era wiecej ine pamietam choc uczac sie do olimpiad historycznych w gimnazjum z nie jednego podręcznika korzystałem...

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: Podręczniki - język polski (szkoła podstawowa)

Postautor: catchmeifyoucan » 2008-07-08, 21:39

mnie WOS Operonu się od razu spodobał i rzeczywiście w późniejszym czasie bardzo dobrze mi się z tego podręcznika uczyło... jeżeli chodzi o historię to już katastrofa... chaotycznie napisana, trochę błędów i już nauka z tego podręcznika była bardzo niekomfortowa. dlatego też po konsultacji z naszym nauczycielem zdecydowaliśmy się zmienić podręczniki do historii po niespełna 1,5 roku nauki na podręczniki wydawnictwa Stentor, które od razu przypadły nam do gustu i rzeczywiście były znakomite do nauki...
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

marylka_2008
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-21, 11:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: lubelskie

podręczniki do podstawówki

Postautor: marylka_2008 » 2009-03-06, 15:23

Witam,
proszę pomóżcie mi wybrać odpowiednie podręcznik do nauki jezyka polskiego e szkole podstawowej. waham się w zasadzie pomiedzy Operonem a Nową Erą "Daję słowo". Ostatnio słyszałam że nowy podręcznik WSIPu "Jutro pójdę w świat" tez jest niezły!
Pomóżcie. Czekam na wasze opinie

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Podręczniki - język polski (szkoła podstawowa)

Postautor: koma » 2009-03-06, 23:49

Pracuję na "Jutro pójdę w świat". Teraz oczywiście na nowym wydaniu, zmienionym, ale pracowałam tez na starym i uważam, że był lepszy - trochę popsuli, zwłaszcza dla klasy VI.
Fajne jest to, że są do każdej klasy książki dla nauczyciela, do nich płyty. Rozkłady materiału, plany wynikowe, plansze....

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Najlepszy podręcznik z j. polskiego do IV klasy

Postautor: fajnyprofesor » 2009-05-25, 17:53

Od wrzesnia rozpoczynam pracę w szkole podstawowej jako nauczyciel j. polskiego. Dyrekcja wczesniej wspominała, że szkoła pracuje na Nagajowej i...do niej sie powoli przygotowywałam. Dzisiaj zadzwoniła z prośba abym w ciągu tygodnia podała tytuł i wydawnictwo podręcznika , na którym chcę pracować. Jestem laikiem w tej dziedzinie, to moja pierwsza praca, a na "zbadanie" rynku wydawniczego mam za mało czasu. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podręczniki - język polski (szkoła podstawowa)

Postautor: dushka » 2009-05-25, 18:01

My mamy "Między nami", podoba mi się, bardzo fajne, mądre teksty, ciekawe ćwiczenia.

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: Podręczniki - język polski (szkoła podstawowa)

Postautor: ejwa » 2009-05-25, 18:25

"Słowa na start" Nowej Ery to podręcznik obowiązujący w mojej szkole. Jestem z niego zadowolona. Ciekawy dobór tekstów i ćwiczeń. Podręcznik do literatury podzielony na 5 działów po każdym z nich test podsumowujący. Dodatkowo dwie części ćwiczeń z zagadnieniami z gramatyki oraz formami wypowiedzi. Jeśli chcesz mogę przesłać Ci rozkład materiału dla IV klasy.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Podręczniki - język polski (szkoła podstawowa)

Postautor: koma » 2009-05-25, 18:53

Wybór podręcznika nie jest sprawą dowolną nauczyciela.
Sprawdź, jaki program wybrano do realizacji w Twojej szkole - zwykle podręczniki sa dopasowane do określonych programów. Ja pracuję na programie :Słowa jak klucze II" Podręcznikiem do tego programu jest wsipowski "Jutro pójdę w świat".
Pracowałam już na lepszych podręcznikach - zresztą stara ich wersja była lepsza, zwłaszcza dla klasy VI. Bardzo przyjemnie pracowało sie na "Oglądam świat" , z tym że zeszyt ćwiczeń z kolei był beznadziejny.
Trudno wybrać...

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręczniki - język polski (szkoła podstawowa)

Postautor: fajnyprofesor » 2009-05-25, 19:02

Ejwa, bardzo proszę o rozkład materiału na adres agakoscik@wp.pl. Będę bardzo wdzięczna.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podręczniki - język polski (szkoła podstawowa)

Postautor: dushka » 2009-05-25, 21:40

koma pisze:Wybór podręcznika nie jest sprawą dowolną nauczyciela.


Bywa różnie. Jeśli przejmuje 4 klasy, może akurat dyrekcja planuje zmienić podręcznik i fajnyprofesor ma przed sobą takie zadanie?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Podręczniki - język polski (szkoła podstawowa)

Postautor: koma » 2009-05-25, 21:42

dushka pisze:dyrekcja planuje zmienić podręcznik

Nie wydaje mi się, aby to robiła dyrekcja - chyba że do swojego przedmiotu :)

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podręczniki - język polski (szkoła podstawowa)

Postautor: dushka » 2009-05-25, 22:27

Oj koma, to, że ci się nie wydaje, nie oznacza, że tak nie jest ;)

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Opinie Jutro pójdę w świat

Postautor: fajnyprofesor » 2009-05-28, 10:56

Co sądzicie na temat wsipowskiego podrecznika. Proszę o podzielenie sie opiniami tych, którzy na nim pracują. Sama jestem przed dokonaniem wyboru.

fajnyprofesor
Posty: 69
Rejestracja: 2008-10-28, 17:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Język Polski kl. IV OPERON

Postautor: fajnyprofesor » 2009-06-23, 17:46

Proszę o opinie na temat tego podręcznika.

paweł_polonista
Posty: 56
Rejestracja: 2008-08-05, 09:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Podręczniki - język polski (szkoła podstawowa)

Postautor: paweł_polonista » 2009-06-23, 17:53

Jeśli chodzi o "Jutro pójdę w świat" to wiele powiedzieć nie mogę, bo z tego co wiem, wyszła już nowa seria. Kilka lat temu, kiedy uczyłem w podstawówce, miałem narzuconą starą serię "Jutro pójdę w świat" wyd. WSIP. Powiem szczerze, że stara seria była niedobra, niedopracowana. Brakowało gramatyki, więc musiałem korzystać z "Nauki o języku" wyd. GWO, natomiast ćwiczenia do podręcznika kulturowego były tak beznadziejne, że po roku kazałem dzieciom ich wcale nie kupować, bo szkoda wydawać pieniądze na byle jaką książkę. Jedna z polonistek, z tego co mi wiadomo, korzysta z książki "Słowa na start" Nowej Ery, zaś inna ze starego "Między nami" GWO.


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”

cron