Dysleksja

poloniści, historycy, nauczyciele WOK, to miejsce dla Was

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

NadiaLu
Posty: 24
Rejestracja: 2009-09-02, 23:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Dysleksja

Postautor: NadiaLu » 2009-11-20, 17:51

Mam pytanie szczególnie do nauczycieli polonistów. Uczę języka polskiego w klasach czwartych i już sama nie wiem czy dzieci, które mają opinie o ryzyku dysleksji wydaną w pierwszym etapie edukacji na następne badanie powinny być kierowane od razu w IV klasie czy taka opinia (np z III klasy) ważna jest przez 3 lata. Proszę o podpowiedź, ponieważ słyszałam dwie wersje i nie wiem czy powinnam już teraz kierować uczniów na badania czy jeśli mieli je przeprowadzone w III klasie to jeszcze poczekać.

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Dysleksja

Postautor: agadanuta » 2009-11-20, 18:22

Opinia jest ważna do końca danego etapu edukacyjnego.

NadiaLu
Posty: 24
Rejestracja: 2009-09-02, 23:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Dysleksja

Postautor: NadiaLu » 2009-11-20, 21:08

Czyli jednak powinnam już na początku IV-tej klasy kierować uczniów na powtórzenie badania... Dzięki

annakama
Posty: 9
Rejestracja: 2009-08-28, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Dysleksja

Postautor: annakama » 2009-11-22, 11:16

Opinia jak już tu napisano jest ważna od-do, czyli na przykład na rok, dwa lub trzy lata. Ale w związku z kierowaniem na badania, to sprawa nie jest chyba taka prosta. Szkoła może tylko zaproponować rodzicom przeprowadzenie takich badań; ale to oni muszą iść tam z dzieckiem i potem przynieść wyniki do szkoły. Przynajmniej takie zasady panują w szkole, w której uczę. Niejednokrotnie dziecko, które ma ewidentną dysleksję czy inne problemy nie posiada opinii bo rodzice nic chcą z nim iść na badania.


Wróć do „Przedmioty humanistyczne”