Prosze o opinie w sprawie upominków na zakończenie roku

kącik dla rodziców

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

lucyna123
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-06, 20:14
Kto: rodzic
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Prosze o opinie w sprawie upominków na zakończenie roku

Postautor: lucyna123 » 2009-06-06, 20:32

Witam
Jestem Mamą z trójki klasowej.
Zbliza sie zakonczenie roku i nie bardzo wiemy co zakupic dla wychowawczynie naszych dzieci.Nauczycielka jest osoba w wieku ok 50 lat .Jest wspaniała nauczycielka ,dzieci ją uwielbiają .Znamy sie dopiero pierwszy rok (szkoła podstawowa).
Moje pytanie moze jest troche nie na miejscu ale naprawde potrzebuje pomocy w wymysleniu prezentu.
Jaki upominek ucieszył by Panie same?Proszę o podpowiedzi.
pozdrawiam Lucyna

Awatar użytkownika
elizabethj
Posty: 176
Rejestracja: 2009-01-09, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Prosze o opinie w sprawie upominków na zakończenie roku

Postautor: elizabethj » 2009-06-06, 20:54

Mnie najbardziej cieszy ładny pamiętnik z wpisami moich uczniów. Miła pamiątka na całe lata :)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Prosze o opinie w sprawie upominków na zakończenie roku

Postautor: malgala » 2009-06-06, 21:48

Gdy moi gimnazjaliści kończyli szkołę dostałam od nich piękny album ze zdjęciami z naszych wspólnych 6 lat (miałam w tej klasie wychowawstwo od klasy IV szkoły podstawowej).
Znalazły się tam zdjęcia ze wszystkich naszych klasowych imprez, spotkań i wycieczek. Wszystko starannie i dowcipnie opisane.
Wspaniała pamiątka.

lucyna123
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-06, 20:14
Kto: rodzic
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

*

Postautor: lucyna123 » 2009-06-06, 22:01

Czy wypadałoby dać Wychowawczyni coś takiego ,właśnie znalazłam to na allegro tylko nie wiem .W sumie ładne ale jakos smutno mi sie kojarzy .

http://www.allegro.pl/item640345172_pre ... zkoly.html


Do tego jeszcze po jednej różyczce takiej dużej od każdego dziecka ?
Albumy i pamietniki myslę ze wspaniałym będą prezentem dla Pani w 3 klasie ,takie podsumowanie.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Prosze o opinie w sprawie upominków na zakończenie roku

Postautor: dushka » 2009-06-07, 08:15

Wybacz, ale ta księga to szczyt kiczu. Oglądałam wcześniej takie, ponieważ robi takie moja znajoma jako księgi ślubne, paskudztwo ;)

Ja dostaję od dzieciaków razem - bukiet kwiatów, bombonierkę. Spokojnie to wystarczy, naprawdę nauczyciele to nie zawsze pazerne babicha, które tylko patrzą na prezent ;) Jeśli chcecie coś pani dać - niech to może będzie jakiś fajny kwiat doniczkowy, coś słodkiego, a nie wielka feta z zamawianiem przez Internet ;)

lucyna123
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-06, 20:14
Kto: rodzic
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Prosze o opinie w sprawie upominków na zakończenie roku

Postautor: lucyna123 » 2009-06-07, 13:40

Wielkie dzieki za naprowadzenie na dobrą drogę.iM ZWYCZAJNIEJ TYM LEPIEJ.Bardzo dziekuję.Kupimy kwiaty i coś słodkiego .Pozdrawiam

przyszlyhistoryk
Posty: 109
Rejestracja: 2009-10-26, 19:55
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Prezenty dla nauczycieli

Postautor: przyszlyhistoryk » 2009-11-17, 20:53

Nie spotkałem się z tego typu tematem. W internecie aż wrze od dyskusji, że nauczyciele nie powinni dostawać prezentów od uczniów :cry:. Moim zdaniem grono pedagogiczne powinno dostawać upominki od podopiecznych. Oto źródła tej dyskusji. Co sądzicie o dawaniu prezentów itd.
http://www.kowbojki.pl/pokaz/skladanie- ... -nie-12442

http://forum.to.com.pl/czy-dajecie-prez ... t3534.html
Jest mi przykro, że młodzi uczniowie nie chcą dawać prezentów nauczycielom.

Awatar użytkownika
ZazziXi
Posty: 132
Rejestracja: 2009-08-11, 00:35
Kto: uczeń
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Prezenty dla nauczycieli

Postautor: ZazziXi » 2009-11-18, 22:26

przyszlyhistoryk pisze:Jest mi przykro, że młodzi uczniowie nie chcą dawać prezentów nauczycielom.


Dziwisz się?Po tych wszystkich mękach jakich przez nie mamy? :lol2:

W naszej klasie losujemy kto komu kupuje.W tym losowaniu bierze udział również
wychowawca czyli dostaje prezent, ale również go kupuje.Mamy na to przeznaczyć 20 zł Uważam, że jest to dobre rozwiązanie. :)
Jeżeli mielibyśmy się składać na "wielki" prezent do wychowawcy to autentycznie bym nie dała.Nie lubię jej z całego serca, ona mnie również co widać gdy nieustannie mi utrudnia życie.Używa słów których znaczeń nie zna czyli po prostu kłamie na moją szkodę.Co innego gdybyśmy składali się na prezent na zakończenie roku - wtedy mogę sama kupić prezent byleby jej nigdy więcej nie widzieć i nie mieć z nią nic do czynienia i oby mój młodszy braciszek nie miał.Oczywiście są to wyjątki, bo mamy w szkole naprawdę super nauczycieli.
( :

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Prosze o opinie w sprawie upominków na zakończenie roku

Postautor: edzia » 2009-11-18, 23:28

ZazziXi pisze:Co innego gdybyśmy składali się na prezent na zakończenie roku - wtedy mogę sama kupić prezent byleby jej nigdy więcej nie widzieć i nie mieć z nią nic do czynienia i oby mój młodszy braciszek nie miał.
Żenujące... :?
ZazziXi pisze:W naszej klasie losujemy kto komu kupuje.W tym losowaniu bierze udział również wychowawca czyli dostaje prezent, ale również go kupuje.
Wydaje mi się, że założyciel wątku miał na myśli inne, niż mikołajkowe, dawanie prezentów nauczycielom.

Awatar użytkownika
wulina
Posty: 119
Rejestracja: 2008-12-10, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Prosze o opinie w sprawie upominków na zakończenie roku

Postautor: wulina » 2009-11-19, 09:59

Jest mi przykro, że młodzi uczniowie nie chcą dawać prezentów nauczycielom.


A mnie nie. Pracuję, bo lubię to, co robię. Zresztą, dostaję za to pensję. Prezenty były od zawsze i są nauczyciele, którzy "życzą" sobie prezenty na koniec roku lub na koniec szkoły, ale ja do takich nie należę. Uważam, że uczniowie nie mają obowiązku kupować prezentów. Mogą pokazać w inny sposób, że doceniają naszą pracę.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Prosze o opinie w sprawie upominków na zakończenie roku

Postautor: Jolly Roger » 2009-11-19, 11:43

Niech chcesz nie dawaj
chcesz to dawaj

jak zechcę to przyjmę
jak nie zechcę to nie przyjmę

koniec dyskusji
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

msecrets
Posty: 18
Rejestracja: 2009-05-30, 22:55
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Prosze o opinie w sprawie upominków na zakończenie roku

Postautor: msecrets » 2009-11-19, 12:26

Wiadomo, że zwyczaj kupowania nauczycielom prezentów istnieje chyba od zawsze. Jest to powszechnie uważane za formę grzecznościową. Oczywiście jest wiele opinii na ten temat, jedni uważają to za bardzo dobry sposób okazania nauczycielowi wdzięczności oraz szacunku, drudzy natomiast są oburzeni formą dawania prezentów. W mojej szkole znalazłem kilku nauczycieli, którzy pod koniec roku szkolnego zawsze mówią co ich podopieczni mają im kupić. Jest po postawa naganna i karygodna. Tacy nauczyciele nie powinni dostać żadnego prezentu! W mojej opinii, dawanie prezentu z jakiejkolwiek okazji nauczycielowi to indywidualna sprawa każdego ucznia. Kto chce - niech daje, kto nie chce - nie musi. I nikt nie powinien tu być oceniany w kategorii dobry bo dał, zły bo nie dał. Powiem tylko tyle: nikt nikomu łaski nie robi ani że się uczy, ani że naucza. Dlatego osobiście nie jestem za wręczaniem prezentów.

przyszlyhistoryk
Posty: 109
Rejestracja: 2009-10-26, 19:55
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Prosze o opinie w sprawie upominków na zakończenie roku

Postautor: przyszlyhistoryk » 2009-11-19, 14:14

ZazziXi napisał/a:
W naszej klasie losujemy kto komu kupuje.W tym losowaniu bierze udział również wychowawca czyli dostaje prezent, ale również go kupuje.

Nie chodziło mi o mikołajkowe prezenty. Dodatkowo prezenty to forma szacunku dla grona pedagogicznego za ich trud i poświęcenie w nauce. Na pewno większość uczniów zaraz powie ,, Ale przecież za to mają pieniądze jak uczą'' To prawda jednakże gdyby tylko uczyli a nie np. rozmawiali o wielu ważnych sprawach np. wychowawca, albo nauczyciel od polskiego, który doradza albo (np. mi pomaga pisać książkę). Wcale nie musi tego robić tylko uczyć więc moim zdaniem należy im się prezent.

konrad86
Posty: 205
Rejestracja: 2009-01-06, 18:18
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Prosze o opinie w sprawie upominków na zakończenie roku

Postautor: konrad86 » 2009-11-19, 16:33

Nie prezenty, a pamięć, drobnostka na Dzień Nauczyciela, zakończenie roku szkolnego, ewentualnie Dzień Kobiet typu: kwiatek lub bombonierka – w zupełności wystarczy.

msecrets
Posty: 18
Rejestracja: 2009-05-30, 22:55
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Prosze o opinie w sprawie upominków na zakończenie roku

Postautor: msecrets » 2009-11-19, 19:34

przyszlyhistoryk pisze:To prawda jednakże gdyby tylko uczyli a nie np. rozmawiali o wielu ważnych sprawach np. wychowawca, albo nauczyciel od polskiego, który doradza albo (np. mi pomaga pisać książkę). Wcale nie musi tego robić tylko uczyć więc moim zdaniem należy im się prezent.


Jeżeli nauczyciel jest profesjonalistą, to właśnie to robi. Jeżeli nie, to go to nie interesuje. Proste :)

przyszlyhistoryk'u, co jeszcze dobrego możesz nam powiedziec o nauczycielach? :) Słodź jak najwięcej, każdy lubi jak się go chwali :) Nie zawsze jest jednak za co, no ale cóż...


Wróć do „Rodzice”