Podstawa programowa geografii- gimnazjum

tu dyskutują nauczyciele geografii, przyrody, biologii, fizyki i chemii

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

salomea
Posty: 1
Rejestracja: 2007-09-05, 10:49

Podstawa programowa geografii- gimnazjum

Postautor: salomea » 2007-09-05, 10:57

Witam.Mam kilka pytań. Została zatrudniona w szkole na 3 godziny tygodniowo.W związku z powyższym nie odbywam stazu i nie mam nauczyciela prowadzącego.Czy może mi ktoś powiedziec ile jest godziny przewidzinaych dla gimnazjum dla I, II I III klasy.Po drugie jaka jest podstawa programowa?Czy obowiązuje ta z 2002r Dz.U 2002 nr 51 poz. 458?Czy może jakis doświadczony nauczciel podpowiedzieć jakie z jakiego wydawnicta korzysta? Zauwazyłam,że Wiking geografię Polski ma w 3 klasie a Nowa Era w 2 klasie. Czy korzystacie z podręcznika regionalna geografia świata czy "Zagadnienia społeczno-gospodarcze"- Nowej Ery. Proszę o pomoc.Czy istnieje cos takiego jak standarty egzaminacyjne i gdzie tego szukać.Dzięki.

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: Podstawa programowa geografii- gimnazjum

Postautor: Marzena82 » 2007-09-06, 23:00

Hej;) Niestety nie uczę geografii,ale może na tych stronach znajdziesz potrzebne informacje:
www.men.gov.pl
www.wsip.com.pl
http://www.wgimnazjum.pl/przedmioty/geo ... graf.phtml
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Awatar użytkownika
Jolcik
Posty: 68
Rejestracja: 2007-12-07, 14:01

Re: Podstawa programowa geografii- gimnazjum

Postautor: Jolcik » 2007-12-07, 15:04

salomea , pewnie już za późno na odpowiedź, ale ja korzystam z książek wydawnictwa OPERON. Mają świetną obudowę i pomoce. Przez lata uczyłam z książek wyd. Rożak - Planeta. Też bardzo dobre pozycje. Prawidłowo podział godzin powinien być następujący: kl. I i II po 1 godz. w kl. III - 2 godz.
Podstawa programowa ttp://scholaris.pl/Portal?secId=7RPSB5G ... SF05WJO1D4
Pozdrawiam - Jola


Wróć do „Przedmioty przyrodnicze”