Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

magducha
Posty: 12
Rejestracja: 2009-05-30, 18:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

gazety dla nauczycieli j. angielskiego

Postautor: magducha » 2009-08-15, 12:13

Znacie jakaś gazetę dla nauczycieli angielskiego??

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: malgala » 2009-08-15, 13:07


ala.forum
Posty: 191
Rejestracja: 2009-07-31, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: ala.forum » 2009-08-15, 14:44

malgala- chodzilo o gazety a nie strony internetowe ... ;)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: malgala » 2009-08-15, 17:30

Wydawało mi się, że ktoś podawał tam również tytuły czasopism, ale teraz nie sprawdzałam.
Gdzieś się jednak z tym spotkałam i myślałam, że tam :D

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: Jedliński » 2009-08-15, 18:27

http://www.45minut.pl/forum/topics29/pr ... vt3635.htm
Andulencja :
1. Języki obce w szkole.
2. The Teacher
3. Anglorama (kiedyś)
4. Modern English Digest (z uczniami)
5. Team (uczniowie)
6. Club (uczniowie)
a na początku pracy to jeszcze YES! - teraz często uczniowie wracają do starych numerów.
Czasami wykorzystuję je na lekcjach, ale częściej po - na kółku.

zicherka
Posty: 21
Rejestracja: 2009-06-07, 18:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: zicherka » 2009-08-30, 16:26

Ja mialam przyjemnosc wspolpracowac z Longman i Oxford, oprocz zestawow dla nauczyciela mozna sobie cos wybrac z listy jak zamowi sie wiecej niz 20 kompletow, zwykle zamawialam ksiazki metodyczne lub gramatyke, ktora mozna kserowac na lekcje. Co jakis czas przychodzi do szkoly reprezentant jakiegos wydawnictwa i przynosi dlugopisy i plakaty, zwykle sluza pozniej jako nagrody pocieszenia w konkursach szkolnych. Poza tym na szkoleniach metodycznych mozna sie niezle oblowic, sprawdzam terminy szkolen na www wydawnictw i jezdze w miare mozliwosci, ost Longman dawal pendrivy, film na dvd, macmillan karty obrazkowe, mam tez pieczatki z napisem Well done, teczke na zamek (wyglada jak ze skory) itp. Mam rade dla nowych nauczycieli by zostawili swoje namiary u przedstawicieli (niewazne czy korzystasz z ich podrecznikow czy nie) i wtedy przychodza zaproszenia do domu czy na maila. W Longmanie jest tez tak, ze jak korzysta sie z ich podrecznikow to 2 razy w roku dostaje sie zestwy cwiczen z flashcardsami czy krzyzowki, mega plakaty.
Szukałam tez ofert w ksiegarniach i znalazlam taka ze oprocz znizki dla uczniow 20% daja dvd dla szkoly przy uzbieraniu 120 ksiazek, a jak 240 to dwa dvd itd Skorzystalam z tej oferty 2 lata temu i mam w swojej pracowni to dvd, filmy zas zdobywam na tych szkoleniach, dwa filmy kupila szkola.
Trzeba sobie jakos radzic, odwazylam sie tez i poprosilam Longman o 10 slownikow do klasy zeby uczniowie mogli korzystac na lekcji, dali 5. ale dobre i to
Teraz wymienie wydawnictwa ktore organizuja szkolenia, jak znacie jeszcze jakies to napiszcie: Longman, Macmillan, Cambrigde, Oxford, MM publications, Express Publishing,Polanglo, WszPWN.
Pozdrawiam i zycze owocnej pracy:D

sensation1
Posty: 25
Rejestracja: 2009-07-16, 19:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

ksiazki z wydawnictw

Postautor: sensation1 » 2009-09-22, 18:43

zastanawiam sie czy jesli poprosze ywdawnictwo o ksiazke [z ktorej nie ucze w szkole-chcialabym ją dostac do celow prywatnych np.do korepetycji] to czy wysla mi taki egzemplarz okazowy?
dopiero zaczelam prace wiec nie mam za duzo podrecznikow a przydalyby sie.... :]
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Katja
Posty: 67
Rejestracja: 2007-07-28, 16:00

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: Katja » 2009-09-22, 20:32

nie wiem czy wydawnictwa pokuszą się na taką transakcję, zazwyczaj podręczniki dostaje się na zasadzie barter za barter w opcjach:
- uczysz w szkole, gdzie lekcje prowadzone są z danym podręcznikiem - Ty dostajesz ten podręcznik [dzieci kupują nowe egzemplarze książek, więc wydawnictwo ma zysk, a Ty w ramach wsparcia dostajesz zestaw dla nauczyciela];
- na konferencjach metodycznych organizowanych przez wydawnictwa dostaje się bezpłatne egzemplarze [każde wydawnictwo ma na swojej stronie www rozpisane konferencje i dyżury metodyczne dla danego języka, z podaną datą i miejscem spotkania];
- po potwierdzeniu przez dyrektora szkoły formularza indywidualnych zakupów przez uczniów, nauczyciel dostaje darmowe egzemplarze/zestawy dla nauczyciela lub inne gratisy.

Z innymi formami otrzymania darmowych podręczników nie spotkałam się, co nie znaczy, że nie istnieją. :wink:

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: Andulencja » 2009-09-23, 21:13

Wydawnictwo wyśle ci podręcznik jeśli uczysz z niego min.10 dzieciaków. No, chyba, że jest to jakaś nowość, wtedy rozdają na prawo i lewo (ja otrzymałam 2 nowe podręczniki Nowej Ery)

sensation1
Posty: 25
Rejestracja: 2009-07-16, 19:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: sensation1 » 2009-09-24, 17:22

Katja pisze:nie wiem czy wydawnictwa pokuszą się na taką transakcję, zazwyczaj podręczniki dostaje się na zasadzie barter za barter w opcjach:
- uczysz w szkole, gdzie lekcje prowadzone są z danym podręcznikiem - Ty dostajesz ten podręcznik [dzieci kupują nowe egzemplarze książek, więc wydawnictwo ma zysk, a Ty w ramach wsparcia dostajesz zestaw dla nauczyciela];
- na konferencjach metodycznych organizowanych przez wydawnictwa dostaje się bezpłatne egzemplarze [każde wydawnictwo ma na swojej stronie www rozpisane konferencje i dyżury metodyczne dla danego języka, z podaną datą i miejscem spotkania];
- po potwierdzeniu przez dyrektora szkoły formularza indywidualnych zakupów przez uczniów, nauczyciel dostaje darmowe egzemplarze/zestawy dla nauczyciela lub inne gratisy.

Z innymi formami otrzymania darmowych podręczników nie spotkałam się, co nie znaczy, że nie istnieją. :wink:


tak wiem to :]

wlasnie dostalam od mm publications podrecznik;]
do innych wydawnictw - trzeba skonsultowac sie z reprezentantem

Awatar użytkownika
Katja
Posty: 67
Rejestracja: 2007-07-28, 16:00

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: Katja » 2009-09-24, 20:35

sensation1 pisze:tak wiem to :]

to wspaniale :]

najlepiej też napisać maile do wydawnictw, albo zapisać się do klubów znajdujących się na stronach internetowych każdego z wydawnictw, wypełnić formularz i mają Cię w bazie, nowości oraz inna korespondencja będą do nas przychodzić na adres domowy lub szkolny wg naszego wyboru;

tixa
Posty: 18
Rejestracja: 2009-03-11, 12:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Materiały dodatkowe

Postautor: tixa » 2010-09-03, 12:54

Witam,

uczę języka niemieckiego, niestety u mnie w szkole brakuje różnych dodatkowych materiałów - map, plakatów, tablic itp., które można by powiesić na ścianie, sprawić by klasa była bardziej przyjazna uczniom i bardziej językowa:)

Niestety nie uśmiecha mi się kupowanie takich rzeczy z własnej kieszeni... Może wiecie czy istnieje możliwość otrzymania jakiś gratisów/reklamówek?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: vuem » 2010-09-03, 13:01

Wydawnictwa dysponują pewnymi pomocami, o których piszesz. Najłatwiej je uzyskać podczas zakupu podręczników, ale jakbyś porozmawiała z kilkoma przedstawicielami, pewnie udałoby Ci się coś zdobyć.
Może w okolicy jest firma/księgarnia, która jest oficjalnym przedstawicielem i dysponuje większa liczbą/wyborem pomocy.

Czasem takie rzeczy trafiają do księgarń, więc pytaj i tam.

Mówię o gratisowych pierdółkach typu mapy, listy form czasowników, czy innych plakatów właśnie, bo są oczywiście i firmy produkujące takie pomoce na sprzedaż.

Parę rzeczy można zrobić też samodzielnie.

Trzeba udać się na żebry jednym słowem. Powodzenia.

tixa
Posty: 18
Rejestracja: 2009-03-11, 12:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: tixa » 2010-09-03, 13:13

Niestety pracuję w szkole niepublicznej, gdzie grupy językowe są malutkie, także na żadne gratisy podręcznikowe się nigdy nie łapię :( Myślałam, że może Goethe-Institut wysyła takie gratisy (ktoś coś kiedyś o tym wspominał) ale niestety nic nie znalazłam. No nic, muszę uzbroić się w cierpliwość i wyruszyć na łowy :D

rolisz
Posty: 37
Rejestracja: 2010-08-18, 22:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: rolisz » 2010-09-03, 15:19

Też pracuję w szkole prywatnej i mam taki sam problem.
Jakiekolwiek gratisy dostałam na konferencjach dot. podręczników. Ponaglam też dyrekcję co roku do zakupu czegokolwiek. A może zamówmy razem? wtedy na pewno dostaniemy gratisy. :twisted:



pozdrawiam


Wróć do „Języki obce”