Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

pandonapandona
Posty: 25
Rejestracja: 2009-06-24, 17:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: pandonapandona » 2009-09-07, 17:15

Porazka w ogole kto tworzy te podreczniki. Czy w ogole istnieje jakis podrecznik który swietnie nadaje sie dla klasy pierwszej? Pytanie kieruje do nauczycieli ang w klasach 1-3. Czy mozecie polecic jakis dobry podrecznik? Za rok mam nadzieje uda mi sie zmienic podrecznik na inny.. Poki co jestem skazana na rok męczarni. W sumie sie zastanawiam czy w ogole dzieci cos sie z tej ksiazki naucza..

Wg mnie w klasach 1-3 powinno uczyc sie angielskiego bez ksiazek. Jedynie flashcards i wlasna wyobraznia. To mialoby sens..

pasikotka
Posty: 2
Rejestracja: 2008-03-18, 15:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: pasikotka » 2009-09-10, 18:34

Polecam New Happy House 1 wyd. Oxford. Podręczniki niedrogie, a dla biednych dzieci mogą być nawet za darmo, dużo materiałów dodatkowych dla zdolniejszych dzieci, poza tym pacynki, karty obrazkowe i karty wyrazowe. Piosenki wpadają w ucho - moi uczniowie lubią ten podręcznik!!! :D

pasikonikjestzielony
Posty: 13
Rejestracja: 2010-04-24, 21:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Kiedy Sky High jest za trudny.. Co polecacie?

Postautor: pasikonikjestzielony » 2010-04-24, 21:33

Obecne klasy III sa bardzo slabymi klasami. Nie wyobrazam sobie pracowac z nimi na podreczniku Sky High ( ktory przerabia obecnie moja IV klasa). Jest za trudny.. Wsrod dzieci z klasy 3 są cztery osoby powtarzajace rok na 19 osob. Ogolnie polowa dzieci jest w miare dobra i chetna do nauki, a druga polowa to komp,letne lesery, ktorzy ledwo co pisza po polsku.. Jaką ksiązkę mozecie polecic przy tak zroznicowanym poziomie uczniow? DOdam, ze dzieciaki maja angioelski 2 razy w tygosniu od piwrwszej klasy- czy mozna wybrac ksiazke ktora jest przeznaczona do nauki dla uczniow ktorzy nie mieli stycznosci z angielskim czy to zly pomysl? Proszę o rady, tytuly ksiązek ktore warto wziac pod uwage przy wyborze podrecznika.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: dushka » 2010-04-25, 10:19

New Friends. Są łątwiejsze i trudniejsze ćwiczenia, ale ogólnie podręcznik prostszy niż SkyHigh. Z NF wykorzystuję ćwiczenia nawet dla dzieciaków z upośledzeniem lekkim.
Ew. Maxi Taxi, na które też dziewczyny u nas się zdecydowały, bo właśnie klasy są słabiutkie. Sama na nim nie pracuję, ale dziewczyny sobie chwalą ogromnie.

pasikonikjestzielony
Posty: 13
Rejestracja: 2010-04-24, 21:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: pasikonikjestzielony » 2010-04-25, 14:39

A co powiesz dushka o New English Zone?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Jolly Roger » 2010-04-25, 15:49

NEW English Zone
Prosty, ale nudny.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: dushka » 2010-04-25, 16:05

Pasikoniku, nic nie powiem, bo nie znam ;)

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: ms.elephant » 2010-04-26, 21:10

Jednym z prostszych podręczników (w porównaniu z Sky High) wydaje się także nowy "Look" wydawnictwa Pearson Longman. Na pierwszy rzut oka - poziom podobny do Maxi Taxi.
Na jednej stronie niezbyt dużo ćwiczeń, gramatyka wyjaśniona w specjalnych ramkach - "przy użyciu" zabawnych ludzików i wykorzystaniu kolorów (wskazane dla wzrokowców).
Nowe słówka z danego rozdziału zamieszczone są w ramce po prawej stronie kartki, specjalnie do wykorzystania zakładki wspomagającej ich naukę.
Na końcu książki Key words do każdego Unitu wraz z obrazkiem i ćwiczeniami.
Z książką jednak nie pracowałam, więc to tylko takie pierwsze wrażenie.

J.Pio
Posty: 55
Rejestracja: 2009-02-24, 09:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: J.Pio » 2010-04-26, 22:13

Hmmm, mnie kusi pani z wydawnictwa Express Publishing. proponuje mi podręczniki Fairland. Czy ktoś z Was na nich pracuje? Jeśli tak, to co o nich sądzicie? Trudne / proste? Czy nie są zbyt "naładowane" i porażające ilością kolorów, obrazków, naklejek i innych dodatków?
Aktualnie moje klasy używają New Sparks

sensation1
Posty: 25
Rejestracja: 2009-07-16, 19:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: sensation1 » 2010-04-27, 18:53

Jolly Roger pisze:NEW English Zone
Prosty, ale nudny.


zgadzam sie,
przejrzyscie wyjasniona gramatyka, malo nowych slowek, i nieciekawa...

pasikonikjestzielony
Posty: 13
Rejestracja: 2010-04-24, 21:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: pasikonikjestzielony » 2010-04-27, 20:26

Co zatem polecicie?
\
Jezeli chodzi o slowka.. to zawsze samemu mozna duzo podac uczniom.. To przeciez nie problem.. Ja wole dodawac cos od siebie niz miec nadmiar wiedzy w podreczniku tak ze uczniowie nie moga nadazyc..

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: Jolly Roger » 2010-04-29, 15:02

Każdy ma inne spojrzenie na to jaki powinien być podręcznik.

Najlepiej podjechać do większej księgarni i przejrzeć na żywo książki. Ja tak robię przed wyborem nowego podręcznika.

Np niedawno oglądałem wychwalanego Bugsa do klas 1-3 i mnie akurat ten podręcznik zupełnie się nie spodobał.

warto przyjrzeć się obudowie podręcznika. np Winners ma filmiki na DVD i mnie się to przydaje, ale sam podręcznik jest chyba jeszcze słabszy niż wspomniany New English Zone

W sumie to planuję, ze w przyszłym roku w związku z gołym etatem będe miał więcej czasu i sam stworzę podręcznik na własne potrzeby
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

J.Pio
Posty: 55
Rejestracja: 2009-02-24, 09:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: J.Pio » 2010-04-30, 17:44

Mam pytanie do anglistów uczących w klasach I-III.
Co sądzicie o podręczniku Fairland wyd. Express Publishing? Trudny / łatwy? Atrakcyjny, czy też nie bardzo?
Teraz pracuję z New Sparks i zamierzam zmienić podręcznik.

pasikonikjestzielony
Posty: 13
Rejestracja: 2010-04-24, 21:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: pasikonikjestzielony » 2010-04-30, 22:01

Dlaczego chcesz zmienić New Sparksy? Wg mnie to jeden z lepszych podręczników. Bardzo fajnie przzygotowana ksiązka dla nauczyciela, nie ma natloku materiału. Nauczyciel dlatego może sobie pozwolic na wprowadzanie swoich zabaw, które maja na celu nauke slownictwa dodatkowego. A jednoczesnie jest uspokojny, że wszystkie dzieci zalapia wszystko co jest w podreczniku. Podrecznik wg mnie jest naprawde swietny.

Co do Fairlyland- powiem Ci tak-przestudiowalam bardzo dokladnie ten podręcznik i- piosenki są takie sobie, podręcznik bardzxo kolorowy- ale wg mnie jest tam duzo niepotrzebnych slowek. O wiele ciekawszym podrecznikiem, który warto miec na uwadze jest podreczxnik Hello- wydawnictwa Pwn.

Fairyland jak i Hello dostalam na konferencjach metodycznych. Takze obydwa mam w domu. Przestudiowalam obydwa dokladnie- łącznie z płytami zamieszczonymi do ksiązek.

Hello- ma WIELE ciekawych piosenek. Jest godny uwagi. Sama zastanawialam sie czy nie zmienic obecne ksiązki na niego, ale ostatecznie zostalam przy New Sparksach.

izula
Posty: 25
Rejestracja: 2009-05-06, 18:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Podręcznik do j. angielskiego dla klas I-III

Postautor: izula » 2010-04-30, 22:01

Witam, ja uczę od tego roku na Fairyland i jestem zadowolona. Tym bardziej, że mam tablicę interaktywną i oprogramowanie Fairyland więc razem to działa rewelacyjnie. Podręcznik zawiera bardziej wymagające zadania ale przy słabszych klasach można je ominąć lub zmodyfikować. Dla mnie jest on atrakcyjny, ja lubię z niego uczyć, a co najważniejsze dzieciakom też się podoba.


Wróć do „Języki obce”