I co tu zrobić

kącik miłośników "królowej nauk"

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

admirari
Posty: 12
Rejestracja: 2009-08-05, 17:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: opolskie

I co tu zrobić

Postautor: admirari » 2009-08-28, 12:11

Witam wszystkich! :D
Od września zaczynam pracę w liceum (stażysta) jako matematyk. I na wstępie już mały problemik. Mój poprzednik przerabiał z młodzieżą H.Pawłowskiego, ale powiedział mi, że podręcznik okazał się za trudny i żebym sobie zmienił na inny. Wybrałem z Nowej Ery. Mam 1 i 2 klasę i powiedzcie jakie byłoby najlepsze rozwiązanie dla 2 klasy, która jeszcze trójmianów nie brała, a z "Nowej Ery" bierze się je w klasie 1. Czy kserować uczniom ten materiał, czy jak?
Jak macie jakieś pomysły to będę wdzięczny:), bo wiadomo trójmian w liceum święta rzecz i chciałbym, żeby nauczyli się tego tematu jak najlepiej.

Pozdrawiam!

olla
Posty: 64
Rejestracja: 2009-07-13, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: I co tu zrobić

Postautor: olla » 2009-08-28, 15:37

Zaczynam pracę jako polonista, ale moja Pani matematyk z lo miała podobny kłopot. Na początku drugiej klasy skserowała nam dany rozdział z podręcznika z pierwszej klasy i omówiła go na wstępie, ALE nie robiła tego na normalnych zajęciach, tylko musieliśmy przyjechać kilka razy na 7.10 na dodatkowe lekcje. To była Pani z dużym stażem pracy, doświadczona i wszyscy czuli do niej respekt, więc generalnie nikt się nie sprzeciwiał (dyrekcja też nie). Z resztą ona sama przedstawiła nam sprawę w taki sposób, że po prostu woleliśmy przyjechać niż nie przyjechać :)

Martuska11
Posty: 33
Rejestracja: 2008-08-20, 13:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: I co tu zrobić

Postautor: Martuska11 » 2009-08-28, 16:09

A możesz zmienić podręcznik drugiej klasie?? W pierwszej to ok, ale jeśli druga klasa miała wczesniej inny to nie weim czy teraz możesz go zmienić. Pogadaj z dyrekcją.

admirari
Posty: 12
Rejestracja: 2009-08-05, 17:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: opolskie

Re: I co tu zrobić

Postautor: admirari » 2009-08-28, 20:30

Mój opiekun dał mi wolną rękę co do podręczników, z trzech (operon, pazdro i nowa) wybrałem nową erę, jakoś najbardziej mnie urzekła (z Pawłowskiego dostałem, że tak powiem zalecenia wyższe, żeby zrezygnować w 2 klasie - mam same klasy rozszerzone i okazał się za trudny dla nich - tak mi powiedziano). Opiekun też powiedział mi, że spokojnie mogę wziąć kwadratowe bez podręcznika, po prostu wyłożyć im to, ewentualnie jakoś się wspomóc komputerowo (mam w klasie tab. inter.) i kserami. Tyle że w "nowej" dział trójmiany zajmuje około 50str. wiec ksera chyba raczej odpadają.

iwa21
Posty: 9
Rejestracja: 2009-03-31, 13:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: opolskie

Re: I co tu zrobić

Postautor: iwa21 » 2009-08-31, 13:19

witam wszystkihc nauczycieli. mam wielką prośbę. Nasza Pani dyrektor prosiła aby podać działania, które chcielibyśmy zrealizować w szkole. nie wiem chyba chodzi o jakies konkursy, inscenizacje, itd. Czy ktoś mógłby mi poradzić co takiego mógłby zrobić nauczyciel od matematyki. serdecznie pozdrawiam i dziękuję.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: I co tu zrobić

Postautor: malgala » 2009-08-31, 14:40

iwa21, zajrzyj na moją stronę. Może jakiś pomysł Ci się nasunie.


Wróć do „Matematyka”