PODRĘCZNIKI - język niemiecki

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ewkaaa54
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-14, 14:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: Ewkaaa54 » 2009-06-16, 08:41

A co sądzicie o Kompassie? Pracował ktoś z tym podręcznikiem?

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: nadia » 2009-06-16, 19:50

Ja osobiście odradzam Deutsch Aktuell. Na pierwszy rzut oka wydaje się fajny, jednak przy bliższym poznaniu okazuje się,że jest bardzo schematyczny. Na Twoim miejscu postawiłabym na Magnet.

agatea
Posty: 39
Rejestracja: 2008-11-25, 23:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: pomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: agatea » 2009-07-27, 13:31

Witam wszystkich, szczególnie tych pracujacych z podręcznikiem "der die das neu".Co o nim sądzicie? Czy sprawdzi się przy jednej godzinie tygodniowo w klasie 4,5,6?Ciekawa jestem waszych opini:-)pozdrawiam

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: nadia » 2009-07-27, 15:37

Trudno powiedzieć czy sprawdzi się przy jednej godzinie.Ja osobiście nie polecam.Pracowałam z tym podręcznikiem i według mnie jest nudny,schematyczny mało ambitny. Na rynku jest wiele innych ciekawszych pozycji na przykład Punkt,Wir.Jeśli masz możliwość zmiany podręcznika to zrób to.Pozdrawiam.

m.strzelec
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-24, 17:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

j. niemiecki- Kompass czy Magnet?

Postautor: m.strzelec » 2009-08-24, 18:07

Bardzo proszę o opinie o tych podręcznikach, gdyż nie mogę zdecydowac się, który jest lepszy. Jestem na stażu i bardzo się stresuję :)

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: maagdaa » 2009-08-24, 22:11

witam serdecznie. Czy ktoś może mi polecić jakąś książkę do nauki jezyka niemieckiego od podstaw dla dorosłych? wszystkie znane podręczniki kierowane są dla młodzieży, do matury itp. A ja potrzebuję czegoś dla doroslych... Proszę o tytuły.
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

m.strzelec
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-24, 17:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: m.strzelec » 2009-08-25, 11:42

Themen neu- bardzo fajnie się z nim pracuje, nie jest monotonny, a za razem nadaje się do pracy z dorosłymi ludźmi (np. wszystkie polecenia napisane są w formie grzecznościowej np. Schreiben Sie jetzt... Machen Sie zusammen... itd.)

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: maagdaa » 2009-08-25, 17:59

a coś innego, ja nie przepadam za themen niestety :(
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

germanistikus
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-25, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: germanistikus » 2009-08-25, 19:09

maagdaa, a Ty chcesz się dopiero zacząć uczyć sama czy być nauczycielką kogoś? Polecam em, praktykowany podręcznik na Germanistyce w Nysie (przeszedłem go na własnej skórze).

germanistikus
Posty: 4
Rejestracja: 2009-08-25, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: germanistikus » 2009-08-25, 20:20

Osobiście poszukuję używanego podręcznika DER DIE DAS NEU do klasy IV i V szkoły podstawowej i programu DKW-4014-213/99 Program nauczania języka niemieckiego dla klas IV-VI..... Ma to ktoś może, albo gdzie to mogę znaleźć?

maagdaa
Posty: 51
Rejestracja: 2008-02-13, 21:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: maagdaa » 2009-08-25, 21:14

a em nie jest przypadkiem "rozszerzone"? Ja potrzebuję książki na poziom podstawowy, dla początkujących...
"Kiedy Bóg zapyta mnie na sądzie ostatecznym co dobrego zrobiłam w swoim życiu, odpowiem Mu, że spędziłam je z Tobą."

m.strzelec
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-24, 17:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: m.strzelec » 2009-08-28, 00:30

Czy ktoś mógłby napisac kilka informacji o podręczniku Kompass? Jak się z nim pracuje?

Margoo
Posty: 16
Rejestracja: 2008-04-04, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: Margoo » 2009-10-05, 23:03

I jak tam nowy podręcznik "Magnet"? Mamy październik, może ktoś już wyrobił sobie opinię? Jestem ciekawa, bo ja wybrałam Team Deutsch -zadowolona jestem- ale przeglądając Magnet, przyznaję, robi dobre wrażenie, zwlaszcza, że jest typowo na 2/h tyg. (co pasowałoby u mnie) większość jednak proponuje kompromis między 2/3h. Zatem czekam na opinie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Katja
Posty: 67
Rejestracja: 2007-07-28, 16:00

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: Katja » 2009-10-06, 17:14

W grupach, gdzie mam od 3 do 5 godzin języka pracuję z Team Deutsch, to są grupy, które miały już styczność z językiem niemieckim - pracuje mi się świetnie. Ale mam też jedną, grupę, która zaczynała od zera z Team Deutsch i tu jest gorzej, bo materiał jej skumulowany i z dwóch stron z podręcznika muszę wyłuskać tylko to łatwiejsze (w tej grupie dodaję też więcej materiałów własnej roboty).
W tym roku wprowadziłam Magnet, do klas, gdzie mam dwie godziny i jestem zadowolona z tej zmiany. Podręcznik zbudowany przejrzyście (słówka z działu i gramatyka zebrane na koniec, ważne dla tych, którzy byli nieobecni na lekcji). Dużo materiałów dodatkowych jak Memospiele są już dołączone w książce (np. do wycięcia), nie trzeba już tyle drukować w domu :) Po miesiącu pracy z tym podręcznikiem odczuwam błogą ulgę, że już nie muszę tłumaczyć, dlaczego niemiecki nie jest wcale taki głupi i beznadziejny, zwłaszcza w klasach gdzie prowadzącym jest język angielski.
ciekawy podręcznik + trochę pracy nauczyciela (materiały autentyczne + zapału) = konstruktywna praca z uczniem :D

Margoo
Posty: 16
Rejestracja: 2008-04-04, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język niemiecki

Postautor: Margoo » 2009-10-06, 19:56

Dzięki za odpowiedz. Ja niestety muszę pozostać przy Team Deutsch ale czuje mały niedosyt, że za późno wpadł mi w ręce Magnet, przyznaje zafascynowałam się TD i nie wycofuję się z tego, jednak przy 2h/tyd. wygrywa nieco Magnet. Zresztą z Twojego postu również to wynika. No cóż, nie będę zmieniała znowu podręczników (choć teoretycznie mogłabym w przyszłych pierwszych klasach) ale nie wiem, jak byłoby to widziane przez rodziców. Z dyrekcją tego problemu raczej by nie było. Mam mętlik trochę. Wiem, najlepiej się pogodzić i pracować dalej. Ale człowiek (czyt. nauczyciel), to taki gatunek, że szuka wszystkiego, co zbliży uczniów do nauki... ; )
Jak często zdarza Wam się zmieniać podręczniki, ile lat pracujecie na jednym?


Wróć do „Języki obce”