Studia podyplomowe jako biznes

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Studia podyplomowe jako biznes

Postautor: Jedliński » 2010-05-26, 20:23

Trochę o biznesie edukacyjnym a la studia podyplomowe...ciekawi mnie jak to funkcjonuje - może ktoś wie lub domyśla się jak to funkcjonuje....

Przypuśćmy, że założyłem sobie jakiś instytut (w celach biznesowo-naukowych), który będzie organizował studia podyplomowe. Nawiązałem kontakt z jakąś Uczelnią, która będzie mi "patronowała".
Pomijając kwestie formalne, weźmy jakiś wycinek tego biznesu, że zgłasza się do mojego instytutu 15 klientów na 3 semestralne jakieś studia. Kasuje od 1 osoby po 3 tysiące (za całe studia). To daje 45 tysięcy.
Rozumiem, że muszę zapłacić Uczelni (za patronowanie), wykładowcom...
Pytam czy to jest dobry biznes czy tylko mi się tak wydaje?
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Studia podyplomowe jako biznes

Postautor: haLayla » 2010-05-26, 21:28

Aktualnie siedzę w temacie uczelni, jako jeden z wielu studentów. Jeżeli chodzi o studia podyplomowe, czyli te niedoktoranckie, to nie wiążą się one z nadaniem stopnia naukowego. Więc teoretycznie wymagania są inne, ale jeżeli ktoś ma zapłacić za trzy semestry trzy tysiące, to na pewno będzie wymagał, że zajęcia będą prowadzone przez odpowiednio wykwalifikowaną kadrę.

Generalnie, w Polsce wśród studentów, panuje przekonanie, że płatne studia to są te gorsze. W dodatku trzeba też zapracować na renomę takiego instytutu, wydać na kampanię reklamową itd. Obecnie na rynku jest tak wiele ofert kształcenia tego typu, że może być ciężko wybić się z taką ofertą, zwłaszcza w większym ośrodku akademickim.
<3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Studia podyplomowe jako biznes

Postautor: edzia » 2010-05-27, 10:11

Jedliński pisze:Pytam czy to jest dobry biznes czy tylko mi się tak wydaje?
Nie zazdrość nikomu dobrego biznesu. :)
Załóż własny i posmakuj. ;)

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Studia podyplomowe jako biznes

Postautor: Jedliński » 2010-05-28, 21:40

Jak założę taki biznes, to się odezwę edzia, bo będę poszukiwał wykładowców...:) Na razie mi to nie grozi...
Reasumując: wydaje mi się, że na takiej organizacji studiów podyplomowych można nieźle zarobić (o ile się ma klientów)...

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Studia podyplomowe jako biznes

Postautor: vuem » 2010-05-28, 21:56

Na wszystkim można nieźle zarobić...jeśli się ma klientów :wink:

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Studia podyplomowe jako biznes

Postautor: maniakos » 2010-05-29, 16:34

Jedliński pisze:Jak założę taki biznes, to się odezwę edzia, bo będę poszukiwał wykładowców...:) Na razie mi to nie grozi...
Reasumując: wydaje mi się, że na takiej organizacji studiów podyplomowych można nieźle zarobić (o ile się ma klientów)...


Który rejon Polski? Jaki profil? Może będę potrzebny ? :D


Wróć do „Pogaduszki”