Utrata godzin

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

beta33
Posty: 6
Rejestracja: 2010-04-28, 21:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Utrata godzin

Postautor: beta33 » 2010-04-29, 18:39

Niczego nie uniknie. Nawet jeśli nauczyciel jest na urlopie wychowawczym lub zdrowotnym, dyrektor ma prawo dac mu wypowiedzenie zmieniające.

Monika Kawka
Posty: 33
Rejestracja: 2008-01-06, 14:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Utrata godzin

Postautor: Monika Kawka » 2010-04-30, 14:01

racja, muszę poszukać innego radcy. Tak się zastanawiam, "gdzie jest pies pogrzebany". Przyszło mi do glowy, ze moze to jest tak, ze skoro mam wychowawczy do końca czerwca, a przez 2 miesiące wakacji będę pobierać pensję za cały etat, to moze w tym przypadku dyrektor moze mi obniżyc pensum po urlopie wychowawczym, gdyż pobieranie pensji przez wakacje jest równoznaczne z powrotem do pracy ( czyli nie obniża mi pensji bezpośrednio po url. wych tylko 2 miesiące później). Co o tym myslicie?

Sial
Posty: 41
Rejestracja: 2008-10-04, 19:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Utrata godzin

Postautor: Sial » 2010-05-02, 19:57

Art. 186 1. § 1. Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu.
Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.
§ 2. W przypadku złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po
dokonaniu czynności zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, umowa rozwiązuje się w terminie wynikającym z tej czynności.

Możesz przedłużyć wychowawczy do sierpnia, wtedy dyr nie będzie już mógł zastosować nawet skróconego okresu wypowiedzenia i od września bedziesz miała cały etat. A na ograniczenie nie wyraź zgody.

candynka
Posty: 3
Rejestracja: 2010-05-16, 22:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

zmniejszenie etatu z 19 na 9 godzin

Postautor: candynka » 2010-05-16, 22:34

Mam pytanie:
w środę zostałam poinformowana że od września 2010 będę miała zmniejszony etat na 9 godzin, argumentem któtym się kierował dyr. powalił mnie na nogi, stwierdził że mam najlepszą sytuację materialną, tylko ja się zastanawiam na jakiej podstawie on to stwierdził:evil: poza tym nie ma prawa porównywac kto ma jaką sytuację materialną.
chcialam dodać że podczas rozmowy oświadczył, że będą "gołe etaty" natomiast na radzie pedag. przeczytał co innego: pozostałe 3 nauczycielki mają po 20 godz.+1 godz. wych a jedna 19+1, więc nic z tego nie rozumiem.
poza tym w tym 2 n-lki na posiadają wyższych studiów magisterskich, ja posiadam.
przyznam szczerze że byłam zszokowana to co usłyszałam, dyr. powiedział mi że da mi to na piśmie do końca maja.
dodam że te 2 n-lki prcują krócej ode mnie, ja mam 5 lat stażu. a jedna z nich pracuje dopiero drugi rok, druga czwarty rok i jest z zewnętrz, czyli nie z mojej miejscowści, tylko dojezdża do pracy.
co ja mam teraz zrobić, bo w ogóle nie orientuję się w sytuacji.proszę o pomoc

mała80
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-07, 07:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Utrata godzin

Postautor: mała80 » 2010-07-30, 20:41

anmar,
Witaj, chciałabym dowiedziec sie jak rozwiazała sie twoja sytuacja z tym aneksem, ja mam identyczna sytuacje, czy ten aneks jest na rok czy dożywotnio, prosze o odpowiedź

anmar
Posty: 178
Rejestracja: 2007-08-20, 23:54

Re: Utrata godzin

Postautor: anmar » 2010-07-30, 21:19

Mam aneks dożywotnio
Leges ab omnibus intellegi debant

mała80
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-07, 07:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Utrata godzin

Postautor: mała80 » 2010-07-31, 08:13

anmar pisze:Mam aneks dożywotnio


ale czy faktycznie to jest zgodne z prawem , przeciea takie aneksy traktuje sie na rok szkolny, a podano ci jakąś podstawe prawną która reguluje ten aneks , o którym jest mowea ze to jest dożywotnio. Moim zdaniem to jeżei dyrektor chce zrobi komuś na złośc to mówi ze to dozywotnio, a jeżeli nie to daje wiecej godzi. J jestem w takiej sytuacji, i jeżeli nie da mi godzin które mi sie należa idę z nim do sądu, nie boję sie go!!!!
a wracając do pytania, to jak ci dyrektor wytłumaczył ze to jest zgodne z prawem?? czy wogóle niedopytywała???

mała80
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-07, 07:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Utrata godzin

Postautor: mała80 » 2010-07-31, 08:15

Witam ,
prosze was o pomoc, jesten nanuczycielem kontraktowym i w ubiegłym roku szkolnym miałam aneks do umowy na 16/18.( A tak wogóle to mam umowe na czas nieokreslony na 18/18. ) Przez rok szkolny 2009/2010 realizowałam 16 godzin, resztę 4 godziny miał nauczyciel emeryt. Do końca maja tego roku , ani do konca lipca nie otrzymałam zadnego pisma o planowanym zmniejszeniu godzin. Dowiedziałam sie jednak pokontnie ze dyrektorka chce podzieli godziny dla mnie 14 a dla emeryta 6. Oficjalnie nic nie wiem , bo nie otrzymałam aneksu, wypowiedzenia, nic. Jak mam sie teraz zachowac, czy moge domagac sie tylko 16 godzin czy 18. Podpisując aneks na 16 nie było zaznazone ze to na jeden rok szkolny,. Jak traktuje sie takie aneksy na rok czy do odwołania.
???

Karotka.ch
Posty: 12
Rejestracja: 2010-08-09, 17:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Utrata godzin

Postautor: Karotka.ch » 2010-08-09, 17:28

Witam,
mam problem jestem nauczycielem kontraktowym, zatrudnionym na czas określony do 31 sierpnia 2010. Podczas przedstawienia na radzie pedagogicznej dyrektor umieścił mnie na pół etatu w arkuszu na godziny z mojego przedmiotu wiodącego, a dodatkowo obiecał, że da mi jeszcze godziny z dodatkowego przedmiotu, z którego robiłam studia podyplomowe. Pod koniec lipca pojawiłam się w szkole i pani dyrektor mi oświadczyła, że nie dostanę godzin z przedmiotu, z którego zrobiłam studia podyplomowe i jeszcze mi obcina godziny z mojego głównego przedmiotu. Ostatecznie po małych zawirowaniach i zmianach godzin z 17 obiecanych na początku zostałam z 5 godzinami.
Moje pytanie jest takie: Czy dyrektor może nie dać mi połowy etatu, mimo tego, że byłam umieszczona w arkuszu na rok 2010/2011. Proszę o pomoc:(

Karotka.ch
Posty: 12
Rejestracja: 2010-08-09, 17:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Utrata godzin

Postautor: Karotka.ch » 2010-08-09, 17:48

Do tej pory miałam dokładnie 12 godzin chemii i uczyłam dopiero drugi rok, świeżo po stażu. W tym roku po rozmowie z dyrektorem postanowiłam pójść na studia podyplomowe z matematyki i z tego przedmiotu dyrektor mi obiecał 5 godzin. Ostatecznie dziś się dowiedziałam, że te godziny matematyki dostaje nauczyciel emerytowany, bo dyrektor powiedział, że ta pani emeryt w tym roku jeszcze zostaje. Załamka:( A odnośnie zatrudnienia na czas nieokreślony, to był tłumaczony tym, że jestem na pół etatu i chyba dlatego, że rok szkolny 2009/2010 był moim pierwszym rokiem szkolnym, w którym pracowałam jako nauczyciel kontraktowy.

mała80
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-07, 07:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Utrata godzin

Postautor: mała80 » 2010-08-09, 19:36

Carotella pisze:Do tej pory miałam dokładnie 12 godzin chemii i uczyłam dopiero drugi rok, świeżo po stażu. W tym roku po rozmowie z dyrektorem postanowiłam pójść na studia podyplomowe z matematyki i z tego przedmiotu dyrektor mi obiecał 5 godzin. Ostatecznie dziś się dowiedziałam, że te godziny matematyki dostaje nauczyciel emerytowany, bo dyrektor powiedział, że ta pani emeryt w tym roku jeszcze zostaje. Załamka:( A odnośnie zatrudnienia na czas nieokreślony, to był tłumaczony tym, że jestem na pół etatu i chyba dlatego, że rok szkolny 2009/2010 był moim pierwszym rokiem szkolnym, w którym pracowałam jako nauczyciel kontraktowy.


jeżeli to bedzie teraz twoja trzecia umowa to powinin podpisacz z toba juz na czas nieokreslony, ale warunkiem jest ze przerwa pomiędzy umowami nie powinna byc dłuższa niż 1 miesiac, czyli jak miałaś ciag to teraz 3 umowwa na stałe. Jeżeli nauczyciele w tej szkole , w której uczysz sa zatrudnionymi na czas nieokreslony, to oni maja pierwszeństwo i nic tu nie zrobisz, umowa do końca sierpnia, i moze nie podpisac z tobą dyrekto juz więcej.

mała80
Posty: 29
Rejestracja: 2010-07-07, 07:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Utrata godzin

Postautor: mała80 » 2010-08-09, 19:43

Carotella pisze:Witam,
mam problem jestem nauczycielem kontraktowym, zatrudnionym na czas określony do 31 sierpnia 2010. Podczas przedstawienia na radzie pedagogicznej dyrektor umieścił mnie na pół etatu w arkuszu na godziny z mojego przedmiotu wiodącego, a dodatkowo obiecał, że da mi jeszcze godziny z dodatkowego przedmiotu, z którego robiłam studia podyplomowe. Pod koniec lipca pojawiłam się w szkole i pani dyrektor mi oświadczyła, że nie dostanę godzin z przedmiotu, z którego zrobiłam studia podyplomowe i jeszcze mi obcina godziny z mojego głównego przedmiotu. Ostatecznie po małych zawirowaniach i zmianach godzin z 17 obiecanych na początku zostałam z 5 godzinami.
Moje pytanie jest takie: Czy dyrektor może nie dać mi połowy etatu, mimo tego, że byłam umieszczona w arkuszu na rok 2010/2011. Proszę o pomoc:(

arkusz , który jest przedstawiony w kwietniu to tylko przymiarka, a dał ci cos na pismie, podpisywałaś coś???

Karotka.ch
Posty: 12
Rejestracja: 2010-08-09, 17:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Utrata godzin

Postautor: Karotka.ch » 2010-08-09, 19:53

Nie niczego nie podpisywałam.

Karotka.ch
Posty: 12
Rejestracja: 2010-08-09, 17:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Utrata godzin

Postautor: Karotka.ch » 2010-08-09, 19:56

Czyli mogę wylecieć z hukiem.:(

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Utrata godzin

Postautor: malgala » 2010-08-09, 20:02

urszula80 pisze:jeżeli to bedzie teraz twoja trzecia umowa to powinin podpisacz z toba juz na czas nieokreslony, ale warunkiem jest ze przerwa pomiędzy umowami nie powinna byc dłuższa niż 1 miesiac, czyli jak miałaś ciag to teraz 3 umowwa na stałe.

Nie, jeżeli zatrudnienie nie było na zastępstwo lub zatrudnienie na czas określony nie wynikało z organizacji szkoły, to już pierwsza umowa z nauczycielem kontraktowym powinna być zawarta na czas nieokreślony. Jeżeli tak było, to w świetle prawa jesteś zatrudniona na czas nieokreślony.


Wróć do „Prawo oświatowe”