Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

lebiodka2
Posty: 8
Rejestracja: 2007-04-27, 21:02

!!! OBOWIĄZKOWY ANGIELSKI dla dzieciaków - czy ktoś wie?

Postautor: lebiodka2 » 2007-04-27, 21:13

Witam serdecznie
Czy jest ktoś zorientowany odnośnie wprowadzenia obowiązku nauki j. angielskiego w klasach I - III??? Poprostu denerwuje mnie bfakt, że w dalszym ciągu nie wiem jak planowan a jest nauka tego przedmiotu od przyszłego roku.Błagam jeśli ktoś coś słyszał - niech npodzieli się swoimi wiadomościami na ten temat :lol: na pewno nie tylko ja z ciekawością to porzeczytam.
Dzięki i pozdrowionka
lebiodka2

Robert42
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-08, 20:52

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: Robert42 » 2007-05-03, 10:10

Obowiązkowy angielski ma być w klasach 1-3 od roku szkolnego 2008-2009 (to chyba koncert życzeń naszego ministra) natomiast w roku szkolnym 2007/2008 na zasadach dotychczasowych czyli finansowany z rezerwy celowej nr 14.
Pozdrawiam

lebiodka2
Posty: 8
Rejestracja: 2007-04-27, 21:02

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: lebiodka2 » 2007-05-03, 11:01

Witam serdecznie i bardzo dziękuję za zainteresowanie się moim pytaniem. Odnosnie tego projektu przewidzianego na 2008 / 2009 to zdaje sobię z tego sprawę, jednak najbardziej denerwuje mnie fakt, że w sumie na nadchodzący rok szkolny brak jakichkolwiek wytycznych. :neutral:
Z tego co Pan napisał, organizacja lekcji jezyka angielskiego w nadchodzącym roku szkolnym ma być taka jak obecnie? Czy to znaczy że bedą przeznaczone pieniądze na kontunuację projektu - 2 godziny angielskiego dla pierwszaków i sukcesywnie 2 godziny równiez dla uczniów klasy drugiej, którzy już w tym roku byli objęci projektem? :?:
Poprostu chciałabym troszkę bardziej zorientowac sie w temacie a jak narazie nie wiele mam informacji na ten temat. Poprostu nie mam zielonego pojęcia na ile godzin w tygodniu planowac sobie lekcje, jaki podręcznik, itd. W ubiegłym roku było mówione, ze pierwszaki będą miały tylko 1 godzinę w tygodniu ( chodzi mi oczywiście o to, że taka organizacja roku szkolnego była zaplanowana przez nasza Panią Dyrektor) wobec czego podręcznik został taki sam nic nie zmianiałam - zaznaczę, że podręcznik przeznaczony do klas z jedna godzina tygodniowo. Ucznio0wie podręczniki zakupili, a we wrzesniu okazało sie że w tej klasie pierwszej mam nie jedeną godzinę, a 3. :mrgreen:
Pozostawie to bez komentarza.
Pozdrawiam i liczę, że bedzie Pan w stanie poświęcić mi chwilkę i jeszcze raz odpowiedziec na te kilka pytań, które tu zmieściłam.
Jeszcze raz pozdrawiam
lebiodka2 :wink:

Robert42
Posty: 3
Rejestracja: 2007-04-08, 20:52

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: Robert42 » 2007-05-12, 12:24

Witam,
My realizujemy j. angielski w wymiarze 2 godz. tygodniowo.
Odsyłam do linku:
http://www.kuratorium.krakow.pl/index.p ... 11&id=1844

Pozdrawiam

N Rohirrim
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-21, 13:52

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: N Rohirrim » 2007-05-21, 14:02

lebiodka2 pisze:Witam serdecznie
Czy jest ktoś zorientowany odnośnie wprowadzenia obowiązku nauki j. angielskiego w klasach I - III??? Poprostu denerwuje mnie bfakt, że w dalszym ciągu nie wiem jak planowan a jest nauka tego przedmiotu od przyszłego roku.Błagam jeśli ktoś coś słyszał - niech npodzieli się swoimi wiadomościami na ten temat :lol: na pewno nie tylko ja z ciekawością to porzeczytam.
Dzięki i pozdrowionka
lebiodka2


o jakiej szkole mowa?
N Rohirrim

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: nadia » 2007-08-23, 18:53

Nie rozumiem dlaczego wszyscy piszecie o obowiązkowym języku angielskim od roku szk.2008/2009?Na stronie Ministerstwa jest zamieszczony projekt zmiany podstawy programowej mówiący o wprowadzeniu języka obcego nowożytnego bez wskazania na język angielski.W związku z tym nie musi byc to angielski, moze to byc niemiecki, francuski, włoski lub inny...

martanowakster
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-08, 21:01

angielski pierwszoklasisty

Postautor: martanowakster » 2007-09-04, 20:46

witajcie:)
miałam dzis lekcje w pierwszej klasie szkoły podstawowej i maluszki sakochane, ale szukam jakis stron poswieconych nauki pierwszaka języka nagielskiego
pierwszaki nie maja jeszcze ksiazek bo nie umieja czytac ani pisac i mam ciezki orzech do zgryzienia co dla nich przygotowac
prosze o rady

basia.si
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-31, 21:45

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: basia.si » 2007-09-04, 21:16

Hej!

No to masz pecha! Ja też uczę pierwszaki, ale mam podręcznik PWN "Hocus Pocus1"
Jak to dzieciaki nie czytają i piszą? Przecież zerówka obowiązkowa, a tam litery już poznają.
Wiadomo że nie będą czytać po angielsku, uczy się ze słuchu, mają płytę w domu i słuchają,
one to kochają - śpiewać w obcym języku. A jak jeszcze dodasz do tego ruch (żeby było śmiesznie) masz gwarancję że każde będzie się chciało wykazać.
Bardzo szybko przechodzą do pisania po śladzie krótkich wyrazów i ich zasób głównie pamięciowy, przyrasta.
To prawda, uczenie pierwszaków to nie przelewki, jak nie czujesz bluesa w tym co robisz, to będzie ciężko.
Poszukaj czegoś na stronach wydawnictw: PWN, Longman, onestopenglish. Na PWN-nie są linki do innych ciekawych stron.
Powodzenia
BasiaSi

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: daughter » 2007-09-05, 18:33

Zazdroszczę wam pierwszaków! Ja miałam swoich w zeszłym roku i w tym są w 2 klasie, a ja nie mam żadnych pierwszaków... Uwielbiałam do nich chodzić i patrzeć jak się ekscytują tym, że mogą wyjść na środek klasy i pokazać układ do wiersza o robakach albo jak tańczą do 'head and shoulders'. Dużo piosenek, prawie tyle samo ruchu oczywiście jako dodatek do języka.

Justa
Posty: 3
Rejestracja: 2007-09-06, 10:21

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: Justa » 2007-09-07, 13:36

martanowakster, Czesc ja tez ucze pierwszaki angielskigo, i mam problem bo nie moge znalesc w necie podstawy programowej z ang dla kl. pierwszej. Wiesz może gdzie tego szukać??

martanowakster
Posty: 16
Rejestracja: 2007-08-08, 21:01

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: martanowakster » 2007-09-07, 17:42

hej Justa
no własnie wczoraj mnie pani Dyrektor też o to zapytała i szukam również, niestety bez skutku
mam nazieje ze sposrod wielu obecnych na forum nauczycieli ktorys nam pomoze:)

[ Dodano: 7 Wrzesień 2007, 17:43 ]
to chyba zalezy od ksiazki jakiej uzywasz jesli to jest Longman to na stronie www.longman.pl trzeba szukac
ja korzystam z ksiazki Hurray! 1 WSiP

[ Dodano: 8 Wrzesień 2007, 13:20 ]
Justa
odnosnie programów nauczania to poszperałam w Internecie i trzeba wpisac ksiazke i wydawnicto i w google na pewno nr programu znajdziesz, tylko pytanie czy sam plan bedzie, bo wlasnie przeczytalam ze niektore wydawnictwa takie programy dawaja odpłatnie, podjelam nowy temat na forum i oczekamy na odpowiedz doswiadczonych nauczycieli:)
milego wekendu :)

Marzena82
Posty: 184
Rejestracja: 2007-08-09, 21:51

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: Marzena82 » 2007-09-12, 21:28

Hej dziewczyny :) Ja przez przypadek znalazłam coś takiego...Zobaczcie, może sie Wam przyda http://eduseek.interklasa.pl/artykuly/artykul/ida/3191/
PoZdRaWiAm CiEpŁo - Marzena ;)

nimloth23
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-03, 16:44

Język angielski na świadectwie dla pierwszaków

Postautor: nimloth23 » 2007-10-03, 16:49

Witam,
w tym roku zaczęłam uczyć ang. w pierwszej klasie
dyrekcja sama nie wie jak wygladać ma moja ocena na świadectwie dla pierwszaka
napiszcie jak jest u was w szkole
[glow=red][/glow]

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: daughter » 2007-10-03, 18:09

W klasach I- III obowiązują oceny opisowe... np. bardzo dobrze opanował wiadomości z j. angielskiego.

Awatar użytkownika
magura:)
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-29, 14:29

Re: Język angielski w klasach 1-3 (szkoła podstawowa)

Postautor: magura:) » 2007-10-04, 19:23

U mnie jest tak samo! Na świadectwie wychowawcy dopisują na samym końcu jedno zdanie, które jest oceną opisową z angielskiego. Na półrocze natomiast dzieciaki dostają osobno kartę osiągnięć ucznia z oceną opisową z angielskiego.
"Tylko świat przechodzony nogami jest coś wart"


Wróć do „Języki obce”

cron