Pierwsza lekcja angielskiego w przedszkolu

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

lektorprzedszkole
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-14, 22:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Pierwsza lekcja angielskiego w przedszkolu

Postautor: lektorprzedszkole » 2009-09-14, 22:35

Witam,

muszę przygotować pierwsza lekcję angielskiego w przedszkolu dla 4,5 i 6 latków. Proszę o propozycje, czym zająć dzieci przez 30 minut

Hanka87
Posty: 7
Rejestracja: 2009-09-10, 12:08
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pierwsza lekcja angielskiego w przedszkolu

Postautor: Hanka87 » 2009-09-15, 00:10

to pierwsza lekcja, więc pewnie będziesz chcieć wprowadzić podstawowe zwroty (dzień dobry, cześć, jestem Kasia). ja przygotowałabym np. odgrywanie bardzo prostych - opartych o krótki schemat - scenek, a zwroty wprowadziła przy użyciu pacynki lub innej zabawnej maskotki.

Awatar użytkownika
Naauczycielkaa
Posty: 115
Rejestracja: 2008-10-23, 21:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pierwsza lekcja angielskiego w przedszkolu

Postautor: Naauczycielkaa » 2009-09-15, 08:13

Jeśli dysponujesz jakąś prostą piosenką możesz ją kilkakrotnie użyć. Uczę trochę starsze dzieci, ale śpiewamy "Good morning, good morning. Hello, hello to you"

lektorprzedszkole
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-14, 22:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pierwsza lekcja angielskiego w przedszkolu

Postautor: lektorprzedszkole » 2009-09-15, 08:53

jeżeli ktoś z Was ma piosenki powitalne, będę wdzięczna za przesłanie, gdyż nie mam jeszcze dostępu do podręczników z płytami

Hanka87
Posty: 7
Rejestracja: 2009-09-10, 12:08
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pierwsza lekcja angielskiego w przedszkolu

Postautor: Hanka87 » 2009-09-15, 12:01

poszukaj nagrań na englishtips.org

tygrysica25
Posty: 49
Rejestracja: 2009-09-14, 18:32
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubuskie

Re: Pierwsza lekcja angielskiego w przedszkolu

Postautor: tygrysica25 » 2009-09-15, 12:29

Pracowałam w przedszkolach uczac metoda kraina basni. Powiem ci tak:

Na pierwszych zajeciach to jakas piosenka z pokazywaniem np. three little monkeys ( i co zajęcia ją spiewaj, żeby dzieci ja sobie utrwaliły- bo wiadomo przez pierwsze dwa zajęcia nic nie zalapią). Potem po angielsku mówisz np. Let's make a circle.( zróbmy kólki i ręką pokazujesz o co ci chodzi)- nic po polsku nie mówisz wtedy - albo mozesz mówic po angielsku a potem po polsku. Potem przedstawiasz sie po angielsku i pytasz kazdego o imie ( jak masz 13 dzieci w grupie to juz masz jakies 15 minut lekcji, do tego trzeba doliczyc czas na sprawdzenie obecnosci i czas na uspokajanie dzieci a więc gdzies masz juz 20 minut, kolejne 10 minut to zabawa np. jakies trzy proste czasowniki im mówisz i pokazujesz co jak maja pokazywac. Potem mowisz ze są pieskami i musza zrobic to co powiesz i mówisz np. dogs are running (tłumacząc: pieski biegają) i dzieciaki biegają, w pewnym momencie mowisz stop i dzieciaki muszą stanąc na baczność. i nie mrugać rzęsami. Kto nie stanie, albo sie poruszy to odpada. Dzieci uwielbiaja ta zabawe.


Wróć do „Języki obce”