Język niemiecki dla dzieciaków

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: Roxi » 2009-02-25, 17:23

Ja ucze dzieci niemieckiego,a dokladnie przeszkolaki.Nauka opiera sie glownie na zabawie..Piosenki,zabawy ruchowe,czesto wystarczy sobie nasze polskie zabawy przetlumaczyc na jezyk niemiecki,troche zmodyfikowac i jest dobrze.Do tego CD z piosenkami do nauki niemieckiego,slowniczki obrazkowe,kolorowe plansze powedzmy ze zwierzatkami,z owocami,warzywami,zabawkami itd.do nauki slowek.Male dzieci nie wysiedza dlugo w miejscu,dlatego zajecia max moga trwac 20 min u dzieci mlodszych i 30 min u dzieci starszych.Zabawy statyczne musza byc przeplatane z tymi ruchowymi,tak,zeby maluch mial poczucie,ze ciagle cos sie dzieje.Generalnie musi byc wesolo,duzo ruchu i duzo spiewu:)

Awatar użytkownika
Ginevra
Posty: 24
Rejestracja: 2008-02-12, 10:27

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: Ginevra » 2009-02-26, 13:43

Znalazłam coś takiego: http://www.hueber.pl/sklep/index.php?cPath=48_23_47.
Niestety nie mogę powiedzieć, czy są to dobre pozycje, bo ich nie widziałam, ale może komuś z Was się przydadzą

ilo
Posty: 34
Rejestracja: 2007-07-24, 20:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: opolskie

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: ilo » 2009-02-26, 13:57

To sa bardzo dobre pozycje-mam kilka z nich-drogie ale super.
Widze,że jeszcze uzupełnili swoja ofertę o karty pracy dla 3,4,5, latkow.
Pracowalam na tym i oczywiscie jeszcze na czym innym przez 3 miesiące w przedszkolu
z dzieciakami 4-5 latkami. Dzieci zadowolone a rodzice jeszcze bardziej.
Polecam

justyna13131
Posty: 4
Rejestracja: 2008-09-20, 22:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: justyna13131 » 2009-09-04, 21:56

Witam,
mam takie pytanie czy ktoś z was zna typowe zabawy niemieckie np. wierszyk i do tego jakiś ruch, taniec w kółku albo jakieś typowe piosenki i do tego jakiś ruch.
Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Pracuję już 3 rok na KangooKangoo w klasach I-III może nie jest jakaś rewelacyjna ale można z nia poprowadzić ciekawe lekcje przy pomocy poradników (czasami zdobycie ich graniczy z cudem ale można w wydawnictwie poprosić i je przyslą)

W przedszkolu(3,4,5,6-latki) również pracuję ale tam korzystam z książeczek KIKUS
ksero i do przodu :D , bardzo pomocne są obrazki oraz płyta z piosenkami do tych pomocy dydaktycznej.

W razie pytań służę pomocą.

tomasz gor
Posty: 5
Rejestracja: 2013-05-27, 19:33
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Język niemiecki dla dzieciaków

Postautor: tomasz gor » 2013-06-05, 15:22

jeżeli chodzi o niemiecki dla dzieciaków to mogę polecić coś fajnego. Jedna tylko uwaga - dziecko powinno mieć dostęp do telefonu (smartphona). Dla małych dzieci, ale też nastolatków zabawa telefonem i samo z niego korzystanie to wielka frajda.

Naukę można polecić z taką frajdą ściągając aplikację do nauki. Aplikacja opiera się o metdoę fiszek - jest kolorowa, z obrazkami, nagraniami. Dla dziecka forma nauki, jak i sam jej proces mogą być dobrą zabawą i dawać naprawdę sporo. Aż żal, że ja nie miałem takich możliwości, chociaż nauka z Supermemo to była fajna sprawa (no i mogłem posiedzieć przy komputerze;-)

Powodzenia

Aplikację można ciągnąć xxxxx
Reklama tej strony już jest.
Ostatnio zmieniony 2013-06-05, 18:11 przez tomasz gor, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Języki obce”

cron