Zajęcia dydaktyczne w punkcie przedszkolnym/przedszkolu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Zajęcia dydaktyczne w punkcie przedszkolnym/przedszkolu

Postautor: ms.elephant » 2010-02-21, 11:30

Witam,

Mam problem z interpretacją przepisów dotyczących ilości zajęć dydaktycznych w przedszkolu/punkcie przedszkolnym. Może ktoś mógłby mi pomóc :)

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 maja 2009 r.
w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania:

- Minimalny dzienny wymiar godzin zajęć prowadzonych w punkcie lub zespole, w czasie których jest realizowana podstawa programowa wychowania przedszkolnego, wynosi 3 godziny, a minimalny tygodniowy wymiar godzin tych zajęć wynosi:
1)w grupie liczacej od 3 do 15 dzieci — 12 godzin

Tymczasem:

Zgodnie z Nową Podstawą Programową:

- najwyżej jedną piątą czasu zajmują różnego typu zajęcia dydaktyczne, realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego.

Jeżeli w Punkcie Przedszkolnym dzieciaki przebywają 5 godzin dziennie - zgodnie z Podstawą Programową 1 godzina powinna być przeznaczona na zajęcia dydaktyczne, a zgodnie z powyższym rozporządzeniem 3 godziny? Jak to pogodzić? Ponadto, z tego co pamiętam na studiach uczono mnie (niestety było to już jakiś czas temu, może zaszły jakieś zmiany) że np. dzieci 4 letnie mają ok. 10 minutowy ranek i 15-20 minutowe zajęcia. To w porywach daje 30 minut.

Będę wdzięczna za wskazówki.

Wróć do „Wychowanie przedszkolne”