ewaluacja wewnętrzna szkoły

jak sobie z nią radzić, jak uniknąć rutyny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: Cytryn » 2010-03-12, 08:30

Siedziałam ostatnio nad tym i za głowę się łapałam- BOŻE< JAKIE BZDURY!!!

Czy im tam w ministerstwach się nudzi, czy co? Kto takie pierdo*y wmyśla? chyba do końca chcą mi tę szkołę obrzydzić. Aż muszę coś sobie napisać, bo wytrzymać nie mogę.
Siedzę nad jakąś głupią tabelką z poziomami ABCD i mam dopisać nieistniejące poziomy, potem zdania pojedyncze zamieniam na pytania, potem wymyślam metody...
Szkoła uczy podstawy pogramowej...formułuje wnioski..potem nie tylko formułuje, ale wdraża...no, bo trzeba coś wymyślić na ten "poziom niżej", skoro wyżej napisali, że formułuje i wdraza wnioski, to niżej co? Tylko formułuje chyba...Tylko po chole*ę, tylko formułować...skoro się nie wdraża...no ale trzeba coś pośredniego "pomiędzy" wymyślić..Potem wskaźnik: Czy szkoła formułuje...i wdraża? I Metoda : analiza sprawdziany...z wnioskami...Rany...

Ludzie, toż w szkole zawsze to samo się robi OD LAT: uczy się, stawia oceny, analizuje sprawdziany, po co do tego jakieś nowe tabeleczki tworzyć i kazać nauczycielom takimi pierdo*ami się zajmowaćź!!!! Nie szkoda papieru i czasu? Nudzi się wam w tyych urzędach, to se piszcie, a mi pozwólcie moją robotę ywkonywać, a nie mi czas bez sensu zajmujecie.
A mierzenie zewnętrzne jakości szkoły( Boże jak to brzmi) no to już jest- w końcu są te zewnętrzne egzaminy, tak, czy nie?!

I właśnie przez takie coś szczerze zaczynam nienawidzieć szkoły Plus niekończące się zmiany każdego roku. Zeby kolejną reformę wporwadzać po...dziewięciu latach od wporadzenia poprzedniej? Reforma reformy? Niekończąca się refoma? JA CHCĘ COŚ STAŁEGO!!!!

I skończcie - tam, na górze, jeśli to czytacie- z tymi piero*łami,błagam, przestańcie wymyślać te idiotyczne tabelki, te papiórki, dokumenty, bo my, tu na dole już tym ży*amy.

---------------
A tak poza tym: szukam w necie jakichś gotowców, ale jak widzę to sobie niezły interes na tym kręcą. Na jednej stronie za płytkę CD- prawie 300 zł każą sobie płacić...Szkolenia oferują- płatne, a jakże...mawet żeby wzory pobrać, to teżź...abonament trzeba zapłacić...No, to teraz rozumiem, po co oni to wymyślają. Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o...kasę.
Dyrektorzy szkół- ale wszyscy, solidarne- powinni się zbuntować i jednym głosem powiedzieć "nie". Pomarzyć zawsze można...

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: malgala » 2010-03-12, 13:24

Cytryn, a po jaką ..... pytania do poziomów wymyślasz? Do wszystkich obszarów?
My na ten rok mamy zaplanowaną ewaluację dwóch wymagań (chociaż nie muszą to być nawet wymagania z nadzoru, sami decydujecie czemu należy się w szkole baczniej przyjrzeć). To co zbadacie nie musi być opisane w odniesieniu do poziomów A, B, ... Te dotyczą tylko ewaluacji zewnętrznej i i jest to problem ewaluatorów.
Czyżby to był kolejny genialny pomysł dyrekcji?

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: Cytryn » 2010-03-12, 14:02

A pojęcia nie mam. Myślałam, że poziomy mamy sobie sami wymyślać i jesto to pomysł odgórny...
A jak robicie tą ewaluację? Tzn. w jakiej formie ją zapisujecie? Są jakieś wzory?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: malgala » 2010-03-12, 14:14

Cytryn, właśnie teraz zabieramy się za jedno wymaganie. Przed świętami chcemy mieć gotowe narzędzia i w kwietniu zrobić.
Jak będę miała już opracowane, to Ci na wzór podrzucę.
Sam ogólny sposób przeprowadzenia mam w kompie, bo prezentację na radę robiłam.
Jak podasz adres, to prezentację mogę wysłać.

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: Cytryn » 2010-03-12, 19:47

Nauczyciele zostali podzieleni na zespoły, każdy zespół dostał jakieś jedno wymaganie do rozpracowania. Może ( na pewno!) coś źle robimy, bo z naszej trójki nikt nie został przeszkolony, a i inforamcję dostaliśmy bardzo skąpą na ten temat. Na razie "dopisywaliśmy" poziomy( bo w tabeli były tylko dwa). Dziwiło mnie to mocno, bo wydawało mi się, że wyamagania powinny być opracowane przez tych, co je stawiają a potem z nich rozliczają...ale co ja tam wiem.
Malgala- byłabym CI niepomiernie widzęczna, adres podaję na prive'a.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: malgala » 2010-03-12, 21:10

Poszło. mam nadzieję, że prezentacja trochę rozjaśni z czym to się je.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: edzia » 2010-03-13, 05:59

miwues pisze:Pomysły "góry" niekoniecznie muszą być od razu naszymi pomysłami.
A my jesteśmy już bardzo zMENceni kolejnymi pomysłami "góry".

Florka77
Posty: 1
Rejestracja: 2010-01-06, 22:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: śląskie

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: Florka77 » 2010-03-17, 20:55

malgala hej
czy mozesz mi tez przeslac te przykladowa pezentacje, bo u nas tez ta ewaluacja jest wdrazana i tez nie wiem za bardzo jak to ugryzc...... moze mi jakos pomoze?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: malgala » 2010-03-17, 22:38

Florka77, podaj adres.

jagatom
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-27, 23:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: jagatom » 2010-04-21, 20:26

Witam malgala! Czy i ja mogłabym prosić o tę prezentację? Na ostatniej radzie pedagog. powołano zespół, w którym i ja się znalazłam. Nikt z nas nie został jeszcze przeszkolony i prawdę mówiąc nie wiemy od czego zacząć. Może Twoja prezentacja rozjaśni nasze komórki :wink: Z góry dziękuję!
Mój adres: ........................
Ostatnio zmieniony 2010-04-21, 21:33 przez jagatom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: malgala » 2010-04-21, 21:32

Poszło i wykasowałam adres w Twoim poście.

jagatom
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-27, 23:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: jagatom » 2010-04-22, 18:27

Bardzo dziękuję!

weatherfull
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-17, 12:25
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: małopolskie

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: weatherfull » 2010-05-17, 12:31

Witam. Czy tez moge poprosic o tą prezentację? Mój email: weatherfull@tlen.pl
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

honia
Posty: 3
Rejestracja: 2010-05-11, 11:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: honia » 2010-05-31, 12:06

Witam.
I ja mam "przyjemność" zabraę się za ewaluację. Proszę wspomóżcie- szczególnie potrzebuję ankiety, najlepiej dla uczniów (obojętnie jaki obszar, bo jeszcze konkretnie nie określiłam).
Pozdrawiam!!!

AgnieszkaKK
Posty: 1
Rejestracja: 2010-06-13, 22:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: ewaluacja wewnętrzna szkoły

Postautor: AgnieszkaKK » 2010-06-13, 22:59

Ma zrobić ewaluację w obszarze: efekty działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej, czy ktoś mógłby mi przysłać jakieś wzorcowe opracowanie? podaję adres agnieszkakupis@op.pl aga


Wróć do „Szkolna codzienność”

cron