Wynagrodzenie nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

cattleya
Posty: 1
Rejestracja: 2009-11-03, 10:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: łódzkie

zawieszenie wynagrodzenia za ostatni miesiąc zastępstwa

Postautor: cattleya » 2009-11-04, 09:23

Witam
Jak w temacie zawieszono mi wynagrodzenie za listopad ponieważ pani z zespołu ekonomiczno-administracyjnego stwierdziła, że gdybym zachorowała w tym czasie nie miałaby mi z czego potracić chorobowego i musiałabym jej osobiście przynieść pieniądze. Wypłatę mam dostać na koniec listopada.
Mam pół etatu na zastępstwo gdzie w umowa jest sformułowana na czas nieobecności nauczyciela bez określonego konkretnie czasu. Koleżanka którą zastępuję wzięła sobie 3 miesiące urlopu. Listopad to ostatni miesiąc tego urlopu ale nie jest powiedziane, że go nie przedłuży.
Druga połowę etatu mam w innej szkole u tego samego płatnika i jest to umowa na czas nieokreślony. Dlatego moim zdaniem w razie mojej ewentualnej choroby mają z czego sobie potrącić. Nie jest to moja pierwsza umowa na zastępstwo za to pierwszy raz spotykam się z taką praktyką, że za ostatni miesiąc zastępstwa pensja wypłacana jest na koniec miesiąca.
Czy ktoś orientuje się może jaki przepis prawny stanowi o takim postępowaniu ?
Nikt nie raczył mnie nawet poinformować, że dostanę w listopadzie tylko połowę należnego wynagrodzenia.
:evil:

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: bzyk » 2009-12-18, 05:47

Witam, czy jest ktoś w stanie napisać, jak się dokładnie oblicza pensję dla nauczycili?
Jak są liczone nadgodziny? Jak jest płacona opieka za dziecko? Jak jest płacon L4? Mamy problem z księgowym, myli się o 500zł, 900zł i sami musimy dochodzić do swojej pensji :/

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: edzia » 2009-12-18, 09:41

bzyk pisze: Mamy problem z księgowym, myli się o 500zł, 900zł i sami musimy dochodzić do swojej pensji
Szczerze? Nie wierzę, by aż takie pomyłki miały miejsce ciągle.

A jak sami dochodzicie do obliczenia swojej pensji? Co wiecie na temat obliczania pensji?

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: bzyk » 2009-12-18, 16:45

Tak się składa, że są wiecznie takie pomyłki, wynikaja z L4, jak jest normalna stała pensja, to nie, księgowy się tym tłumaczy, ze program na którym pracuje wykazuje mu u góry inne kwoty, potem on musi coś tam dodawać itp, nie wiem dokładnie o co chodzi. Dziewczyny porównuja między sobą, ta która miała ile l4 itp, a chciałabym wiedzieć dokładnie jak się oblicza i sama sobie podliczać. Księgowy pracuje od wrześni... a dyrekcja chodzi i mówi, byśmy sprawdzali sobie paski :/

Awatar użytkownika
matimartyna
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-31, 17:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: matimartyna » 2009-12-31, 18:48

bzyk pisze:Jak są liczone nadgodziny?

Przykład potrąceń w przypadku l-4 nauczyciela X:
X ma 24 godziny czyli 18 + 6 ponadwymiarowych (pon-6, wt-4, śr-5, czw-5, Pt-4)
Choruje np. trzy dni pon, wt i śr. Czyli jest nieobecny i nie wypracował 15 h, a przepracował 9h.
18:5=3,6 etat dzielimy przez 5 dni w tygodniu, mamy więc średni czas pracy z etatu 18h i 3,6x3=10,8 (bo 3 dni nieobecny)
18-10,8=7,2 (to są godziny do odjęcia od tych przepracowanych ponadwymiarowych)

9-7,2=1,8 ≈ 2 h p/w (godziny p/w do wypłaty) czyli potrącić należy 6-2=4h
Jestem albo mnie nie ma ...

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: bzyk » 2010-01-02, 08:52

wielkie dzięki :)

janik55
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-18, 09:34
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Wynagrodzenie

Postautor: janik55 » 2010-01-18, 09:45

Witam mam pytanko. Byłem w komisji egzaminacyjnej próbnego egzaminu gimnazjalnego na języku angielskim przed swoimi lekcjami, a po egzaminie musiałem jeszcze zostać na swoje planowe lekcje. Czy szkoła powinna mi zapłacić za te godziny egzaminu? Jeśli tak to jak to załatwić? proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: malgala » 2010-01-18, 13:54

janik55 pisze:Czy szkoła powinna mi zapłacić za te godziny egzaminu?

Przecież za te godziny masz zapłacone (nawet nie godziny - 90 minut).
Pobierasz wynagrodzenie nie tylko za ilość godzin, które masz w swoim pensum ale również za czynności dodatkowe.
Chyba, że wykażesz iż w tygodniu, w którym byłeś w komisji łączny czas Twojej pracy przekroczył 40 godzin. Wtedy możesz domagać się wynagrodzenia.

mechanior
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-23, 16:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: mechanior » 2010-01-23, 16:19

Witam
Jestem opiekunem praktyk w pewnej szkole, odwiedzam zakłady pracy, w których uczą się zawodów nasi uczniowie. Kilka zakładów znajduje się w tym samym mieście co szkoła (tutaj też mieszkam), ale dwa są w innych miejscowościach. Uważałem, że powinienem otrzymywać środki na dojazd do tych zakładów ze szkolnej kasy, kupić bilety i jeździć. Ale mój dyrektor jest innego zdania uzasadniając, że nie jest to wyjazd służbowy, lecz realizacja moich podstawowych zadań. Przeszukałem Internet i nie znalazłem niczego, co byłoby po mojej stronie. A miesięcznie wydaję na te przejazdy 50zł
Czy wykonywanie zadań służbowych w miescowości innej niż miejsce pracy podlega jakimś przepisom? Szukałem analogii w kosztach uzyskiwania przychodu.

kadunia
Posty: 15
Rejestracja: 2008-04-11, 09:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Ile pięniędzy za podniesienie kwalfikacji

Postautor: kadunia » 2010-02-16, 07:29

Witam wszystkich serdecznie i zwracam się do Was z pytaniem, ile w Waszych placówkach dostaje nauczyciel za podniesienie kwalfikacji. Kilka lat temu skończyłam pedagogikę specjalną, pracuje w przedszkolu, jestem już po złożeniu pracy podyplomowej ze studiów Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Czekam na dyplom. chciałabym się dowiedzieć ile przysługuje mi podwyżki. dziekuje

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: edzia » 2010-02-16, 09:30

Nic. Przeszeregowanie płacowe nauczyciele dostają tylko w przypadku zdobycia kolejnego stopnia awansu zawodowego lub tytułu magistra (jeśli go nie mieli). A z tytułu zdobycia dodatkowych kwalifikacji - nic.

Chyba, że (w Twoim przypadku) pedagogika specjalna nie uprawniała Cię do pracy w przedszkolu, ale nie sądzę.

waldekpl1
Posty: 1
Rejestracja: 2010-02-25, 16:05
Kto: student
Lokalizacja: wielkopolskie

Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: waldekpl1 » 2010-02-25, 16:27

no właśnie nie będę ukrywał że interesuje mnie jedna rzecz mianowicie zarobki nauczycieli WF , każdy narzeka każdy odradza to czemu taka praca ? ile zarabia kontraktowy mianowany dyplomowany ? czy jest aż tak źle ? może pracuje w innej branży ale ciekawi mnie to jak możecie odpowiedzcie

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Jolly Roger » 2010-02-25, 16:33

We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

szpilka86
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-25, 22:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: mazowieckie

wysokość pensji

Postautor: szpilka86 » 2010-07-07, 18:33

Witam,
niedawno obronilam magisterke. Posiadam ja jednak ze stosunkow miedzynarodowych, a ucze jezyka niemieckiego. mam wyksztalcenie z niemieckiego licencjackie z przygotowaniem pedagogicznym. jak bedzie mi teraz liczylo sie wyksztalcenie?? czy z zwiazku z tym, ze mam juz wyksztalcenie wyszze magisterskie powiekszy mi sie pensja? i czy bedzie to wtedy magisterka z pp?

dziekuje za odpowiedz! :D

krg54
Posty: 220
Rejestracja: 2009-03-14, 18:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: krg54 » 2010-07-08, 08:29

Tak, posiadasz obecnie wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Nie musisz mieć magisterki z kierunku takiego samego lub zbliżonego; może być dowolny. Ważne, że masz licencjat z j. niem. z przygot.pedagogicznym i to Ci daje kwalifikacje pedagogiczne. Zajrzyj do Rozp.MEN z 12.03.2009 w sprawie szczegółowych kwalifikacji nauczycieli ... Gratulacje!


Wróć do „Prawo oświatowe”