Katastrofa samolotu w Smoleńsku

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: Jedliński » 2010-04-13, 21:08

Moim zdaniem dużo faktycznej hipokryzji teraz jest i fałszu w stosunku do prezydenta.

Nie wolno popadać w przesadę. Nikt nie mówił wcześniej o Lechu Kaczyńskim w kategoriach "wielki mąż stanu". W obliczu tej tragedii te słowa przychodzą do głowy wielu ludziom. Dlaczego tylko nikt wcześniej nie zauważył tego, że to był mąż stanu? Czy jesteśmy hipokrytami? To są ważne pytania, które każdy z osobna musi sobie zadać.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,7766 ... eczne.html

Premier rządu w emocjonalnym wystąpieniu powiedział, że była to największa tragedia, jaką zna współczesny świat. To po prostu ocena, bardzo subiektywna. Nieprawda. Nie minęło 100 dni od dramatu Haiti, gdzie zginęło 300 tysięcy ludzi. Gorszych, bo nieznanych? Bo nie z rządu? Bo nie z rządu naszego? W ciągu dwóch tygodni na polskich drogach ginie więcej osób. Znajmy miarę. A raczej umiar. Może trzeba przyjrzeć się tym przyczynom ideowym, wymyślonym, kultywowanym, które zaciemniają najzwyklejszy zdrowy rozsądek. A może zamiast słów o jednoczeniu się narodu należy głośno powiedzieć, że katastrofa pod Smoleńskiem była kolejną odsłoną z wielowiekowej historii głupoty polskiej? No to mówię.

http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/ ... -id-1.html
Ostatnio zmieniony 2010-04-13, 23:14 przez Jedliński, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: vuem » 2010-04-13, 21:22

Czytałem ten wywiad. I też tak sądzę.

Trafny tytuł.

Sporo też w tym pewnie politycznej poprawności, nikt nie chce narazić się używając mało wyszukanych peanów.

Tragedia wielka, wiele słów i wiele czynów może żal wyrazić...niektórzy przesadzają, no ale taki mamy zwyczaj, by źle o zmarłych nie mówić.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: haLayla » 2010-04-14, 00:18

Nie przeszkadza mi to. A nawet planuję się pojawić na pogrzebie.
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: vuem » 2010-04-14, 06:48

Tam się wszyscy modlić będą. Nie będzie Ci to przeszkadzało?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: haLayla » 2010-04-14, 17:38

vuem, ile ty masz lat? Pięć? Nie potrafisz dać sobie na wstrzymanie?

Idę na pogrzeb, bo czuję, że powinienem oddać ostatni hołd głowie państwa. Skoro był katolikiem, to będzie miał katolicki pogrzeb, a mnie nic do tego.
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: vuem » 2010-04-14, 22:01

Nie wydaje mi się, byś to samo pisał a propos wspólnego uczczenia pamięci ofiar przez uczniów.

Nie pisałeś, że "skoro ci co zginęli byli katolikami, katolicy mogą się pomodlić w ich intencji, a Tobie nic do tego".

Szkoła jest równie neutralna światopoglądowo jak i całe państwo i jego struktury, teraz Ci nie przeszkadza?

Boli, że jesteś niekonsekwentny,a ktoś to zauważa?

Nie przypominam sobie byś wycofał się ze swoich stwierdzeń.

Mam przyjąć do wiadomości, że raz piszesz tak, a innym razem inaczej? Że rzucasz jakieś pseudo-poglądy, których nie trzymasz się konsekwentnie, tylko zmieniasz w zależności od pieron wie czego.
To nie robi z Ciebie poważnego rozmówcy.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: Andulencja » 2010-04-14, 22:15

Kurcze, a tu znowu jad się rozlewa.
Dorośnijcie. Po co te uszczypliwości.
W takim temacie, w takim czasie to razi.

A potem dziwimy się młodzieży, że nie potrafią rozmawiać ze sobą w kulturalny sposób.
Wstyd :!:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: haLayla » 2010-04-14, 22:42

vuem, to, że Ty dokonujesz nadinterpretacji cudzych wypowiedzi, nie czyni z drugiej strony niepoważnego rozmówcy. Doskonale wiem, jakie są moje poglądy i nie dostrzegam w nich niekonsekwencji. Jak pisała Andulencja, znowu ktoś rozlewa jad. Nigdy nie potrafisz odpuścić, wykorzystując każdą okazję, by chociaż spróbować komuś dowalić. Aż jakoś tak się smutno robi.
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: vuem » 2010-04-14, 22:49

Andulencjo,

Zarzut, czy polemika nie jest brakiem kultury, nikt nikogo inwektywami nie obrzuca.

Gdzie tu jad?

Nie zasłaniaj się czasem, bo inaczej to o czym się obecnie w całej Polsce dyskutuje zostaniesz zmuszona nazwać chamstwem do kwadratu...

Dziwne, że nie zareagowałaś, gdy kolega haLayla swoje rewelacje światopoglądowe wygłaszał chwilę po śmierci tych ludzi, w wątku o uczczeniu ich pamięci.

Jakoś wtedy nie próbowałaś go przekonać do tego, by darował sobie komentarze, które w żaden sposób do sytuacji nie przystawały, a te najnowsze oświadczenia jeszcze dowodzą braku konsekwencji i odpowiedzialności za własne słowa.

A jeśli nie rozumiesz o co biega, to daruj sobie kazania.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: vuem » 2010-04-14, 22:59

haLayla pisze:vuem, to, że Ty dokonujesz nadinterpretacji cudzych wypowiedzi, nie czyni z drugiej strony niepoważnego rozmówcy. Doskonale wiem, jakie są moje poglądy i nie dostrzegam w nich niekonsekwencji. Jak pisała Andulencja, znowu ktoś rozlewa jad. Nigdy nie potrafisz odpuścić, wykorzystując każdą okazję, by chociaż spróbować komuś dowalić. Aż jakoś tak się smutno robi.


W wiadomym wątku, wśród opinii dotyczących uczczenia pamięci zmarłych w wypadku, zadałeś ni stad ni zowąd pytanie o neutralność światopoglądową szkoły.

Zrobiłeś to, gdy piszący zrobił to w odruchu bardzo emocjonalnym zastanawiając się nad właściwym sposobem manifestowania solidarności z ofiarami.

Napisałeś również wyraźnie, że modlitwy uczniów, których byłbyś świadkiem by Ci przeszkadzały.

Tak, czy nie?

A teraz piszesz, że Ci nie przeszkadzają podczas pogrzebu. Które z Twoich słów mam traktować jako poważną opinię?

Będziesz na tyle odważnym i poważnym rozmówcą, by się do tego odnieść, czy będziesz się chował za zasłoną "jadu", który zieje z moich słów

Poważnie sądzisz, że każda moja wypowiedź, która napisałem rozmawiając z Tobą, czy kimkolwiek innym była podyktowana chęcią "dowalenia".

Tak, czy nie?

Będziesz na tyle odważny i poważny, by obiektywnie to ocenić?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: haLayla » 2010-04-14, 23:19

vuem, będę na tyle odważny, by zawiesić ten temat, do czasu gdy czas żałoby się zakończy. Szkoda, że to ja muszę się tu wykazać dojrzałością i odwagą.
<3

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: Jedliński » 2010-04-14, 23:31


Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: vuem » 2010-04-15, 06:39

vuem, będę na tyle odważny, by zawiesić ten temat, do czasu gdy czas żałoby się zakończy. Szkoda, że to ja muszę się tu wykazać dojrzałością i odwagą.


Dojrzałeś?

Szkoda, że nie "zawiesiłeś tematu neutralności światopoglądowej szkoły" i "problemu tego, jak bardzo przeszkadzają Ci modlitwy" w pierwszym dniu żałoby.

Dlaczego? Wtedy jeszcze byłeś niedojrzały?

Grasz....i tchórzysz, odpowiedzialności za własne słowa nie bierzesz w wyrachowany sposób chowając się za żałobą, jak dzieciak za matczyną kiecką.


Over. Bez odbioru.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: Andulencja » 2010-04-15, 19:42

vuem, ze względu na sytuację w kraju nie było mnie tutaj. Wchodzę wczoraj i widzę wzajemne kłucie się pod stołem. Zapytałam - po co? I nagle okazało się, że to moje kazanie (?) ci przeszkadza. Że lepiej się nie wypowiadać.
Zdążyłam już poznać poglądy haLayla i często po prostu wolę je przemilczeć. Ale jednocześnie szanuję innych nawet wtedy, gdy mają odmienne od mojego zdanie.
Jak inni mam prawo wyrażać swoje zdanie. I nie zamierzam dać się obrażać.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Katastrofa samolotu w Smoleńsku

Postautor: vuem » 2010-04-15, 22:01

Andulencjo, nie było moim zamiarem Cię obrażać, jeśli tak to zabrzmiało przepraszam :oops:

To nie chodzi o odmienność poglądów, ale hipokryzję i brak konsekwencji zaprezentowaną przez niego.

I nie o odmienność Twych poglądów jest problemem, ani brak akceptacji moich przez Ciebie - to naturalne, że możemy odmienne poglądy posiadać, ale zarzut o jadowitość, który moim zdaniem nietrafionym był, bo postawiony na podstawie jednego wpisu, bez uwzględnienia wcześniejszych.

Pozdrawiam:)


Wróć do „Pogaduszki”