Pieniądze na sprzęt

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

motyl
Posty: 12
Rejestracja: 2007-11-28, 16:05

Pieniądze na sprzęt

Postautor: motyl » 2007-12-20, 22:35

Chciałbym zapytać wszystkich zoorientowanych w temacie o możliwości uzyskania pieniążków na sprzęt sportowy dla szkoły. Właśnie położono w naszej szkole nową podłoge na sali (salce raczej) gimnastycznej bo stara się do niczego od lat nie nadawała ale pozostaje sprawa braku sprzętu. Powiem wprost w szkole są 2 materace, 1 ławka gimnastyczna, równoważnia i troche piłekj różnego rodzaju i tym samym jakości. Jest troszke kiepsko i już.
Chciałbym spróbować zoorganizować jakąś kaske choćby na pare materacy i sprzęt do unihokeja ale nie wiem jak jeszcze, a nowy jestem i nie chcę za bardzo wyskakiwać i pytać o wszystko w pracy.
Myślałem o pismach z prośbami do potencjalnych sponsorów (prywatnych firm z terenu miasta itd) ale nie wiem jak to sie ma do przepisów, czy można, czy musi być jakaś zgoda dyrektora i czy od strony moralnej jest to sposób etyczny zwracać sie tak do przedsiębiorstw.
Robił ktoś coś takiego :?:
A może jakiś inny pomysł, sugestie?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Pieniądze na sprzęt

Postautor: dushka » 2007-12-21, 15:35

sponsoring ok, ale lepiej sygnować pismo pieczątkami szkolnymi i podpisem dyrektora ;)

Hawkins
Posty: 7
Rejestracja: 2009-01-15, 01:43
Kto: uczeń
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pieniądze na sprzęt

Postautor: Hawkins » 2009-01-17, 16:47

Myślę, że można napisać do ministerstwa sportu :D

HoloLolo
Posty: 1
Rejestracja: 2010-07-08, 13:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pieniądze na sprzęt

Postautor: HoloLolo » 2010-07-08, 13:05

a jak są pieniążki to gdzie kupować ?

............................................................................................
Usunęłam reklamę sklepu - malgala
Ostatnio zmieniony 2010-07-09, 10:00 przez HoloLolo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pieniądze na sprzęt

Postautor: haLayla » 2010-07-09, 01:07

Ja się poczułem obrażony. Obrażono moją inteligencję. Wiem, że za takie posty, reklamodawcy płacą osobom, które je nabijają, ale to jest tak niesamowicie jawne, że przeszłoby jedynie na forum wizaż.pl czy na czacie onetu :roll:
<3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Pieniądze na sprzęt

Postautor: edzia » 2010-07-09, 08:31

Spokojnie, haLayla, nie wszyscy są tak inteligentni, jak ty. ;)

Proponuję, by administracja po prostu usunęła ten post. Przy okazji można odpowiedni zapis umieścić w regulaminie forum.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pieniądze na sprzęt

Postautor: malgala » 2010-07-09, 10:07

Dopiero teraz do tego tematu dobrnęłam.
Mam ostatnio trochę zaległości w czytaniu i jak zaglądam na forum, to skaczę po różnych wątkach.
Za tydzień już będę czytała wszystko systematycznie.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Pieniądze na sprzęt

Postautor: haLayla » 2010-07-09, 13:46

edzia, sądzę, że to urąga inteligencji wszystkich tutaj na forum.

malgala, w zasadzie, to mój błąd. Powinienem nacisnąć panic button przy tym poście :D
<3

awo_marek
Posty: 7
Rejestracja: 2010-10-15, 23:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pieniądze na sprzęt

Postautor: awo_marek » 2010-10-15, 23:14

witam!!!
odpowiedź na temat też mnie interesuje szkoda że tyle jest postów nie na temat...

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pieniądze na sprzęt

Postautor: malgala » 2010-10-16, 10:47

awo_marek pisze:odpowiedź na temat też mnie interesuje

W takim razie postaram się na temat.
1. Teraz jest okres planowania i zatwierdzania budżetu szkół.
2. Plan finansowy szkoły dyrektor powinien przedstawić radzie pedagogicznej. Zgłoś potrzeby, niech uwzględni je w tym planie.
Punkt 1 i 2 dotyczy zakupów w roku 2011.
3. Warto spytać się dyrektora, czy posiada jeszcze jakieś wolne środki na zakup pomocy w tym roku. Jeśli tak, to trzeba już działać.
4. Sponsoring też może być, ale tak jak napisała dushka.
5. Można też uruchomić różne znajomości własne i znajomych. Być może ktoś ma dojścia do firm produkujących sprzęt sportowy i firma przekaże coś nieodpłatnie szkole (ale wtedy tak jak w punkcie 4).

jackeess
Posty: 1
Rejestracja: 2009-08-13, 13:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Pieniądze na sprzęt

Postautor: jackeess » 2010-11-24, 14:03

Witam!

Czytam to co piszecie ale tak naprawdę to nic konkretnego.

Z reguły budżet w szkole jest tak ustalany że na sport pozostaje niewiele, chyba że szkoła jest bogata a to związane jest ze stroną finansową gminy czy miasta.
Jeżeli chodzi o niewielkie zakupy to zapewne jakaś kasa w szkole się znajdzie. Jak nie to trzeba sie zwróci poprzez pismo do urzędu gminy badz miasta ale najlepiej po omówieniu tego z dyrektorem żeby wiedział co się święci a nie był zaskoczony przez organ prowadzący szkołę.
Po drugie istnieją takie osoby jak koordynatorzy sportowi - gminni, powiatowi itd. i to oni zajmują się organizacją zawodów zgodnie z SZS jak również dysponują jakimiś środkami finansowymi z urzędów na sport i można do nich się zwrócić że np. zamiast nagród w zawodach można poprosić o inny sprzęt.
Oczywiście zgadzam się z przedmówcami że sponsorzy jak najbardziej wchodzą w rachubę, ale to jest to już nieco trudniejsze. Trzeba prosić o pomoc ale w formie sprzętu bo inaczej trzeba mieć księgowego i rozliczyć się z tego, że skądś się takowe środki posiada. Najlepiej mieć założony w szkole UKS.

To są takie luźne sugestie jakby kogoś interesowało... .

pozdrawiam



Wróć do „Wychowanie fizyczne”