Utrata godzin

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Utrata godzin

Postautor: koma » 2009-05-23, 10:22

kapsel pisze:Zażądałam od niego rozpiski przewidywanej siatki godzin

Powinien Wam to pokazać wszystkim - łaski nie robi.
kapsel pisze:wparował mi dziś na lekcję i zjechał na całego przy uczniach.

..no to dodatkowo cham...Niech lepiej tego konkursu nie wygrywa, bo nie nadaje sie na wychowawcę.

Awatar użytkownika
Tojka
Posty: 9
Rejestracja: 2009-05-25, 16:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Utrata godzin

Postautor: Tojka » 2009-05-25, 17:29

Smutne jest to, że zazwyczaj powodem ograniczenia naszych etatów są konflikty z przełożonymi, a nie kwestia naszej wydajności w pracy i efektywności tejże. Tak zauważyłam, czytając wątek od deski do deski.
Nie spodziewałam się, że po 17 latach pracy w tej samej szkole i mnie to spotka. Ale skoro już spotkało, trzeba walczyć o swoje;)
Zatem do rzeczy:
Pracuję na wsi w zespole szkół - gimnazjum i podstawówka, klasy są pojedyncze, więc ja jako nauczycielka gimnazjum godzin przedmiotu mam jedynie 14, resztę miałam uzupełnioną zajęciami zindywidualizowanymi, wychowawstwem, kołem polonistycznym i zajęciami wyrównawczymi. Jestem nauczycielem mianowanym, w tym roku mam nadzieję zostać nauczycielem dyplomowanym, mam umowę na czas nieokreślony. Drugą polonistką w szkole jest koleżanka z 10 - letnim stażem pracy, również mianowana i również z umową na czas nieokreślony, tak samo jak ja prawdopodobnie w sierpniu uzyska stopień nauczyciela dyplomowanego. Być może moim plusem jest to, że mieszkam na terenie gminy, w której pracuję, natomiast koleżanka nie (czy według Was ma to jakieś znaczenie?).
Dyrekcja poinformowała mnie dziś, że OP nie wyraził zgody na 1 godzinę nauczania zindywidualizowanego w moim pensum godzin i mam to odpracowywać w ramach społecznej jednej godziny dodatkowej ( jako że pensum ma na przyszły rok wynieść 19 godzin, w tym jedna społecznie)! Dla mnie w praktyce oznacza to ograniczenie etatu do 17/18. Przypuszczam, że Dyrekcja próbuje mnie klasycznie zastraszyć, bo nie sądzę, że ktokolwiek ma prawo narzucić mi społeczne prowadzenie nauczania zindywidualizowanego. Szukałam jednak informacji na ten temat sieci i nie trafiłam - być może ktoś z Was wie, jak wygląda sytuacja z dodatkową godziną do pensum? Czy OP narzuca mi, jaką lekcję mam prowadzić, czy jest to mój wybór? I czy naucz. zind. może być prowadzone społecznie, podczas gdy rodzice występują z oficjalnym pismem do gminy o przyznanie takich godzin i je otrzymują?
Chcę być przygotowana na każde możliwe wydarzenie, w związku z tym mam jeszcze kilka pytań.
Oprócz studiów polonistycznych ukończyłam także podyplomowe studium z historii, zatem mam uprawnienia do nauczania także tego przedmiotu. W mojej szkole historii uczy pani na 13/18 etatu. Czy w sytuacji, kiedy mnie brakuje do etatu, dyrektor nie ma obowiązku przydzielić mi godzin z innego przedmiotu, jeśli mam do niego uprawnienia, a osoba ucząca historii i tak nie ma pełnego etatu?
Kolejna sprawa - niektórzy nauczyciele posiadają jako nadliczbowe godziny godzinę wychowawstwa. Czy w chwili, kiedy mnie brakuje tej jednej godziny do etatu dyrektor nie będzie zobowiązany do oddania jej mi? ( obecnie jestem wychowawczynią klasy trzeciej, a na przyszły rok Dyrekcja nie dała mi wychowawstwa)Oprócz tego w szkole Dyrekcja - nie wiem z jakich źródeł - rozdała na przyszły rok (jako nadliczbowe) godziny typu - WOLONTARIAT! Czy taka godzina nie przysługiwałaby mnie, skoro osoba, która ją dostała, też nie ma jakichś szczególnych kwalifikacji do takiego tworu.
Przepraszam za mój gorzko - złośliwy ton, ale piszę pod wpływem emocji :oops:
Liczę na szybką odpowiedź, bo myślę nawet o tym, żeby jutro udać się na zwolnienie, żeby uniknąć pisemnej informacji o ograniczeniu zatrudnienia :(

jankowal5
Posty: 16
Rejestracja: 2008-05-16, 00:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Co w takiej sytuacji zrobić?

Postautor: jankowal5 » 2009-05-30, 14:09

Witam po długiej niobecności. Porad żcie mi co mogę zrobić w takiej sytuacji.
Od dwóch lat mam ograniczenie godzin do 10/12. W pierwszym roku dostałem aneks do umowy następującej treści. Z dniem 1 wrzesnia 2007 roku zmianiam Panu wymiar godzin na 10/18. Żadnego pragfaru, nic. Datowany był na 15 sierpnia. W tym roku bez żadnego nowego aneksu mam też 10/18. Myślałem, że dostanę na piśmie do końca maja jakąś zmianę godzin, ale nic takiego nie otrzymałem.

Co będzie, jeżeli nie wyrażę zgody na pracę w zmniejszonym wymiarze?
Czy muszę dostać coś na piśmie, czy ten aneks na moc wiążąca przez cały czas?

Jestem nauczycielem mianowanym

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Utrata godzin

Postautor: koma » 2009-05-30, 18:43

jankowal5 pisze:Co będzie, jeżeli nie wyrażę zgody na pracę w zmniejszonym wymiarze?
Następuje rozwiązanie umowy.

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Re: Utrata godzin

Postautor: anmar » 2009-05-30, 20:47

Czy aneks do umowy jest do odwołania? Mam podobną sytuację i otrzymuję na ten temat sprzeczne informacje
Leges ab omnibus intellegi debant

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Utrata godzin

Postautor: malgala » 2009-05-30, 21:13

To nie powinien być aneks do umowy, tylko porozumienie zmieniające.
Obniżenie godzin jest na okres 1 roku.

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Re: Utrata godzin

Postautor: anmar » 2009-05-30, 21:21

Malgala, co można w takiej sytuacji zrobić?
Leges ab omnibus intellegi debant

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Utrata godzin

Postautor: malgala » 2009-05-30, 21:26

Napisz jak konkretnie wygląda twoja sytuacja. Od kiedy masz obniżony wymiar godzin? Czy już w tym roku miałaś mniej i w ubiegłym do końca maja dostałaś wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy, czy teraz dostałaś już jakieś pismo na ten temat?

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Re: Utrata godzin

Postautor: anmar » 2009-05-30, 21:34

Malgala, mam to zmniejszenie od dwóch lat. Pismo dostałam tylko w pierwszym roku. Nie było tam żadnego paragrafu. Normalna informacja, bez wcześniejszej informacji, z datą 28 sierpnia. W tym roku szkolnym nic nie dostałam i w dalszym ciągu miałam 10/18. Jak do tej pory nie dostałam żadnej informacji na temat godzin w nowym rokyu ale mam przeciek ze nie będę miała więcej godzin.

Chętnie poszukałabym ghdzieś indziej, ale w moim rejonie nie ma pracy.

Zastanawiam się co zrobić, najgorsze jest jednak to, że prawdopodobnie dowiem się dopiero na sierpniowej radzie.
Leges ab omnibus intellegi debant

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Utrata godzin

Postautor: malgala » 2009-05-30, 21:56

anmar pisze:Pismo dostałam tylko w pierwszym roku. Nie było tam żadnego paragrafu. Normalna informacja, bez wcześniejszej informacji, z datą 28 sierpnia.

Moim zdaniem już to pierwsze pismo nie miało mocy prawnej, bo nie zachowano trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia dotychczasowych warunków pracy.
anmar pisze:W tym roku szkolnym nic nie dostałam i w dalszym ciągu miałam 10/18.

Myślę, że również w tym roku powinnaś być zatrudniona w pełnym wymiarze.
anmar pisze:Jak do tej pory nie dostałam żadnej informacji na temat godzin w nowym rokyu ale mam przeciek ze nie będę miała więcej godzin.

Nawet gdybyś dostała w poniedziałek, to już będzie mniej niż 3 miesiące, a taki okres wypowiedzenia obowiązuje.

Gdybyś od początku miała umowę o pracę w wymiarze 10/18 to zgoda. W takim wymiarze zostałaś zatrudniona, na to się zdecydowałaś i tak pracujesz.
Inaczej to wygląda w przypadku obniżenia ilości godzin.

W razie czego poproś dyrekcję o podanie podstawy prawnej dalszego zatrudnienia Cię w takim wymiarze.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Utrata godzin

Postautor: edzia » 2009-05-30, 22:05

malgala pisze:
anmar pisze:Pismo dostałam tylko w pierwszym roku. Nie było tam żadnego paragrafu. Normalna informacja, bez wcześniejszej informacji, z datą 28 sierpnia.

Moim zdaniem już to pierwsze pismo nie miało mocy prawnej, bo nie zachowano trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia dotychczasowych warunków pracy.
28 sierpnia też można zmienić warunki umowy - za porozumieniem stron. Anmar, co to było za pismo?

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Re: Utrata godzin

Postautor: anmar » 2009-05-30, 22:24

To był aneks do umowy o takiej treści: Z dniem 1 września 2007 r zmieniam Paniw wymiar zatrudnienia na 10/18.

Nic więcej
Leges ab omnibus intellegi debant

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Utrata godzin

Postautor: koma » 2009-05-30, 22:31

Dwa lata temu nie powinnaś podpisywać tego zmniejszenia w sierpniu! Wtedy mogłaś mieć 10 godzin, ale przy pełnej pensji. Teraz chyba już nic nie zrobisz :(

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Re: Utrata godzin

Postautor: anmar » 2009-05-30, 23:08

Czyli dożywotni aneks?
Leges ab omnibus intellegi debant

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Utrata godzin

Postautor: edzia » 2009-05-30, 23:38

Podpisując aneks do umowy, zgodziłaś się jakby na nową umowę. Może nie dożywotnio, ale do czasu podpisania nowej umowy albo kolejnego aneksu. Moim zdaniem.


Wróć do „Prawo oświatowe”