zasady odwołania

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

tucha_poz
Posty: 18
Rejestracja: 2008-03-11, 00:09

zasady odwołania

Postautor: tucha_poz » 2009-05-29, 17:48

Prawdopodobnie podobne tematy już były, kilka z nich przeanalizowałam, jednak żadna z opisanych w nich sytuacji nie odzwierciedliła mojej.

Mam pytania dotyczące odwołania się od oceny końcoworocznej.
(na razie wystawiono propozycję oceny)
Chodzi o matematykę. Z większości prac do oceny b. dobrej brakowało mi mniej niż 1 pkt a mimo to otrzymywałam oceny dobre.
Uważam, że jestem dobra z matematyki i umiem ją na piątkę.

Czy w takim razie mogę się odwołać od oceny?
Jeśli tak to co podać w przyczynie?
Czy jeśli na ew. egzaminie (?) zestresuję się i napiszę na 3 to otrzymam zapowiedzianą mi czwórkę czy jednak trójkę?
Czy egzamin odbędize się w formie pisemnej czy ustnej.


Bardzo proszę o odpowiedź.

Awatar użytkownika
basjana
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-14, 15:39

Re: zasady odwołania

Postautor: basjana » 2009-05-29, 20:53

tucha_poz pisze:Z większości prac do oceny b. dobrej brakowało mi mniej niż 1 pkt a mimo to otrzymywałam oceny dobre.

Skoro określony był konkretny przedział punktowy, to co w tym widzisz niewłaściwego?
Myślę, że w tym przypadku oceny z prac klasowych były pełne (bez + i -).
A z nauczycielem porozmawiaj i poproś o umożliwienie uzyskania oceny wyższej niż przewidywana.

Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-15, 14:53
Kto: uczeń
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: małopolskie

Re: zasady odwołania

Postautor: Lovenda » 2009-05-29, 22:46

Musisz się spieszyć, bo podanie o odwołanie od oceny przewidywanej składa się do dwóch dni od wystawienia oceny proponowanej. I na następny dzień lub za dwa dni piszesz test z całego roku lub semestru, już nie pamiętam. Pisemny oczywiście.


Szczęśliwym jest ten, kto przy zachodzie słońca cieszy się wschodzącymi gwiazdami.

— Adalbert Ludwig Bolling

http://poradnik-nastolatkow.blog.onet.pl

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: zasady odwołania

Postautor: malgala » 2009-05-29, 22:53

Lovenda pisze:Musisz się spieszyć, bo podanie o odwołanie od oceny przewidywanej składa się do dwóch dni od wystawienia oceny proponowanej. I na następny dzień lub za dwa dni piszesz test z całego roku lub semestru, już nie pamiętam. Pisemny oczywiście.

Nie wprowadzaj koleżanki w błąd. Od treści oceny nie można się odwołać. Jest tak, jak zostało to wyjaśnione wyżej.

Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-15, 14:53
Kto: uczeń
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: małopolskie

Re: zasady odwołania

Postautor: Lovenda » 2009-05-29, 23:00

Nie wprowadzam w błąd. Piszę o ocenie przewidywanej, wystawianej u mnie w szkole na t6ydzień przed posiedzeniem rady.
(na razie wystawiono propozycję oceny)
<- czyli ma jeszcze szansę się odwołać

U nas w skzole trąbią o tym na prawo i lewo, nauczyciele tłumaczyli zasady odwołania.


Szczęśliwym jest ten, kto przy zachodzie słońca cieszy się wschodzącymi gwiazdami.

— Adalbert Ludwig Bolling


http://poradnik-nastolatkow.blog.onet.pl

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: zasady odwołania

Postautor: malgala » 2009-05-29, 23:04

Lovenda pisze:Cytat:
(na razie wystawiono propozycję oceny)
<- czyli ma jeszcze szansę się odwołać

Nie odwołać się, tylko uzgodnić z nauczycielem możliwość uzyskania oceny wyższej.

Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-15, 14:53
Kto: uczeń
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: małopolskie

Re: zasady odwołania

Postautor: Lovenda » 2009-05-29, 23:59

malgala pisze:Nie odwołać się, tylko uzgodnić z nauczycielem możliwość uzyskania oceny wyższej.

U nas jest odwołanie. Pisze się podanie na takich zasadach, jakie napisałam wcześniej.
Oceny przewidywanej wpisanej do dziennika na zielono nie można zmienić na wyższą (jako już tą ostateczną) bez zdania odpowiedniego testu, o którego napisanie prosi uczeń i rodzic pisemnie, do dwóch dni od wystawienia oceny


Szczęśliwym jest ten, kto przy zachodzie słońca cieszy się wschodzącymi gwiazdami.

— Adalbert Ludwig Bolling


http://poradnik-nastolatkow.blog.onet.pl

anna123
Posty: 30
Rejestracja: 2009-04-22, 19:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zasady odwołania

Postautor: anna123 » 2009-05-30, 10:55

To dziwne.Oceny przewidywane ustalane są u nas na miesiąc przed wystawianiem ocen.To oznaczałoby że w ciągu tego miesiąca już nic nie może się zmienić.A jak uczeń dostanie np. pięć piątek to co wtedy.Też nauczyciel nie zmieni oceny tylko każe pisać test????

Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-15, 14:53
Kto: uczeń
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: małopolskie

Re: zasady odwołania

Postautor: Lovenda » 2009-05-30, 13:53

Napisałam tylko, jak to jest w mojej szkole. Do 3 czerwca 2009 nauczyciel ma obowiązek wystawić zielonym długopisem oceny przewidywane i takie idą na świadectwo, jedyna możliwość zmiany to właśnie pisanie testu.


Szczęśliwym jest ten, kto przy zachodzie słońca cieszy się wschodzącymi gwiazdami.

— Adalbert Ludwig Bolling


http://poradnik-nastolatkow.blog.onet.pl

anna123
Posty: 30
Rejestracja: 2009-04-22, 19:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: zasady odwołania

Postautor: anna123 » 2009-05-30, 17:31

To od 3 czerwca nie ma już żadnych kartkówek, klasówek.Nauczyciele nie pytają i nie stawiają stopni?????

Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-15, 14:53
Kto: uczeń
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: małopolskie

Re: zasady odwołania

Postautor: Lovenda » 2009-05-30, 20:19

Tak.


Szczęśliwym jest ten, kto przy zachodzie słońca cieszy się wschodzącymi gwiazdami.

— Adalbert Ludwig Bolling


http://poradnik-nastolatkow.blog.onet.pl

tucha_poz
Posty: 18
Rejestracja: 2008-03-11, 00:09

Re: zasady odwołania

Postautor: tucha_poz » 2009-05-31, 00:16

Właśnie! U nas tez wychowawczyni wspominała o możliwości odwołania i chciałam się dowiedzieć co i jak.

Awatar użytkownika
Ataegina
Posty: 70
Rejestracja: 2008-12-20, 16:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: lubelskie

Re: zasady odwołania

Postautor: Ataegina » 2009-05-31, 11:01

Może nie do końca na temat, ale ...

kiedy uczeń przez cały semestr noc nie robi, ledwo zalicza sprawdziany itp., a pod koniec roku się "obudzi", że chce mieć np. 4 to co wtedy? Ma napisać test i po "sprawie"? Jak się będzie czuła osoba, która pracowała na swoją 4? Rozumiem, że są różne wyjątkowe sytuacje (długa choroba, szpital, problemy rodzinne itp.), ale na ocenę końcową powinno się pracować cały rok.

Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-15, 14:53
Kto: uczeń
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: małopolskie

Re: zasady odwołania

Postautor: Lovenda » 2009-05-31, 12:08

Nie, wychowawczyni nam to tłumaczyła w ten sposób, że jeśli nauczyciel zauważył, że uczeń nic nie robił cały rok i 'obudził' się pod koniec - w takiej sytuacji nie jest dopuszczany. O tym czy uczeń może pisać taki test decyduje dyrektor i nauczyciel uczący.
Przykładowo, jeśli uczeń przez pół roku nie chodził na lekcje, wagarował w tym czasie, to nie ma mowy, żeby został dopuszczony do testu.


Szczęśliwym jest ten, kto przy zachodzie słońca cieszy się wschodzącymi gwiazdami.

— Adalbert Ludwig Bolling


http://poradnik-nastolatkow.blog.onet.pl

tucha_poz
Posty: 18
Rejestracja: 2008-03-11, 00:09

Re: zasady odwołania

Postautor: tucha_poz » 2009-06-02, 17:18

Dowiadywałam się. U mnie jest tak:
odwołanie muszę złożyć do piątku, a test napisać do następnej rady.
Będzie on ułożony przez moją nauczycielkę matematyki.
Podczas egzaminu oprócz niej w komisji będzie również inna matematyczka z naszej szkoły.
No i ocena mi się nie pogorszy, nawet jeśli napisałabym na 3.

Wątpliwości mam jedynie co do zakresu materiału - nie wiem czy I semestr czy obydwa.


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron