Wybory

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Wybory

Postautor: Jolly Roger » 2010-05-29, 23:15

na chłopcach się nie znam więc nie wiem, który ładny. Tymczasem wybór prezydenta sprowadza się do wyboru najsympatyczniejszego w klasie(politycznej)
Paradoksem naszego ustroju, ze najbardziej reprezentatywne wybory obsadzają mało istotne stanowisko pod względem praktycznym.
Prezydent przypina ordery i ewentualnie może coś zablokować.

żeby coś zdziałać to musi mieć zaplecze polityczne. Dlatego wybory ograniczają się do Komorowskiego i Kaczyńskiego. reszta to płotki bez zaplecza. Szkoda energii na pofatygowanie się do urny.
Jak widać w sondażach Polacy chyba o tym wiedzą (albo faktycznie najsympatyczniejsi to Komorowski i Kaczyński).
Pozostaje prosty wybór
albo Kaczyński, który będzie usprawiedliwieniem dla kolejnego roku (co najmniej ale może nawet więcej) bezczynności w wykonaniu PO
albo Komorowski spolegliwy, który rzuci nas w objęcia platformianej fantazji odnośnie porządku w Rzeczpospolitej.

Jak mawiała moja babka jak nie urok to sraczka a wybór nalezy do ciebie czym się będziesz truł.
Przy czym jak się komuś wydaje, ze nie idąc do wyborów będzie cwany to tylko pozornie. Trutkę wybiorą za niego :twisted:

Ponieważ wersję z Kaczyńskim już przerabiałem to pozostaje sprawdzić jak będzie hulaj dusza, piekła nie ma i Komorowski prezydentem. :roll:
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Wybory

Postautor: renati23 » 2010-05-29, 23:21

Przyjmiemy taką sytuacje, że Jarek zostaje prezydentem :shock:
a potem wybory i PIS musi wystawić premiera - i .... kogo wystawia :shock: :shock: kogo obstawiacie :mrgreen:

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wybory

Postautor: vuem » 2010-05-29, 23:24

Mądra babcię miałeś.

Mnie Kaczyński ze sraczką się raczej kojarzy, więc i urokowi Komorowskiego się raczej poddam.


Ale masz Jolly alternatywę. Andrew chce systemu prezydenckiego :wink:

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wybory

Postautor: vuem » 2010-05-29, 23:28

renati23 pisze:a potem wybory i PIS musi wystawić premiera - i .... kogo wystawia :shock: :shock: kogo obstawiacie :mrgreen:


Renatko, gdy Wódz stanie się historią polskiej polityki, to w PiS zacznie się taka jatka o wpływy, że rozpindolą tę partię na drobne kawałki... :twisted:

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Wybory

Postautor: renati23 » 2010-05-29, 23:29

w PiS zacznie się taka jatka o wpływy, że rozpindolą tę partię na drobne kawałki...
święte słowa :twisted:

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Wybory

Postautor: Jolly Roger » 2010-05-30, 00:00

renati23 pisze:Przyjmiemy taką sytuacje, że Jarek zostaje prezydentem :shock:
a potem wybory i PIS musi wystawić premiera - i .... kogo wystawia :shock: :shock: kogo obstawiacie :mrgreen:


premier z Krakowa



vuem

A kogo obchodzi co chce Andrew? Co on może? Chwała Kaczyńskiemu, że spuścił takich politycznych dziwolągów jak Romek i Andrew do niebytu (czy innego bytu)
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wybory

Postautor: haLayla » 2010-05-30, 01:42

Jolly Roger, moja babcia zwykła mawiać - jak nie sraczka, to przemarsz wojska.

vuem, nie wiem czyjemu urokowi się poddam, ale póki co żaden dla mnie nie jest urokliwy. W zasadzie idę na wybory tylko dlatego, że to moje pierwsze i chcę poczuć tę siłę mojego głosu. Głosu jednego spośród potencjalnych 20 mln takich :D
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wybory

Postautor: vuem » 2010-05-30, 08:40

Jolly Roger pisze:Chwała Kaczyńskiemu, że spuścił takich politycznych dziwolągów jak Romek i Andrew do niebytu (czy innego bytu)


Chwała? A dlaczego to zrobił swoim koalicjantom..

Ja mu oddania edukacji Giertychowi nie wybaczę. Za sam fakt udowodnienia jak nieistotna dziedziną dla niego jest...kupczyć szkołą dla głosów LPR kurna...

Z kim się zbratał? Z agentami bezpieki, jak mawiał o Samoobronie? A po co Patriota Wielki I wchodzi w układy z byłymi ubekami? Dla władzy. On jej potrzebuje jak tlenu, a władza we własnej partii widać nie wystarcza...



haLayla pisze:moje pierwsze


Idx z kimś do pomocy...jakbyś z wrażenia do tej dziurki papierów wcisnąć nie mógł :wink:

Awatar użytkownika
elizabethj
Posty: 176
Rejestracja: 2009-01-09, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Wybory

Postautor: elizabethj » 2010-05-30, 12:16

miwues pisze:Giertych przy swoich wadach miał jednak pewne zasługi. To on udowodnił, że problemów wychowawczych w szkołach nie trzeba zamiatać pod dywan i że uczeń ma nie tylko prawa, ale przede wszystkim obowiązki.

Niestety śnięta ryba rządzi już na tyle długo, że zdołała przywrócić status quo ante.
Znów w sferze wychowawczej oblepia nas magma, znów żyjemy w matriksie.

Nauczycieli spacyfikowali. Teraz biorą się za rodziców, strasząc ich odebraniem dzieci i permanentnym skanowaniem życia rodzinnego.
Tylko patrzeć, jak będziemy musieli opracowywać na piśmie wewnątrzrodzinne systemy wychowania i pisać programy profilaktyki.


Jestem dokładnie takiego samego zdania. Giertych oczywiście błędy też popełniał, jednakże któż ich nie popełnia? A teraz co mamy? Do tego co napisał miwues dodam jeszcze fakt, że wszyscy naokoło lub tez większość (aby nie urazić tych, którzy nie narzekają ;) ) narzekają np. na karciane godziny i jakoś tego nikt nie wytyka w kampanii wyborczej ?

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wybory

Postautor: vuem » 2010-05-30, 12:40

Oj, strasznie się ten Giertych dla edukacji zasłużył. Czym, że policyjnymi metodami próbował w szkołach porządek zaprowadzić? I co? Czy liczba ekscesów wszelkiej maści się zmniejszyła?

Pewnie, po wizycie każdej trójki giertychowskiej bandyctwo ze szkół odpływało albo się nawracało. :wink: Ba nawet roli informacyjnej nie spełniło, sami wiecie jak "wiarygodne" dane zebrano.

Po drugie, próbował wymusić dyscyplinę jakimiś tam pokazowymi przepisami, a z drugiej strony ją rujnował jakąś amnestią maturalną.

Po trzecie, od lat istniały zarówno prawa, jak i obowiązki uczniów, to jest zadaniem nas nauczycieli, a nie ministerstwa, by je egzekwować. Narzędzia do tego mamy odpowiednie.


I w końcu, o naszych zaletach nie stanowią wady innych.
Nikt nie jest totalnie zły, a i by wszystko popsuć, to trzeba by być wybitnie zdolnym :wink:

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wybory

Postautor: maniakos » 2010-05-30, 12:41

Prawdopodobnie zagłosuję na Grzegorza Napieralskiego. Brałem pod uwagę Bogusława Ziętka, ze względu na jego poglądy w sprawie pracy, prawa pracy, ale okazał się hipokrytą...

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wybory

Postautor: vuem » 2010-05-30, 12:42

Oj, lubisz rap :wink:

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wybory

Postautor: maniakos » 2010-05-30, 13:00

vuem pisze:Lepper, to burak, nie wierzę też w jego uczciwość. Wszedł do polityki dla koryta.


Być może, ale popatrz jakie zrobił postępy odnośnie ubioru, dykcji. Uczciwy czy nie to czasem coś konkretnego (prawdziwego) był w stanie powiedzieć.

mr_pl pisze:To ja już wolę Leppera. Przynajmniej nie urwie mi od Internetu i nie powie, ze my tutaj wszyscy zgromadzeni jesteśmy pijakami i zboczeńcami, bo korzystamy z Internetu.

Pamiętaj, że J. Kaczyński dąży do tego, by takich for jak 45minut nie było. Internet to zło.


Dokładnie. On swoje rządy wzorował na czasach PRL.

haLayla pisze: Platforma nic w ciągu tych swoich rządów nie zrobiła, oprócz paru kosmetycznych poprawek, uśmiechania się i udawania, że jest lepiej.


Czego się spodziewać po spadkobiercach Solidarności.

haLayla pisze:Najchętniej zagłosowałbym na jakąś partię liberalną, która zadbałaby o naszą gospodarkę.


PO jest bliższa liberalizmowi niż na przykład PiS. Dlaczego więc wybierasz Kaczyńskiego :?:

haLayla pisze:Z dwojga złego, wolę Kaczyńskiego.


Dlaczego? Przecież do wyborów zgłosiło się 10 kandydatów. Dlaczego więc wybierasz pomiędzy tymi, których wskazały Ci sondaże?

haLayla pisze:Owszem, PiS nieco trąci populizmem, ale podobnie czyni to PO.


PiS to obecnie chyba najbardziej populistyczna partia w Sejmie.

vuem pisze:Oj, strasznie się ten Giertych dla edukacji zasłużył. Czym, że policyjnymi metodami próbował w szkołach porządek zaprowadzić? I co? Czy liczba ekscesów wszelkiej maści się zmniejszyła?


Skoro inne metody zawiodły... Dobra była opcja z tym, że dwukrotnie uzyskana ocena naganna na świadectwach skutkuje brakiem promocji.

vuem pisze:Po drugie, próbował wymusić dyscyplinę jakimiś tam pokazowymi przepisami, a z drugiej strony ją rujnował jakąś amnestią maturalną.


Dokładnie. Największa porażka Giertycha to wkopanie poprzeczki maturalnej w ziemię.




Nikt nie jest totalnie zły, a i by wszystko popsuć, to trzeba by być wybitnie zdolnym :wink:[/quote]

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Wybory

Postautor: partita400 » 2010-05-30, 13:32

renati23 pisze:Przyjmiemy taką sytuacje, że Jarek zostaje prezydentem :shock:
a potem wybory i PIS musi wystawić premiera - i .... kogo wystawia :shock: :shock: kogo obstawiacie :mrgreen:

kota???

maniakos
Posty: 122
Rejestracja: 2008-05-04, 10:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wybory

Postautor: maniakos » 2010-05-30, 13:37

Wątpię aby chciał wystawić Zbigniewa Ziobro, bo Kryniczanin urósł za bardzo i stał się zagrożeniem dla Jarosława Kaczyńskiego. Jacek Kurski to lojalny sługus Jarosława, ale zbyt kontrowersyjny. Mógłby to być bardziej egzotyczny kandydat, mało znaczący - w zasadzie marionetka (tak jak kiedyś Kazimierz Marcinkiewicz). Jarosław Kaczyński nie znosi ludzi zbyt ambitnych, gdyż tacy zagrażają jego pozycji. Nie zapominajmy, że JK wychowywał się w czasach PRL i lekką dyktaturę ma we krwi.


Wróć do „Pogaduszki”