radca prawny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Monika Kawka
Posty: 33
Rejestracja: 2008-01-06, 14:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

radca prawny

Postautor: Monika Kawka » 2010-04-28, 22:18

Czy ktoś moze ma namiary na radcę prawnego od prawa oświatowego z którym mozna skontaktować się mailowo lub telefonicznie?

Sial
Posty: 41
Rejestracja: 2008-10-04, 19:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: radca prawny

Postautor: Sial » 2010-05-02, 19:14

Możesz się zwrócić do związków zawodowych o pomoc oraz na namiary na radcę prawnego. Jesli jesteś członkiem zz to poradę powinnać uzyskać bezpłatnie, ale raczej nie udzielona ona zostanie telefonicznie... Nawet jeśli będzie trzeba zapłacić za poradę to warto, bo związki raczej współpracują z radcami, którzy mają pojęcie o prawie oświatowym i nie specjalizują się wyłącznie w sprawach spadkowych.
Znajdź więc kogoś takiego, by mieć w razie czego wsparcie. Nie podpisuj zgody na ograniczenie zatrudnienia, tyle że ryzykujesz, że jeśli dyrekcja będzie równie zdeterminowana jak Ty, to rozwiąże z Tobą stosunek pracy. Wtedy pomoc dobrego radcy okaże się nieoceniona...

Gosia68
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-13, 18:14
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: radca prawny

Postautor: Gosia68 » 2010-05-13, 18:31

Witam,potrzebuje pilnej odpowiedzi.jestem nauczycielką dyplomowaną, pracuję 21 rok bez żadnych zastrzeżeń. 3 lata temu zmienił mi się dyrektor, który ostatnio wręczył mi kare upomnienia z art.108 par.1, bo nie zrobiłam wpisu tematów do dziennika(2 dni).mimo, że w momencie wręczania mi kary był poinformowany ,że tematy już są i tak mnie ukarał.Czy jest gdzieś jakiś przepis ,żę muszę to zrobić tu i teraz czy naprzykład na drugi dzień. Nadmienie, że uczę w nauczaniu początkowym, a tam wpis wygląda trochę inaczej niż w klasach starszych.

b.hunter
Posty: 217
Rejestracja: 2007-10-31, 17:27
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: radca prawny

Postautor: b.hunter » 2010-05-13, 19:49

No to ja mam pytanie: czy możemy w przepisach wewnętrznych szkoły określić czas na wpisanie tematów w dzienniku oraz opisać sankcje, które mogą być nałożone za nieprzestrzeganie terminów? Piszę, ponieważ w mojej szkole brak wpisywania tematów przez niektórych n-li jest nagminny i nikt za bardzo nie wie co z tym zrobić.

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: radca prawny

Postautor: Witold Telus » 2010-05-15, 22:59

W pobliskiej szkole Dyrektor zwalczył problem niewpisanych tematów zarządzeniem, że jeśli w ciągu 7 dni od przeprowadzonych zajęć temat się nie pojawi to nauczyciel będzie traktowany jak nieobecny w pracy w tym czasie. Ze skutkami administracyjnymi i finansowymi.
Bo dziennik lekcyjny to także nasza ewidencja czasu pracy.

Jakoś PIP nie znalazła w tym zarządzeniu odstępstwa od przepisów prawa pracy.

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: radca prawny

Postautor: maniakos » 2010-05-15, 23:33

Witold Telus pisze:W pobliskiej szkole Dyrektor zwalczył problem niewpisanych tematów zarządzeniem, że jeśli w ciągu 7 dni od przeprowadzonych zajęć temat się nie pojawi to nauczyciel będzie traktowany jak nieobecny w pracy w tym czasie. Ze skutkami administracyjnymi i finansowymi.
Bo dziennik lekcyjny to także nasza ewidencja czasu pracy.


W czym problem? Nie chce się pilnować dziennika? Owszem ja również na początku kilka razy zapomniałem się podpisać, ale Dyrektor wytłumaczył (powinienem się tego dowiedzieć na studiach z Przygotowania pedagogicznego), że podpis w dzienniku=lista obecności. Od tego czasu w 100 % wypełniam dziennik.

P.S. czy to takie trudne?

dorotaaa
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-26, 01:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: radca prawny

Postautor: dorotaaa » 2010-05-26, 02:20

Witam i proszę o pomoc w następującej spawie. Obecnie pracuje w przedszkolu/umowa na czas nieokreślony/, ale zostałam wezwana na rozmowę w sprawie pracy do szkoły podstawowej. Po rozmowie dyrektor szkoły zaproponował mi prace w oddziale zerowym. Dyrektor zaproponował mi etat z przeniesieniem. Poprosiłam dyrekcje przedszkola o przeniesienie mnie z dniem 1.09 do szkoły, na co P. dyrektory wraziła pisemna zgodę. Pismo doręczyłam dyrektorowi szkoły. Po upływie 3 tygodni /3dni/ do zakończenia ruchu służbowego, zadzwonił do mnie P.dyrektor i powiedział ze nie może mnie zatrudnić z przeniesienia. Co mam robić w przedszkolu nie zostałam ujęta w arkuszu organizacyjnym, a dyrektor szkoły nie chce mnie zatrudnić. Błagam o pomoc, jestem na prawdę zdesperowana. Czy dyrektor możne w ten sposób postępować?

monis149
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-13, 15:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: radca prawny

Postautor: monis149 » 2011-05-27, 16:04

Mam takie pytanie : jestem n-lem kontraktowym z pełnymi kwalifikacjami na ścieżce awansu 4 rok pracy w obecnej szkole. Dzisiaj otrzymałam wypowiedzenie z pracy w związku ze zmianami organizacyjnymi.
W szkole są jeszcze n-le którzy nie mają pełnego wykształcenia w danym zawodzie,
np.n-l tego samego przedmiotu co ja jest n-lem mianowanym z większym stażem,ale z nie ma tytułu magistra w dziedzinie której uczy. Co się liczy bardziej staż pracy czy wykształcenie?
Nie podpisałam wypowiedzenia.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: radca prawny

Postautor: Yoka » 2011-05-27, 20:59

niestety fakt, że mają umowę z mianowania a Ty nie. Nie wygrasz w tej kwestii, wiem, bo sama byłam w takiej sytuacji, że osoba z certyfikatem ale z mianowaniem została, a ja mgr ale kontraktowa musiałam odejść z powodów organizacyjnych.

monis149
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-13, 15:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: radca prawny

Postautor: monis149 » 2011-05-27, 22:58

jest jeszcze jedna kwesia razem ze mną jest jeszcze jeden n-l kontraktowy z takim samym stażem w tej szkole, ale zaczął swoją karierę jako nauczyciel w tej szkole ja pracuje dłużej bo w innych szkołach pracowałam wcześniej. Jestem mag filologii ang z wykształcenia nauczyciel on filolog ang ale bez kwalifikacji n-lskiej. Sprawa jest taka,że na awansie robi więcej ode mnie, a przynajmniej jest o nim więcej bo umie się promować ,podlizywac- ja nie. Czy mam szanse z takim nauczycielem?

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: radca prawny

Postautor: Andulencja » 2011-05-28, 08:56

monis149 pisze:Sprawa jest taka,że na awansie robi więcej ode mnie, a przynajmniej jest o nim więcej bo umie się promować ,podlizywac- ja nie.
Wiesz co, wkurzasz mnie! A może nie chodzi o podlizywanie, promowanie, tylko lubi swoją pracę, lubi w ogóle pracę w szkole i wychodzi poza swój przedmiot.
Jedni robią tylko to co muszą, niektórzy podejmują dodatkowe działania tylko w czasie awansu, a są osoby, które nie lubią nudy i dzięki nim w szkole coś się dzieje. Niestety, ci pierwsi uważają ich za lizusów dyrekcji.

monis149
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-13, 15:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: radca prawny

Postautor: monis149 » 2011-05-28, 09:36

To się nie wkurzaj bo ci nie na zdrowie to wyjdzie. każdy walczy o swoje, ja mam charakter taki jaki mam i nie znoszę lizusostwa itp,ale nie jestem złym n-lem i co mam być zdyskwalifikowana bo jestem bardziej cicha i spokojna. Działania podejmuję tylko nie latam z każdym pierdnięciem do dyrektora a może trzeba było bo teraz mam za swoje . Ponawiam pytanie do innych. Patrz wyżej .
Andulencji już dziękuję za wypowiedź, oszczędzaj się.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: radca prawny

Postautor: Andulencja » 2011-05-28, 11:14

monis149 pisze:Andulencji już dziękuję za wypowiedź

O!? Zakaz zabierania głosu?
monis149 pisze:oszczędzaj się.

Dlaczego? - Nic mi nie dolega, mam się dobrze, ale dziękuję za troskę.

monis149 pisze:Ponawiam pytanie
monis149 pisze:Czy mam szanse z takim nauczycielem?

Odpowiedziałaś już sobie na to pytanie sama:
monis149 pisze:Działania podejmuję tylko nie latam /.../ do dyrektora a może trzeba było bo teraz mam za swoje .

Odpowiedź jest zatem prosta - nie masz szans. Dyrektor mając do wyboru nauczyciela, którego działania zna, którego akcje znane są innym i takiego, który robi być może to samo, ale nie umie właściwie sprzedać swojej pracy i swojego zaangażowania wybierze na 99% tego pierwszego.

monis149
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-13, 15:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: radca prawny

Postautor: monis149 » 2011-05-28, 11:20

już wybrał, mi chodzi teraz - czy słusznie, patrząc jeszcze na inne kryteria tj krótszy staż pracy, gorsze kwalifikacje.mimo wszystko dziękuje za odp

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: radca prawny

Postautor: malgala » 2011-05-28, 12:55

monis149 pisze:czy słusznie, patrząc jeszcze na inne kryteria tj krótszy staż pracy, gorsze kwalifikacje

Teoretycznie krótszy, ale w tej samej placówce dłuższy.
A kwalifikacje, mając licencjat, posiada wystarczające.


Wróć do „Prawo oświatowe”