jak zostać przedszkolanką?:)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

anek2347
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-03, 10:49
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

jak zostać przedszkolanką?:)

Postautor: anek2347 » 2010-06-14, 21:57

witam, niedługo kończę studia na filologii polskiej, ale że szukając pracy wciąż słyszę "nie ma szans", to pomyślałam, że może z etatami w przedszkolu byłoby nieco lżej. A może się mylę?
Na mojej uczelni mogłabym sobie zrobić podyplomówkę z pedagogiki przedszkolnej, ale mam takie pytanie, czy mogę ubiegać się o pracę w przedszkolu już w trakcie studiów (ale po praktykach), czy potrzebne mi są pełne kwalifikacje? oczywiście przygotowanie pedagogiczne już mam. Z góry dzięki za odp.:)
pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: jak zostać przedszkolanką?:)

Postautor: Roxi » 2010-06-21, 13:59

Jasne,ze mozesz ubiegac sie o prace w przedszkolu w trakcie robienia podyplomowki. Wszystko zalezy od tego,jakie jest w Twoim wojewodztwie/miescie zapotrzebowanie na nauczycieli wychowania przedszkolnego.Mam kolezanke, ktora w skonczyla wlasnie tak jak Ty,polonistyke i 2 lata temu zaczela etat od wrzesnia w przedszkolu wlasnie,z tym,a dopiero do pazdziernika zaczela podyplomowke.Takze skladaj sobie podania,a noz..cos sie trafi:)

camili
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-19, 17:40
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: jak zostać przedszkolanką?:)

Postautor: camili » 2010-06-22, 14:41

Ja mam trochę inne pytanie. W tej chwili jestem na II roku Finansów i chcę od października podjąć drugi kierunek studiów a mianowicie pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną ale w indywidualnym toku nauczania. Czy po skończeniu I roku pedagogiki mogę powoli zacząć szukać pracy w przedszkolu lub w szkole jako nauczyciel stażysta oraz czy ukończone studia z Finansów mogą być moim dodatkowym atutem (mam tu na myśli jakieś dodatkowe zajęcia z matematyki) ?

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: jak zostać przedszkolanką?:)

Postautor: Roxi » 2010-06-22, 16:02

Często zdarza się,ze w przedszkolach prywatnych zatrudniają studentów pedagogiki,z tym,że zazwyczaj są to studenci wyższych roczników.Poza tym przy dzisiejszym boomie na prace w szkolnictwie(wystarczy wejsc na gumtree.pl,by zobaczyc,ilu wykwalifikowanych nauczycieli szuka bezskutecznie pracy :( ) i braku etatów dla młodych nauczycieli po studiach,z pełnymi kwalifikacjami,osobie po 1 roku studiów bez przygotowania pedagogicznego i bez praktyk w tym zawodzie raczej nie wróżę szans na znalezienie pracy w przedszkolu juz po 1wszym roku,no chyba,że masz jakąś znajomą dyrektorkę na oku :wink:
Same studia z finansów nie uprawniają cię do pracy w charakterze nauczyciela matematyki.Musisz miec wykształcenie kierunkowe+przy gotowanie pedagogiczne,dlatego jesli chciałabyś kiedykolwiek uczyc matematyki to studia podyplomowe beda najlepszym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
lolkak
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-26, 13:07
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: jak zostać przedszkolanką?:)

Postautor: lolkak » 2010-06-22, 21:37

Hej. Zastanawiam się nad kierunkiem Pedagogika terapeutyczna i wychowanie przedszkolne. No i mam pytanie czy po tym kierunku mogę uczyć w "normalnym" przedszkolu czy tylko integracyjnym?? Może ktoś się orientuje?

Opis kierunku
You'll never walk alone!!

camili
Posty: 3
Rejestracja: 2009-06-19, 17:40
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: jak zostać przedszkolanką?:)

Postautor: camili » 2010-06-23, 09:57

Roxi pisze:Często zdarza się,ze w przedszkolach prywatnych zatrudniają studentów pedagogiki,z tym,że zazwyczaj są to studenci wyższych roczników.Poza tym przy dzisiejszym boomie na prace w szkolnictwie(wystarczy wejsc na gumtree.pl,by zobaczyc,ilu wykwalifikowanych nauczycieli szuka bezskutecznie pracy :( ) i braku etatów dla młodych nauczycieli po studiach,z pełnymi kwalifikacjami,osobie po 1 roku studiów bez przygotowania pedagogicznego i bez praktyk w tym zawodzie raczej nie wróżę szans na znalezienie pracy w przedszkolu juz po 1wszym roku,no chyba,że masz jakąś znajomą dyrektorkę na oku :wink:
Same studia z finansów nie uprawniają cię do pracy w charakterze nauczyciela matematyki.Musisz miec wykształcenie kierunkowe+przy gotowanie pedagogiczne,dlatego jesli chciałabyś kiedykolwiek uczyc matematyki to studia podyplomowe beda najlepszym rozwiązaniem.


Po twoim poście spytałam się znajomej nauczycielki klas I-III jak sytuacja wygląda w moim mieście i okolicach. Okazało się że po części miałaś racje ponieważ jest sporo chętnych do szkoły zaś jeśli chodzi o przedszkola to z jej znajomych nauczycieli nikt by nie chciała pracować w przedszkolu, mniej więcej sytuacja wygląda tak że 3/4 woli szkole od przedszkola. A jeśli chodzi o prace po I roku to jest taka możliwość jeśli dobrze się spisze na praktykach i oczywiście jeśli dostane zgodę z kuratorium.

Awatar użytkownika
Roxi
Posty: 232
Rejestracja: 2007-10-13, 18:34

Re: jak zostać przedszkolanką?:)

Postautor: Roxi » 2010-06-23, 17:05

camili pisze:
Roxi pisze:Często zdarza się,ze w przedszkolach prywatnych zatrudniają studentów pedagogiki,z tym,że zazwyczaj są to studenci wyższych roczników.Poza tym przy dzisiejszym boomie na prace w szkolnictwie(wystarczy wejsc na gumtree.pl,by zobaczyc,ilu wykwalifikowanych nauczycieli szuka bezskutecznie pracy :( ) i braku etatów dla młodych nauczycieli po studiach,z pełnymi kwalifikacjami,osobie po 1 roku studiów bez przygotowania pedagogicznego i bez praktyk w tym zawodzie raczej nie wróżę szans na znalezienie pracy w przedszkolu juz po 1wszym roku,no chyba,że masz jakąś znajomą dyrektorkę na oku :wink:
Same studia z finansów nie uprawniają cię do pracy w charakterze nauczyciela matematyki.Musisz miec wykształcenie kierunkowe+przy gotowanie pedagogiczne,dlatego jesli chciałabyś kiedykolwiek uczyc matematyki to studia podyplomowe beda najlepszym rozwiązaniem.


Po twoim poście spytałam się znajomej nauczycielki klas I-III jak sytuacja wygląda w moim mieście i okolicach. Okazało się że po części miałaś racje ponieważ jest sporo chętnych do szkoły zaś jeśli chodzi o przedszkola to z jej znajomych nauczycieli nikt by nie chciała pracować w przedszkolu, mniej więcej sytuacja wygląda tak że 3/4 woli szkole od przedszkola. A jeśli chodzi o prace po I roku to jest taka możliwość jeśli dobrze się spisze na praktykach i oczywiście jeśli dostane zgodę z kuratorium.




No ale jeśli ktoś studiuje 5 lat pedagogikę z wychowaniem przedszkolnym i nie chce potem pracować w przedszkolu,to po co studiował taki kierunek? :wink: Choć Tobie pewnie chodzi o wybór między przedszkolem,a klasami I-III,bo teraz studiując wychowanie przedszkolne,można potem ubiegać się o pracę wychowawcy w klasach 1-3 właśnie.z tym stwierdzeniem,że nikt nie chce pracować w przedszkolu,to bym się nie zapędzała..Odkąd podniesiono pensje stażystom i w ogóle w oświacie..dużo ludzi znów zaczęło interesować się pracą w szkolnictwie..Poza tym nastąpił tzw."kryzys" jak wiadomo,sporo absolwentów kierunków nauczycielskich wróciło zza granicy,by w Polsce szukać pracy.Mam znajome,które pokończyły pedagogiki przedszkolne i bezskutecznie poszukują od kilku miesięcy pracy zarówno w przedszkolach publicznych,jak i prywatnych..A jeszcze 2 lata temu koleżanka została zatrudniona w przedszkolu po polonistyce i dopiero w trakcie pracy zaczęła robić podyplomówkę..Teraz w życiu by nie dostała pracy,bo pełno jest osób z pełnymi kwalifikacjami do pracy w zawodzie..

Jasne,że możesz szukać pracy już po 1wszym roku..,z tym,że nie jest kolorowo..o pracę w oświacie bardzo ciężko,tak jak już pisałam wcześniej,osobom po studiach z papierami,dyplomem i doświadczeniem..Ale oczywiście do odważnych świat nalezy,więc możesz próbować:)


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”