poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
bzyk
Posty: 107
Rejestracja: 2009-02-01, 16:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: śląskie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: bzyk » 2010-01-18, 14:09

Nie składa się dokumentów o staż. Składasz podanie i CV najlepiej marzec- kwiecień do szkoły, a staż (na kontraktowego, rozumiem?) się zaczyna automatycznie od września, oczywiście jak dostaniesz prace.

eluniaa11
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-18, 07:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: eluniaa11 » 2010-01-19, 06:33

Dzięki za odpowiedź.
Tak to ma być pierwsza praca po skończeniu studiów, alw wszyscy wiemy jak że jest ciężko coś znaleźć dla polonistów.

Pozdrawiam

świetliczanka
Posty: 152
Rejestracja: 2007-10-11, 21:00

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: świetliczanka » 2010-01-21, 13:52

ja poskładałam tylko samo Cv..zapomniałam o liście :oops:

Elcielo
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-11, 17:02
Kto: student
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: Elcielo » 2010-02-11, 17:32

Witam :D
Ja również przymierzam się powoli do roznoszenia dokumentów po szkołach. Jestem jeszcze studentką V roku, ale planuję obronić się w czerwcu, a następnie zostać nauczycielką. Studiuję język angielski i rosyjski, jednak lepiej czuję się w tym drugim. Zdaję sobie sprawę z tego, że język rosyjski nie jest tak popularny jak angielski, więc obawiam się, że o pracę (w dodatku na pełnym etacie) mogłoby być trudno i dlatego zaznaczę w dokumentach, że jestem dwuprzedmiotowcem. Szkoda by jednak było, gdyby odezwano się do mnie tylko z ofertą dotyczącą angielskiego, ale o to będę się martwić później. Zastanawiam się jeszcze do jakich szkół składać kandydaturę (gimnazjum chyba odpada).
Odnośnie dokumentów - w jaki sposób umieścić informację o tym, że planuję obronę w czerwcu? Napisać po prostu w rubryce wykształcenie nazwę uczelni, lata nauki, kierunek i jakoś pod spodem dopisać, że tytuł magistra zdobędę w czerwcu? To samo dotyczy też mojego przygotowania pedagogicznego, gdyż na wiosnę skończę kurs pedagogiczny, więc to też jakoś muszę ująć w cv i liście motywacyjnym...
Może to dość banalny problem, ale zaznaczam, że to mój pierwszy post i dopiero zacznie się Wam użeranie ze mną, chociaż będę starała się uważnie czytać wątki, żeby nie zadawać zbędnych pytań. Mimo to, proszę o wyrozumiałość i pomoc w mojej 'nauczycielskiej przygodzie', bo póki co odkrywam na tym forum pierwsze tajniki tego zawodu i już jestem przerażona. Dodam, że to będzie moja pierwsza praca, więc stres tym większy.

caree
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-04, 23:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: caree » 2010-02-11, 17:46

Niedawno byłam w podobnej sytuacji. Napisałam wtedy w CV przy latach studiów, nazwie szkoły, kierunku: 'planowane ukończenie - czerwiec 2009'. W liście motywacyjnym o ile dobrze pamiętam wplotłam informację, że "po uzyskaniu tytułu...zamierzam" itp itd ;)

Elcielo
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-11, 17:02
Kto: student
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: Elcielo » 2010-02-11, 19:26

caree dzięki :D
I jak, udało Ci się szybko znaleźć pracę? Ja będę poszukiwać w Toruniu. Najgorsze, że wątpię aby było zapotrzebowanie na rosyjski... No i jeszcze zostaje kwestia jaką wybrać szkołę. Praktyki miałam raczej kiepskie, bo na zasadzie kółka dla ochotników w podstawówce i to wszystko. W liceum chyba są największe szanse na ten mój rosyjski, ale z drugiej strony wolę uwzględnić też angielski żeby się nie okazało, że zostanę bezrobotną... Poza tym, nie wiem czy dam sobie radę z licealistami (chociaż to lepsze ponoć niż gimnazjaliści), taka mała różnica wieku, ja dopiero będę świeżo po studiach, więc do megawiedzy raczej mi daleko a i o dyscyplinę się boję...

caree
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-04, 23:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: caree » 2010-02-11, 22:30

udało mi się :) wprawdzie pracuję w szkole, która otrzymała moje CV już po obronie i uzyskaniu tytułu, ale koleżanka złożyła dokumenty przed obroną i też została zatrudniona. Moim zdaniem fakt czy jesteś "przed" czy "po" nie ma tu większego znaczenia w momencie kiedy wyraźnie zaznaczasz, że obrona zaniedługo ;) o przyjęciu Cię i tak decyduje wiele innych czynników.
Oczywiście napisz o Twoim wykształceniu związanym z angielskim i rosyjskim. Nawet jeśli odezwie się ktoś w sprawie angielskiego, to może się okazać, że za jakiś czas rosyjski też się przyda, a Ty dostaniesz swoje upragnione godziny :D a angielskim otworzysz sobie drzwi do dalszej pracy ... powodzenia! :)

Meggie
Posty: 21
Rejestracja: 2011-02-07, 16:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Dobre CV nauczyciela

Postautor: Meggie » 2011-02-07, 16:33

Przez rok pracowałam w szkole, odbyłam staż, uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego. Pracowałam na zastępstwo za polonistkę, która była na urlopie. Minął rok, skończyła się moja umowa, nowej rzecz jasna nie dostałam. W obecnym roku szkolnym nie pracuję w szkolę, zajmuję się czymś innym. Chciałabym jednak wrócić do tego zawodu. Po prostu, mówiąc górnolotnie, potrzebuję tego.
Co napisać, czego nie pisać w CV. Mój plan jest taki, by list motywacyjny i właśnie CV zawieźć do okolicznych szkół - naliczyłam ich aż 30. Wiem, że o pracę ciężko, ale wierzę, że mi się uda. Do pracy w tamtej szkole CV w ogóle się nie liczyło - byłam tam na praktykach i zaproponowano mi, bym została na staż - dokumenty były więc formalnością. Teraz będą muszą pełnić rolę pierwszego wrażenia. Proszę o sugestie.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: Cytryn » 2011-02-07, 19:32

Plecy. CV w ubieganiu sie o prace nie jest tak wazne. I zebys tania byla, czyli nie dyplomowana.

magdak3
Posty: 74
Rejestracja: 2010-03-06, 09:36
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: magdak3 » 2011-02-07, 21:16

Pleców nie miałam, pracę dostałam - 2 miesiące po ukończeniu studiów. W cv żadnych rewelacji, czyste fakty, listu motywacyjnego w ogóle nie składałam. Byłam stażystą i wiem, że to był jeden z argumentów - płaca niższa.

Meggie
Posty: 21
Rejestracja: 2011-02-07, 16:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: Meggie » 2011-02-07, 22:27

Ja staż mam za sobą - kontraktowemu chyba aż tyle zapłacić nie muszą. W każdym razie bardzo chcę wrócić do szkoły. Zdaje się, że mogę też pracować w szkolnej świetlicy, mając moje uprawnienia? Nie ukrywam, że i to by mnie zadowoliło.

Meggie
Posty: 21
Rejestracja: 2011-02-07, 16:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: Meggie » 2011-02-09, 10:53

Ponawiam moją prośbę - zostawić tylko CV, czy także list motywacyjny; co wpisać w takim list po roku pracy - czy mogę go poświęcić charakterystyce tego, czym zajmowałam się w szkole?
Czy będąc polonistą mogę też ubiegać się o pracę w świetlicy?

Awatar użytkownika
annuszka
Posty: 54
Rejestracja: 2010-08-20, 20:29
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: annuszka » 2011-02-09, 15:10

Daj CV i napisz list motywacyjny - opisz co robilaś, co zamierzasz i dlaczego chcesz pracować... normalnie. Jak chcesz zobaczyc moj list to odezwij sie na pw.
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.

pocachontas
Posty: 36
Rejestracja: 2010-06-17, 10:46
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: pocachontas » 2011-02-14, 14:10

W liście możesz napisać co pracodawca zyska zatrudniając Ciebie i co Ty zyskasz, jeżeli zostaniesz zatrudniona; dlaczego chcesz podjąć pracę w tej placówce, możesz też pochwalić się jakimś ciekawym osiągnięciem.

Meggie
Posty: 21
Rejestracja: 2011-02-07, 16:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: poszukiwanie pracy - forma skladania dokumentów

Postautor: Meggie » 2011-02-14, 15:10

W większości szkół chcą tylko CV, bo podobno na list musieliby odpisać...


Wróć do „Szkolna codzienność”