Jak zachęcić uczniów do ćwiczenia na lekcjach wf-u?

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

dejwit
Posty: 12
Rejestracja: 2009-08-01, 08:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: małopolskie

Jak zachęcić uczniów do ćwiczenia na lekcjach wf-u?

Postautor: dejwit » 2009-08-01, 12:23

Witam wszystkich. Jestem wychowawcą trzeciej klasy gimnazjum. Chciałbym zapytać, jak zmotywować uczniów swojej klasy do tego, by na lekcjach wf-u jednak ćwiczyli. Otóż miałem przykre doświadczenie z zeszłego roku szkolnego, kiedy to dziewczyny z mojej klasy totalnie "olały" lekcje wychowania fizycznego i ciągle przynosiły jakieś zwolnienia od rodziców. Nauczyciel wf-u skarżył mi się na nie, ponieważ chciał on, aby oceny z tego przedmiotu wypadły jak najlepiej, nawet dawał im dodatkowe szanse, żeby tylko zechciały poprawić oceny, ale one nawet nie raczyły się tym zainteresować. I potem, kiedy na świadectwie ocena dopuszczająca z wf-u one wielkie pretensje...
Chciałbym, żeby w nadchodzącym roku szkolnym taka sytuacja się więcej nie powtórzyła, a lekcje wf-u nie kojarzyły się uczniom z przykrym obowiązkiem. Proszę doświadczonych w tych sprawach o poradę, jak zachęcić uczniów do ćwiczenia na lekcjach wf-u.

P.S. Oczywiście z rodzicami kilkakrotnie na ten temat rozmawiałem, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów.

apolonia
Posty: 48
Rejestracja: 2009-07-28, 15:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: śląskie

.

Postautor: apolonia » 2009-08-01, 16:16

Powiedzmy w prost - dzieciom niechce się cwiczyc [ szczególnie dziewczyną ] bo nie chca się męczyc a potem siedziec spocone przez 5,6 h albo i dluzej. jA ZAWSZE PO LEKCJI W miare czasu oczywiscie ;) udostępniam prysznice - nie chodzi oczywiście o kąpiel ale o odświerzanie się i co lepsza połowa osób z nich korzysta ;))
Jeśli jednak problem tkwi w lenistwie to chyba nie idzie nic poradzic, mozna mymyślic ciekawe zajęcia a nie jak niektórzy w-fiści daja pilkę i każa grac ; |
a może tak udzial nauczyciela podczas gry ? jeśli wymagacie od uczniów by grali bądzcie dla nich przykładem. Uczeń widzi że my sie plaszczymy i ma pretensje ,że oni musza grac. Dodatkowo komentuj każdego ucznia, dopinguj go... [ świetnie ci idzie, wystaw, a teraz gooll ;dd] zobaczysz że ławka zacznie swiecic pustkami ; ]


Wróć do „Wychowanie fizyczne”