dodatek motywacyjny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: Andulencja » 2009-03-04, 21:29

Sprawa była przegłosowana, a większość była za :(

dorkaborowska
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-29, 16:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Dodatek motywacyjny

Postautor: dorkaborowska » 2009-04-01, 21:33

grabrysia pisze:Ja mam tego typu kłopot. Jestem nauczycielem stażystą- pracuję w przedszkolu już drugi rok, w tym dopiero rozpoczęłam staż. Miałam ostatnio dodatek 480zł- pracuję w przedszkolu państwowym, w centrum Warszawy. Jednak zostałam pokrzywdzona, odebrano mi 50zł z motywacji. Tłumaczeniem był fakt, ze nauczyciel stażysta nie może mieć tak dużej motywacji, która jest niewiele mniejsza od tej, którą odstaje kontraktowy czy mianowany. Ale ja się dowiedziałam z różnych źródeł, że dyrektor nie ma obowiązku dać kontraktowemu, który np. leży odłogiem więcej tylko dlatego, żę nim jest, a stażyście mniej, bo jest stażystą. Motywacja jest uzależniona- powinna być od tego jaki wkład pracy wkłada w życie i funkcjonowanie przedszkola dany nauczyciel. A nie powinno to być podyktowane "widzi mi się" dyrekcji, choć to ona rozdziela motywację. Na każdego nauczyciela podobno przypada jakaś pula, kt,óra nie musi być koniecznie od razu wykorzystana.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: Jolly Roger » 2009-04-02, 09:28

Andulencja pisze:
grabrysia pisze:Miałam ostatnio dodatek 480zł
to się nazywa motywacja :)
Ja dostaję 70 złotych brutto :?


ja 30 ;D U mnie można dostać albo 30 albo 40 więc konfliktów nie ma. 40 dostają starsi stażem. Widocznie muszą dostać więcej, zeby im się chciało robić :devil:
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Mika71
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-21, 19:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: Mika71 » 2009-04-03, 18:44

To straszne!!!!!!!!! Jeśli nadal będą nas tak motywować to jak będzie wyglądała nasza praca? :?

Awatar użytkownika
MarDeb
Posty: 128
Rejestracja: 2009-04-12, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: MarDeb » 2009-04-30, 20:02

u mnie jest 15% do pensji zasadniczej i nieźle trzeba się nastarać aby go nie dostać. Tylko, że ja pracuję w niepublicznej placówce.

sisi
Posty: 10
Rejestracja: 2009-06-26, 09:23
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

dodatek motywacyjny

Postautor: sisi » 2009-06-26, 09:34

Mam pytanie: czy u Was w szkole kazdy dostaje dodatek motywacyjny? (oczywiscie w roznych kwotach w zaleznosci od zaangazowania nauczyciela). Bo u nas niestety tylko wybrancy... nieliczne grono. A od strony prawnej jak to wyglada? Stazysci chyba powinni dostawac ? chociazby na zachete. I zadnego wniosku chyba o to nie trzeba pisac prawda? u nas dodatek dostaje moze 4-5 osob.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: Jolly Roger » 2009-06-26, 10:25

było, szukaj.
motywacyjny to niejako nagroda za coś, a nie zachęta. Inaczej najbardziej opłacałoby się być leniem, bo najbardziej by motywowali. :wink:
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

sisi
Posty: 10
Rejestracja: 2009-06-26, 09:23
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: sisi » 2009-06-26, 15:32

no tak, ale w przypadku stazystow to nie moze byc nagroda bo to dopiero pierwszy rok ich pracy, wiec bardziej zacheta chyba na przyszlosc, aby sie starac . moj szwagier byl stazysta w tamtym roku i dostawal 100 zl dodatku a ja nie. Jak widac ta kwestia zalezy od "widzi mi sie" dyrekcji. Tymbardziej ze w tym roku zrobilam naprawde duzo dla szkoly i uczniow - np. organizacja konkursow i roznego rodzaju wycieczek.jestem troszke zawiedziona szczerze mowiac (piszac)...

sisi
Posty: 10
Rejestracja: 2009-06-26, 09:23
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: sisi » 2009-06-26, 15:37

chodzilo mi bardziej o przyznanie dodatku "na kredyt"(piszac " na zachete") , aby stazysta bardziej sie postaral i aby mial swiadomosc, ze jak nie bedzie sie angazowal to w przyszlym roku dodatku nie bedzie. Uwazam, za na zachete taki dodatek jest potrzebny dla stazystow. Przynajmniej mnie by to zmotywowalo pozytywnie a nie "osiadlabym na laurach" i nie leniowalabym sie przez te 9 miesiecy tylko staralabym sie udowodnic,ze ten dodatek byl mi slusznie przydzielony. Zreszta jesli komus na pracy zalezy to na pewno nie bedzie lezal do gory brzuchem i czekal na manne z nieba tylko dzialal.

synapsa
Posty: 226
Rejestracja: 2009-03-31, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: synapsa » 2009-06-26, 16:16

Organ prowadzący szkołę określa corocznie dla nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego, w drodze regulaminu obowiązującego od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia, wysokość stawek dodatków, w tym motywacyjnego, oraz szczegółowe warunki ich przyznawania. Ogólne warunki przyznawania dodatku motywacyjnego określono w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r. (DzU z 2005 r., Nr 22, poz. 181) w §6. Dodatek ten jest uznaniowy, co znaczy, że jeśli dyrektor uzna, że nauczycielowi się należy, to przyznaje.
Pracuję w 2 szkołach położonych w różnych gminach i obowiązują w nich inne zasady przyznawania dodatków i inne kwoty :) W jednej trzeba być zatrudnionym na co najmniej 0,5 etatu i przepracować 0,5 roku, a w drugiej dodatek jest przyznawany niezależnie od wymiaru zatrudnienia.
Musisz zapoznać się z regulaminem obowiązującym w Twojej szkole :) No i nie wiem, jakiej wysokości kwoty wchodzą w grę. Ja za tę samą pracę w jednej szkole dostaję 70 zł, a w drugiej 190 zł - oczywiście brutto :)

sisi
Posty: 10
Rejestracja: 2009-06-26, 09:23
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: sisi » 2009-06-26, 17:16

190 zl to sporo bo u nas sa dodatki po 50 i 100 zl... ja jestem zatrudniona na pelny etat i nie dostaje nic a pensja stazysty badzmy szczerzy jest smieszna i liczylam ze cos jednak dostane dodatkowo...

synapsa
Posty: 226
Rejestracja: 2009-03-31, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: synapsa » 2009-06-26, 17:51

tak, jak pisałam wyżej kwestię wysokości reguluje gmina i decyzja dyrekcji :) Zapoznaj się z regulaminem obowiązującym w Twojej szkole no i możesz zapytać dyrektora o Twoją sytuację zwłaszcza, jeśli masz jakieś jakieś osiągnięcia i podjęłaś się wielu działań.

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-06-26, 18:23

W mojej pracy nauczyciele stażyści zwykle nie dostają motywacyjnego, choć w tym roku widać pieniędzy było więcej i oni też dostali. Powiem szczerze, że napracowałam się w tym roku sporo i zostałam doceniona dodatkiem motywacyjnym. Zmotywowało mnie do dalszej pracy :)

sisi
Posty: 10
Rejestracja: 2009-06-26, 09:23
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: małopolskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: sisi » 2009-06-26, 18:24

jakos juz taka jestem ze nie lubie sie dopominac o cos , wolalabym ze to ten Ktos ( w tym wypadku Dyr) mnie docenil....;-))))))))

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: dodatek motywacyjny

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-06-26, 18:29

sisi, a w Twojej szkole oddaje się dyrekcji sprawozdanie z rocznej pracy (dokształcanie, organizacja imprez, konkursów, efekty pracy z uczniami itp.)?
Po to, by dyrekcja miała czarne na białym, co dany nauczyciel zrobił przez 10 miesięcy


Wróć do „Prawo oświatowe”