PODRĘCZNIKI - język angielski

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Anita@ » 2009-05-25, 21:47

Ja uczę z Matura Solutions i nie narzekam, bo są łatwe, przejrzyste, materiał uporządkowany i łatwo się prowadzi z nimi lekcje. Ale ostatnio przeglądałam nowość Macmillana: Matura Masters i wygląda bardzo zachęcająco. Ogromnym jej atutem jest świetny Teacher's Book i oddzielna książka z materiałami do kserowania. Jednak nie wiem czy się na nią skuszę już w następnym roku szkolnym.

Matura Success niektórym się podoba, innym nie. Ja nie próbowałam z nią pracować, bo jakoś układ materiału nie wydaje mi się przejrzysty.

Czekam na inne opinie.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: mateoo » 2009-05-26, 16:24

Ja uczę z Inside out w liceum.
Sztuka jest pokarmem duszy.

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: agat_b1 » 2009-05-26, 19:36

no właśnie ten Teacher's mnie kusi w Macmillanie. Jest w formie kołozeszytu i zawiera pomniejszone strony ksiazki ucznia. Nie trzeba sie gimnastykowac z 2 ksiazkami. No ale jeszcze poczekam na opinie jakies :)

Do osób korzystających z Matura Solutions - jak wygląda Teacher's?? Czy jest podzielony na jednostki lekcyjne?? czy wszystko razem tak jak w Headwayu?

?

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Anita@ » 2009-05-26, 20:33

Teacher's do Matura Solutions też jest podzielony na takie jednostki jak książka, ale nie tak że 1 lekcja zajmuje jedną stronę, tylko tak ciurkiem. Na końcu są jakieś materiały do kserowania, ale praktycznie z nich nie korzystam. Teacher'sa też nie noszę do szkoły, bo nie jest mi niezbędny, wcześniej tylko spisuję sobie odpowiedzi.

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: agat_b1 » 2009-05-26, 21:32

dzięki Anita za odpowiedź. No to mam dylemat. Kusie mnie strasznie ten Macmillan z tym teachersem, ale znowu w Solutions podobają mi się ćwiczenia, sekcje maturalne, obecność piosenek itp. A jeszcze zapytam. Jak jest z realizacją Solutions? Wyrabiasz się w rok szkolny z książką czy raczej na następny rok zostaje? Ja mam 2 godziny w tygodniu w klasie i chcę zaczynać od elementary i zastanawiam się na ile mi ona wystarczy

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Anita@ » 2009-05-27, 12:42

Przy 3 godzinach jest akurat, przy dwóch może być ciężko z wyrobieniem się. Jeszcze zależy jak pracuje grupa. Wtedy dawałabyś więcej do domu i myślę, że dałoby radę się wyrobić. A dlaczego chcesz wziąć Elementary? Dzieci nie miały w ogóle angielskiego wcześniej?Myślałam, że już wszystkie gimnazja mają angielski obowiązkowy.

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: agat_b1 » 2009-05-27, 14:54

uczyli sie w gimnazjum, ale jest to wiejska szkoła, klasy technikum, zawodówka i zawsze nauczyciele tutaj zaczynali od elementary. Konsultant z Macmillana też polecił mi poziom elementary. Tylko zastanawiam się czy zaczynając od tego poziomu zdążę zrealizowac cały materiał do matury...

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-05-27, 20:05

Ewcia85 pisze:A czy ma może ktoś porównanie miedzy English adventure a New sparks??? Jak narazie uczę z Hurray( wsip) i jedyne co mogę powiedzieć to to że jest to bardzo ambitna a zarazem trudna książka dlatego też chce ja zmienic.



English Adventure przeglądałam i szczerze powiem, miałam chęć uczyć z tej książki tylko dlatego, bo spodobały mi się ilustracje z bajek Disneya :crazy: :)

Trzeci rok uczę ze Sparksów (1-3) i z czystym sumieniem mogę tę pozycję polecić.
Odpowiednia organizacja rozdziałów, świetne powtórki i gotowe testy różnego rodzaju, ewentualnie dodatkowe ćwiczenia w osobnej książeczce dla nauczyciela, ciekawe historyjki z humorem. Dzieciaki uwielbiają Zabadellę z tą jej "Zabadabrą", przygody zwierzątek z lasu i Zabadoo, któremu czary zwykle się nie udają mimo dobrych chęci. Poza tym jest też część kulturowa a najlepsze są chyba piosenki.
Posiadam wiele płyt z piosenkami dla dzieci, ale te do Sparksa są naprawdę najlepsze. Pomagają dzieciakom przyswoić materiał w przyjemny sposób.
Jeśli ktoś zna lepszy podręcznik po wypróbowaniu Sparksa - chętnie posłucham.

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: agat_b1 » 2009-05-27, 21:23

ja dziś dostałam New Sparks i po powierzchownym przejrzeniu rozdziałów to muszę powiedzieć, że podoba mi się. Uczę teraz z English Adventure i mam ich dość. Non stop bajki, trudne do zapamiętania piosenki, a testy sprawdzające dołączone do zestawu nauczycielskiego w większości nie są do samodzielnego wykonania przez dzieci. Jeżeli ktoś ma pytania jakies co do Adventure to odpowiem.

Do korzystających ze Sparksów - jaki jest Teacher's do tej serii? Przydatny? Są podzielone sekcje na jednostki lekcyjne z celami lekcji itp? Czy jest w formie książki normalnej czy kołozeszyt?

J.Pio
Posty: 55
Rejestracja: 2009-02-24, 09:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: J.Pio » 2009-05-28, 08:37

Teacher's do Sparksów jest całkiem przydatny- podzielony na jednostki lekcyjne (dwie strony książki ucznia to jedna lekcja). Zawiera pomysły na przeróżne ćwiczenia i zabawy, ale nie jest napisany w formie gotowych scenariuszy (nie ma wypisanych celów, form, metod itp.).
Póki co, korzystałam z pierwszej części New Sparks i z czystym sumieniem mogę tę pozycję polecić :)

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: katty » 2009-05-28, 20:36

Agat, podzielam Twoją opinię o English Adventure. Niektóre piosenki są fajne, ale większość zupełnie nie do zapamiętania, szczególnie w pierwszej klasie. Testy niezbyt dostosowane do możliwości uczniów i na dodatek często pojawiają się rzeczy, które w podręczniku traktowane były jako marginalne. Ćwiczenia jak dla mnie zbyt ubogie. Jedynym atutem zdają się znane dzieciom postaci z Disneya, ale to też okazało się wadą. Części bajek nie znam ani ja, ani dzieci, zaś w przypadku tych, które znają, dzieci czują się oszukane, bo "w bajce było inaczej" (np. jest pieczony drób na obrazku i nazywa się "chicken" a dzieci się oburzają, że to był indyk), bo "ona miała inny głos" (i tu ja też mam zastrzeżenia, bo głosy do postaci są dobrane fatalnie) albo "w bajce mówili co innego".

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-05-28, 21:27

O mały włos sama nie przeszłam na English Adventure dzięki ilustracjom z bajek Disneya. A tu masz. Nie wszystko złoto co się świeci.

monica0
Posty: 25
Rejestracja: 2007-11-17, 17:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: monica0 » 2009-05-30, 18:07

A ja po wielkim rozmyślaniu wybrałam Footprints dla I-III i Sky High dla IV-VI.
A jakie są Wasze wybory ?

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-05-31, 20:19

New Sparks 1-3
Winners 4-6

magducha
Posty: 12
Rejestracja: 2009-05-30, 18:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: magducha » 2009-05-31, 21:47

ja tez zmieniam podręczniki imam wielki dylemat. Obecnie korzystam z Hurray'a w 1-3 i Follow me w 4-6. Myślę o New Sparks i Winners. Tylko, że cena tych które mam teraz jest niska - a to szkoła na wsi... Znacie jeszcze jakieś podręczniki godne uwagi w przystępnej cenie?


Wróć do „Języki obce”