Wynagrodzenie nauczyciela

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Marzena82 » 2007-09-11, 19:25

20% to dodatek do pensji za pracę w trudnych warunkach. Dodatek motywacyjny to coś innego

Jak daje sie wypowiedzenie, czy powinnam napisać do dyrekcji?Pewnie, że tak. Przecież na umowie dyrektor jest przedstawicielem placówki i to z nim podpisałaś umowę. Nie wiem,czy się nie mylę,ale musisz również podać powody rezygnacji.
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

Awatar użytkownika
girena
Posty: 470
Rejestracja: 2007-07-27, 21:52

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: girena » 2007-09-11, 21:52

Marzena82 pisze:
A patrząc na to z całkiem innej strony,to powiem Ci,że dużo nauczycieli poszukuje pracy w szkołach integracyjnych - nie ukrywajmy faktu 20% dodatek jest "widoczny" w pensji.

Owocnego myślenia...

jestem zaskoczona ale ja pracuje już wiele lat w szkole integracyjnej i żadnych dodatków nie mamy .... i gdzie tu sprawiedliwośc .... żyjemy aby w tej samej POlsce????
Pozdrawiam wszystkich Irena

karol_pol
Posty: 7
Rejestracja: 2007-09-19, 19:12

Stawka wynagrodzenia!

Postautor: karol_pol » 2007-09-19, 19:46

Jestem nauczycielem dyplomowanym języka polskiego w szkole podstawowej, w której jest stworzony oddział specjalny. Dotychczas miałem godziny wylącznie w SP. W tym roku Pan Dyrektor przyznał mi 3 godziny pozaetatowe w oddziale specjalnym.
Nie mam ukończonej oligofrenopedagogiki - wobec tego te 3 godziny mam mieć płatne wg stawki stażysty.
Czy to jest zgodne z prawem?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Stawka wynagrodzenia!

Postautor: Jethro Tull » 2007-09-20, 00:27

karol_pol pisze:Czy to jest zgodne z prawem?

zależy o co pytasz bo..
niezgodnie z prawem przyznał Ci te godziny bo nie posiadasz kwalifikacji (chyba, ze zgoda KO była)
a zgodnie z prawem Ci zapłacił bo skoro nie posiadasz kwalifikacji wiec pensja stażysty

Rysiob
Posty: 34
Rejestracja: 2007-04-10, 11:41

Jak to jest naprawdę z tymi zarobkami?

Postautor: Rysiob » 2007-09-28, 13:42

Czy naprawdę nauczyciele tak mało zarabiają? Chyba nie jest aż tak źle, bo widzę po swoich belfrach, że chodzą raczej zadowoleni, choć pracy mają sporo. Jak to jest ??

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: malgala » 2007-09-28, 14:29

Rysiob
Najlepiej idź na studia, zostań belfrem i sam się przekonasz.

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: chiczi » 2007-09-28, 14:45

Rysiob, ja dopiero rozpoczęłam pracę w zawodzie i zarabiam tysiąc złotych miesięcznie z dodatkami za etat. Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale ja twierdzę, że edukacja to nie produkcja i zarobki nigdy nie będą kosmiczne, dlatego nauczycielem jest się z powołania, a chętni na milionowe zarobki muszą szukać pracy w innych sektorach :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: renati23 » 2007-09-28, 15:20

Rysiob, jeżeli chcesz sprawdzić zarobki nauczycieli to tak jak pisałam we wcześniejszych postach zajrzyj na stronę:
www.eduforum.pl tam jest kalkulator płacowy i on w przybliżeniu podaje jakie zarobki otrzyma nauczyciel w zależności od posiadanych kwalifikacj, awansu i dodatków :mrgreen:

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Wyrównanie za tytuł magistra

Postautor: grey_wolf2 » 2007-11-01, 07:06

Mam pytanie związane z finansami. W lipcu ukończyłam studia magisterskie. Jedyna data jaka widnieje na dyplomie to 28 lipca. We wrześniu zawiozłam do szkoły zaświadczenie o ukończeniu studiów natomiast dyplom dopiero w październiku bo otrzymałam go ostatniego wrzesnia. Wiem, że należy mi się wyrównanie z tego tytułu tylko nie wiem czy powinnam je dostać już za sierpień. Dyrektor nie chce mi wypłacić wyrównania powołując się na jakieś niejasne (chyba wymyslone przez niego ) przepisy. Moje koleżanki dostały pensje po noych stawkach już od sierpnia. Może ktoś zna podobną sytuację? Na jakie przepisy mam się powołać w rozmowie z dyrektorem?
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: malgala » 2007-11-01, 18:46

Moim zdaniem wyrównanie należy się od sierpnia.
KN Art. 39. 1.
Zmiana wysokości wynagrodzenia w czasie trwania stosunku pracy w związku z uzyskaniem kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela następuje z pierwszym dniem roku szkolnego następującego po roku szkolnym, w którym nauczyciel uzyskał wyższy stopień awansu. Zmiana wysokości wynagrodzenia z innych przyczyn następuje z pierwszym dniem najbliższego miesiąca kalendarzowego, jeżeli inne przyczyny nie nastąpiły od pierwszego dnia danego miesiąca kalendarzowego.
Właśnie otrzymanie tytułu magistra zaliczyłabym do tych innych przyczyn.
Tytuł magistra uzyskałaś 28 lipca. Z dniem 1 sierpnia powinnaś więc otrzymać wyższe wynagrodzenie.

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: grey_wolf2 » 2007-11-01, 20:53

Ja też tak uważam tylko jak przekonać dyrektora, który nie chce w ten sposób tego przepisu zinterpretować? Nie wiem na co mam się powołać, a nie chcę żeby mi te pieniądze przepadły. Przecież to mi się prawnie należy i niczego nie chcę wyłudzać.
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 32
Rejestracja: 2007-11-06, 21:59

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Mamba » 2007-11-06, 22:05

Mam ten sam problem odnosnie uszeregowania płacowego. Ja obroniłam sie w czerwcu, dyplom dostalam dopiero we wrzesniu a podwyzszona pensje od pazdziernika. Oczywiscie dyrektorka twierdzi ze podwyzke dostaje sie z chila zlozenia dyplomu, ale wiele osób przyznaje mi racje, ze powinnam dostac wyrównanie od lipca do wrzesnia, czyli za 3 miesiace. Wlasnie szukam jakiejs podtsawy prawnej co do tego. Znalazlam cos w sieci dzisiaj, polecam. Jest tam podana podstawa prawna ale jakos nie moge jej rozszyfrowac. za duzo odnosników znajduje.
http://www.elettery.pl/kebyzrg/12All//v ... d=5910&v=o

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: malgala » 2007-11-06, 22:08

Podwyżkę faktycznie dostajecie dopiero po dostarczeniu dyplomu, ale z wyrównaniem być powinna.

Awatar użytkownika
grey_wolf2
Posty: 63
Rejestracja: 2007-09-21, 20:34

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: grey_wolf2 » 2007-11-06, 22:10

Ja jednak dostałam wyrównanie od sierpnia. Księgowa poszukała mi jakiś przepis i udało się .
"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych."

Awatar użytkownika
Mamba
Posty: 32
Rejestracja: 2007-11-06, 21:59

Re: Wynagrodzenie nauczyciela

Postautor: Mamba » 2007-11-06, 22:16

moja księgowa niestety twierdzi ze w karcie nauczyciela jest napisane (ale nie wie dokladnie gdzie) ze nie ma mowy o wyrównaniu, a dyrka jej przytakuje. byc moze ja sie na przepisach nie znam ale wyczuwam ze ktos mnie w balona chce zrobic. mysle sobie aby napisac im formalny wniosek z odnosnikiem do art.39 ust 1 KN o wyrownanie pensji. nie wiem czy to zadziala bo sie zaparly ze kasa mi nie przysluguje za te miesiace kiedy nie widzialy dyplomu


Wróć do „Prawo oświatowe”