Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: motylek8 » 2010-09-03, 15:38

ja kiedyś pisałam do jakiejś instytucji unijnej (nie pamiętam dokładnie co to było, ale na pewno coś znalazłam na stronie UE), że chciałabym dzieciaki trochę "wprowadzić" w UE i rolę Polski w Unii. Przysłali mi wtedy jakieś materiały (celowo prosiłam o materiały, broszury itd. w j. angielskim), jakieś mapy, plakaty ze strukturą Unii itd. Może to nie jest dokładnie to, czego szukacie, ale warto spróbować.

antie
Posty: 353
Rejestracja: 2009-08-24, 21:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: antie » 2010-09-03, 16:21

Niestety, jeśli chodzi o wydawnictwa specjalizujące sie w j. niemieckim, to w porównaniu z j. angielskim jest jedna wielka lipa :cry:
Zawsze zazdrościłam anglistom obudowy metod. ich podręczników i gratisów, które otrzymują od wydawnictw.
No cóż j. niemiecki uważany jest chyba za niszowy - nie opłaca się tu inwestować. :cry:

Na pocieszenie - wydawnictwa specjalizujące się do tej pory w j. angielskim - np. Longman zaczyna dosyć ofensywnie wkraczać z ofertą dotyczącą j. niemieckiego i to dosyć ciekawą. Oglądałam repetytorium maturalne tego wydawnictwa i jestem pod dużym pozytywnym wrażeniem - może w końcu coś drgnie i w dziedzinie nauczania j. niemieckiego?

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: arsandra » 2010-09-03, 21:54

Ja też właśnie chciałabym urządzić moją salę i jakieś pomoce dydaktyczne, ale ciężko z tym, jeśli idzie o j. niemiecki..:(

aniabra
Posty: 174
Rejestracja: 2010-05-29, 08:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: aniabra » 2010-09-04, 13:11

Mam problem związany również z podręcznikami:
Mam trzy grupy klas II które w tym roku kontynuują podręcznik który zaczęły w zeszłym roku (matura solutions intermediate).
Gdy przyszłam do szkoły nie było dla mnie kompletu książek. I teraz mam pytanie: co robić? Uczniom zostały 2-3 unity do zakończenia ksiązki. Ja mam podręćznik po moim kuzynie który chodził do tej szkoły (zniszczony i popisany ale zawsze jest). Nie mam ćwiczeń, a co najważniejsze płyt, teacher`s a i testów. Jak mam sobie z tym poradzić? No przecież nie kupię za własne pieniądze tego zestawu? Co mi radzicie w tym przypadku?

Awatar użytkownika
Ewryl
Posty: 107
Rejestracja: 2008-08-30, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: Ewryl » 2010-09-04, 14:34

Radzę skontaktować się z konsultantem wydawnictwa tego podręcznika, przedstawić sytuację i poprosić o zestaw nauczycielski.
Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.

Ricardo Reis

aniabra
Posty: 174
Rejestracja: 2010-05-29, 08:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: aniabra » 2010-09-04, 15:52

Chyba tak zrobię, boję się jednak, że konsultant stwierdzi że rok temu dał ileś zestawów dla nauczycieli szkole (tylko teraz jakoś ich nie ma?!) i więcej nie da.
Z drugiej strony, im się raczej opłaca mieć dobre relacje z nauczycielami...więc może jednak coś da się załatwić.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: vuem » 2010-09-04, 17:49

Konsultanci dbają zazwyczaj o każdego nauczyciela. Może przy zamówieniu kilku podręczników nie rozdają pełnych kompletów, ale biorą pod uwagę, że współpraca taka trwa nie rok, a kilka lat co najmniej. Nie bój się prosić o cokolwiek.

Bez TB możesz sobie poradzić. Odpowiedzi do ćwiczeń możesz wpisać sobie sama, dodatkowe materiały do ćwiczeń można znaleźć w internecie lub zrobić samemu.
Póki co na stronie wydawnictwa można znaleźc po 2-3 rozdziały teacher's booka.

Testy (już pisałem Ci o tym!) ściągniesz ze strony oxfordu, gdy tylko przedstawiciel da Ci Twój login i hasło pierwszego logowania.

aneczka2910
Posty: 16
Rejestracja: 2010-08-25, 10:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubuskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: aneczka2910 » 2010-09-25, 18:17

ja wspolpracuje z wydawnictwem pearson longman dopiero pierwszy rok (od wrzesnia), dostalam z wydawnictwa 3 komplety podrecznikow z cwiczeniami, wszystkimi plytami, ksiązkami nauczyciela oraz plakatami. :D Wystarczy sciągnąć sobie formularz zamówienia, wypełnić dać dyrekcji do podbicia (musi byćpieczątka szkoły, w której pracuje nauczyciel) i wysłać. Ale uwaga! takie gratisy można dostać tylko do 30 września!!!

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: arsandra » 2010-09-26, 11:08

Ja myślałam podobnie, że skoro książkę mam narzuconą z góry oraz jeśli sama nie zamawiałam w wydawnictwie, to nic nie dostanę. Mamy książki WSZ PWN i wysłałam do nich formularz (też z pieczątką szkoły) i czekam na swoje gratisy, miałam do wyboru:) Już się nie mogę doczekać, bo w końcu dostanę materiały i jakieś pomoce dla uczniów:)

Kasia_Kasia
Posty: 11
Rejestracja: 2012-05-15, 19:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

jak zamówić podręczniki z wydawnictwa

Postautor: Kasia_Kasia » 2012-08-14, 12:28

Witam, zaczynam wlasnie prace w szkole i chcialabym zamowic z wydawnictwa podreczniki. czy moglby ktos mi podpowiedziec jak to zrobic ? czy mam to zrobic za posrednictwem szkoly i wtedy oni za to zaplaca czy sama musze pokryc koszty ? bardzo prosze o pomoc, poniewaz nie orientuję się w temacie

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: daughter » 2012-08-14, 13:41

To zależy od wydawnictwa. Proponuję po prostu skontaktować się z nimi i powiedzieć, że zaczynasz pracę z ich podręcznikami i czy możesz liczyć na zestaw od nich. Zazwyczaj przysyłają bez problemu i nie trzeba płacić, ale jak pisałam na początku, zależy to od wydawnictwa. Jaki masz podręcznik?

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: daughter » 2012-08-14, 13:46

Widzę w Twoich poprzednich postach, że masz podręcznik z Macmillana, to dobrze, bo przynajmniej przedstawicielka, z którą ja mam kontakt zawsze wszystko fajnie załatwia i szybko przede wszystkim, więc po prostu sprawdź na stronie Macmillana mejla do reprezentanta w Twoim regionie i napisz z prośbą o podręczniki.

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Patronat wydawnictwa

Postautor: daughter » 2012-10-17, 16:36

Chodzi o 'wsparcie' szkoły, która korzysta z podręczników danego wydawnictwa. Wsparcie to polega m. in. na przekazaniu do biblioteki książek, darmowych podręczników itp.
Czy myślicie, że to pewnego rodzaju 'łapówka' czy raczej nie ma w tym nic nieetycznego?
Czy któraś z Waszych szkół zdecydowała się na taki patronat?

Awatar użytkownika
wulina
Posty: 119
Rejestracja: 2008-12-10, 12:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: wulina » 2012-10-18, 08:06

Nie znam szczegółów, bo załatwia to anglistka, ale co roku wydawnictwo daje darmowy komplet podręczników, które potem trafiają biblioteki i są przeznaczone dla najbiedniejszych uczniów. Nie uważam tego za formę łapówki. Wydawnictwa stać na to, a najbiedniejsi u nas korzystają.

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: daughter » 2012-10-18, 08:27

U nas też tak jest tylko, że od przyszłego roku wydawnictwo chce wprowadzić oficjalny patronat podpisany przez dyrektora. Pewnie robią to by się zabezpieczyć, że w przyszłych latach też będziemy korzystać z ich podręczników. W naszym przypadku to akurat nie problem, bo podręczniki są dobre i przez najbliższe 2-3 lata zmieniać ich nie będziemy. Ale ludzie/ rodzice mogą sobie ubzdurać, że angliści mają z tego na pewno jakieś korzyści i że tylko dlatego korzystamy z tych podręczników. Chyba, że moje obawy są lekko na wyrost...


Wróć do „Języki obce”