wzór podania o pracę

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

strzemecka
Posty: 7
Rejestracja: 2007-09-30, 14:50

wzór podania o pracę

Postautor: strzemecka » 2008-02-04, 11:25

Poszukuję wzoru podania o pracę w szkole. bede wdzieczna mój e -meil to strzemecka@wp.pl

Awatar użytkownika
Jolcik
Posty: 68
Rejestracja: 2007-12-07, 14:01

Re: wzór podania o pracę

Postautor: Jolcik » 2008-02-04, 21:23

Wystarczy w Google wpisać hasło - list motywacyjny - jest tego mnóstwo :D
Pozdrawiam - Jola

marti
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-28, 15:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: wzór podania o pracę

Postautor: marti » 2008-03-28, 15:38

Szanowny Panie Dyrektorze.


Uprzejmie proszę o przyjęcie mnie do pracy w Szkole Podstawowej nr 6 na stanowisku nauczyciela przyrody lub matematyki.
Praca na tym stanowisku odpowiada moim kwalifikacjom. Posiadam fachową wiedzę z zakresu przyrody i matematyki, przygotowanie pedagogiczne oraz doświadczenie zawodowe w pracy w szkole.
Jestem osobą solidną, odpowiedzialną, uczciwą łatwo nawiązującą kontakty z młodzieżą i współpracownikami. Powierzone mi zadania wykonuje rzetelnie i dokładnie, potrafię pracować samodzielnie, jak i w zespole. Moim celem jest stała praca, która pozwoliłaby mi rozwijać i wykorzystywać nabytą wiedzę. Jestem pewna, że sprostam oczekiwaniom, wywiązując się z nałożonych na mnie obowiązków. Uważam, że mogę ubiegać się o to stanowisko, ze względu na moje doświadczenie i osiągnięcia. Podczas dotychczasowej pracy w Szkole Podstawowej dałam się poznać jako osoba dobrze zorganizowana, sumienna, dbająca o terminowość zadań.
Chciałabym podjąć pracę zgodną z moimi kwalifikacjami. Jeśli uzna Pan moją kandydaturę za godną rozważenia, proszę o kontakt.

przemeks87
Posty: 1
Rejestracja: 2008-09-19, 13:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: małopolskie

Re: wzór podania o pracę

Postautor: przemeks87 » 2008-09-19, 13:56

Jolcik pisze:Wystarczy w Google wpisać hasło - list motywacyjny - jest tego mnóstwo :D


Oj nie wystarczy wpisać w Google "List motywacyjny", pozwolę sobie zacytować jeden serwis traktujący o pracy:

"W sieci często można spotkać się z błędnymi informacjami jakoby podanie o pracę i list motywacyjny to dwa jednakowe pisma a określenie list motywacyjny to bardziej współczesna nazwa podania o pracę."

"Podanie o pracę wykonujemy z własnej inicjatywy w przeciwieństwie do listu motywacyjnego, który piszę się wyłącznie w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę(...)" - za CVTips.pl

Jeśli potrzeba przykładowego podania o prace dla nauczyciela to odsyłam Was to takowego wzoru.

http://www.cvtips.pl/podanie-o-prace-w-szkole

Jest dosyć prosty, ale można w nim dopisać coś od siebie i będzie naprawdę elegancko, Pozdrawiam.

Zdzisław
Posty: 26
Rejestracja: 2008-08-29, 15:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: wzór podania o pracę

Postautor: Zdzisław » 2008-09-29, 19:13

Czy naprawdę nauczyciel nie potrafi sam napisać podania o pracę? Mnie tego uczyli w podstawówce. Strach pomyśleć, gdyby tu zaglądali uczniowie...Nie chcę być złośliwy, ale...bez przesady!!!

whatever
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-27, 22:04
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: wzór podania o pracę

Postautor: whatever » 2010-05-27, 22:13

Zdzisław pisze:Czy naprawdę nauczyciel nie potrafi sam napisać podania o pracę? Mnie tego uczyli w podstawówce. Strach pomyśleć, gdyby tu zaglądali uczniowie...Nie chcę być złośliwy, ale...bez przesady!!!


tutaj kolega taki mądry jest zamiast pomóc

Mnie (i zapewne wielu innych) jakoś nigdy w podstawówce (ani na żadnym innym szczeblu edukacji) podania o pracę pisać nie uczyli. Taki to był system szkolnictwa kiedyś (bo jak to wygląda teraz nie śledzę), tona bezsensownego wkuwania i nic poza tym.

Każdy kiedyś musi napisać swoje pierwsze podanie, list motywacyjny czy CV. To może szokujące ale nauczyciele nie są tu wyjątkiem. A co do uczniów...

Miałem kiedyś w szkole podstawowej nauczyciela WOS (swoją drogą był to też dyrektor szkoły), którego darzyłem wielkim szacunkiem. Zwykł mawiać, że zawsze lepiej prosić o pomoc niż zrobić coś źle.

Prośba o pomoc to żaden wstyd.

Tyle ode mnie.

strzelba666
Posty: 1
Rejestracja: 2011-02-11, 23:04
Kto: student
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: wzór podania o pracę

Postautor: strzelba666 » 2011-02-11, 23:13

Zgadza się, skończyły się już czasy, że korzysta się z gotowych szablonów. Pracodawcy coraz częściej stawiają wygórowane wymaganie i trzeba się wykazać nie tuzinkową kreatywnością by zostać zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną. Reklama własnej osoby jest najważniejszym zadaniem w podaniu o prace. Osobiście zalecam pogrubienie cech jakie wymieniamy w swoim podaniu o pracę, a które mogą być przydatne, a nawet niezbędny podczas wykonywania zawodu o jakie się staramy.

GosiaU25
Posty: 4
Rejestracja: 2010-05-02, 17:41
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: wzór podania o pracę

Postautor: GosiaU25 » 2011-03-16, 09:56

Witam! Właśnie mam zamiar napisac podanie do SP o przyjęcie mnie na stanowisko nauczyciela w klasach 1-3 (w razie gdyby było jakieś wolne), nie wiem tylko czy lepiej będzie jeśli napiszę- jako nauczyciela kształcenia zintegrowanego, czy może nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej? Może ktoś bardziej doświadczony podpowie mi, które lepiej brzmi. Z góry dziękuję za odpowiedź.

wikimiki
Posty: 2
Rejestracja: 2011-04-14, 14:34
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: wzór podania o pracę

Postautor: wikimiki » 2011-04-14, 17:45

Wzory dokumentów aplikacyjnych ściągniętych żywcem z internetu, nieraz zawierają wiele błędów. Jest obecnie wiele firm, które oferują napisanie tych dokumentów - co uważam za niezbyt dobre wyjśce - gdyż aby napisać dobre dokumenty, należy poznać, chociaż troszeczkę osobę, wiele firm tego nie robi.

Ja od wielu lat zajmuje się między innymi dokumentami aplikacyjnymi i inną tematyką związaną z rynkiem pracy z racji wykonywanego zawodu - doradca zawodowy. Staram się nie wyręczać ludzi w pisaniu dokumentów, raczej poprawiam, sugeruję, daje wskazówki.

Pisany tutaj LM przez Marit - wg mnie zawiera kilka błedów. Marit jeżeli jesteś tutaj czasem, możesz napisać, czy ten list motywacyjny przyniósł Tobie pracę, czy tak wyglądało Twoje "podanie".

Zainteresowanych napisaniem profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych zapraszam do kontaktu.

JerzyS
Posty: 1
Rejestracja: 2011-09-11, 21:50
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: wzór podania o pracę

Postautor: JerzyS » 2011-09-11, 21:58

Żywcem ściągnięty z internetu list motywacyjny, to oczywiście rekrutacyjne pudło, lecz taki wzór może być niezłym punktem wyjścia dla własnych przeróbek. Tu np. jest niezły wzór listu motywacyjnego dla nauczycielki matematyki http://www.list-motywacyjny.com.pl/list ... nauczyciel

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: wzór podania o pracę

Postautor: haLayla » 2011-09-11, 22:08

Te reklamy też mamy skopiować do listu motywacyjnego?
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: wzór podania o pracę

Postautor: vuem » 2011-09-11, 22:25

Czy Ty wśród przodków jakichś inkwizytorów nie masz czasem? :mrgreen:

Po drugie zainstaluj sobie jakiegoś ad-blocka, to zobaczysz to co i ja - tylko wzory pism.

Po trzecie nie każdy portal może sobie pozwolić na bycie strefa od reklam wolną ... w tym i 45minut.pl.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: wzór podania o pracę

Postautor: haLayla » 2011-09-12, 00:25

Mam w rodzinie paru powstańców, jednego uczestnika Cudu na Wisłą, oczywiście stojącego po właściwej stronie Wisły, a dalej jakichś hrabiów czy tam książąt, a jeszcze dalej nie wiem. Ale wszystko jest możliwe :mrgreen:

vuem, ja rozumiem reklamy. Ale umieszczanie tego w samym środki treści to już lekka przesada. Ad-blocka miałem jak używałem Firefoxa. Niestety, ze względu na wiek komputera musiałem się przesiąść na Netscape, który jest tak przestarzały, że nawet strona mojej uczelni mi krzyczy, bym się przesiadł na coś nowszego :mrgreen:
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: wzór podania o pracę

Postautor: vuem » 2011-09-12, 17:08

No tak, ale co zawinił JerzyS?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: wzór podania o pracę

Postautor: haLayla » 2011-09-12, 18:08

Reklamuje stronę www. I to dosyć mierną. Nie sądzisz, że powinniśmy wszcząć postępowanie inkwizycyjne przeciwko niemu? Ja proponuję, by dobrowolnie przyznał się do winy i po małym auto de fe powrócił na łono społeczeństwa :mrgreen:
<3


Wróć do „Poszukuję ...”