jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: haLayla » 2010-09-30, 14:48

miwues +1 :mrgreen:
<3

676
Posty: 420
Rejestracja: 2009-02-06, 03:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: 676 » 2010-10-01, 22:18

Łatwo obiecywać, gdy się auta nie ma. :)


No tak - mieniąc się inteligentnym człowiekiem trudno założyć, że fakt nieposiadania własnego auta nie wyklucza możliwości kierowania regularnie autem kogoś innego. ;)

Po raz kolejny otwarcie apeluję do moderatorów o ukrócenie rozbijania tematów przez tego człowieka i jego kompanów. Ponowne wciągnięcie tej persony na moją listę ignorowanych (co niezwłocznie - ponownie -uczyniłem) nie sprawi niestety, że człowiek ten przestanie robić bałagan swoimi nijak niepowiązanymi z tematem wypowiedziami.
Szanuj ucznia swego, możesz nie mieć żadnego...

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: edzia » 2010-10-01, 22:29

676 pisze:Po raz kolejny otwarcie apeluję do moderatorów o ukrócenie rozbijania tematów przez tego człowieka i jego kompanów.
No proszę, jak to teraz uczeń chce rządzić na forum nauczycieli. :evil:

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: haLayla » 2010-10-01, 22:52

Jest takie uniwersalne słowo, które wyraża wolę oddalenia się drugiej osoby na maksymalnie duży dystans. Jest ono dość długie jak na standardy słów, które uważamy za polecenia, aczkolwiek jest przy tym dobitne i zawiera maksimum treści. Użyłbym go, ale nie wypada.

676, idź potrollować na forum miłośników Justina Biebera, będziesz tam pasował do reszty.
<3

676
Posty: 420
Rejestracja: 2009-02-06, 03:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: 676 » 2010-10-01, 22:57

No proszę, jak to teraz uczeń chce rządzić na forum nauczycieli. :evil:


Uczeń nie ma zamiaru rządzić, a jedynie apeluje o to, by w rozmowie z nim stosowali się do podstawowych standardów kultury osobistej.

Obowiązują one każdego, niezależnie od tego, "na czyim terenie" i z kim toczy się rozmowa. Tutaj tego niestety brakuje. Ubliżanie, osobiste wycieczki, operowanie wyzwiskami, inwektywami po stronie nauczycielskiej jest tu na porządku dziennym - co niestety jest przerażające.
Szanuj ucznia swego, możesz nie mieć żadnego...

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: haLayla » 2010-10-01, 23:00

676, nikt Ciebie tu nie chce. Nie rozumiesz tej prostej prawdy? Jesteś upierdliwy, męczący, rozbijasz rozmowy, wprowadzasz atmosferę niezdrowego napięcia nie wnosząc nic ciekawego. Normalny człowiek jak jest gdzieś niechciany to stamtąd idzie. A Ty albo sprawiasz wrażenie upośledzonego, albo podczas socjalizacji ominąłeś ważną lekcję dotyczącą zachowania w towarzystwie.
<3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: edzia » 2010-10-01, 23:03

676 pisze:Obowiązują one każdego, niezależnie od tego, "na czyim terenie" i z kim toczy się rozmowa. Tutaj tego niestety brakuje.
I taką krucjatę uprawiasz na wszystkich napotkanych w necie forach, czy tylko tu nauczasz?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: malgala » 2010-10-01, 23:06

676, jak mi nie odpowiada towarzystwo, to na siłę się do niego nie pcham.

676
Posty: 420
Rejestracja: 2009-02-06, 03:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: 676 » 2010-10-01, 23:42

Niezależnie od tego, jak bardzo mnie tu chcecie, czy nie chcecie - nic nie usprawiedliwia takiego a nie innego zachowywania się wobec mnie, zwłaszcza w kontekście tego, że mienicie się nauczycielami. Cóż - porządniejsi z Waszych kolegów po fachu powinni być bardzo niezadowoleni z cenzurki, jaką wystawiacie swojej grupie zawodowej.

Oczywiście cieszę się bardzo, że taka rzecz tutaj tak wyraźnie wychodzi na jaw choć nie jest dobrze, że prawda o kulturze i zachowaniu co poniektórych jednostek reprezentujących ten zawód jest aż taka bolesna, że potwierdza najgorsze przypuszczenia. Mam nadzieję, że obserwacje przeze mnie tutaj poczynione i zebrane w pośrednio, w jakimś czasie, zaowocują tym, ktoś poważniej przyjrzy się środowisku nauczycieli.

Poza tym - nie jestem tutaj przecież dla waszego towarzystwa, a po to, by prostować głupoty, którymi niektórzy z was próbują karmić niektórych uczniów.
Szanuj ucznia swego, możesz nie mieć żadnego...

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: haLayla » 2010-10-01, 23:56

Nie można go tak po prostu zbanować?
<3

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: vuem » 2010-10-02, 06:42

676 pisze:by prostować głupoty, którymi niektórzy z was próbują karmić niektórych uczniów.


Co to jest ta głupota? Absurd? Kłamstwo? Jakiś przykład?

Jesteś erudytą i zwracasz ogromną uwagę na niuanse w doborze słownictwa, więc ciekaw jestem...

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: vuem » 2010-10-03, 08:25

676 pisze:Uczeń nie ma zamiaru rządzić, a jedynie apeluje o to, by w rozmowie z nim stosowali się do podstawowych standardów kultury osobistej.

Obowiązują one każdego, niezależnie od tego, "na czyim terenie" i z kim toczy się rozmowa. Tutaj tego niestety brakuje. Ubliżanie, osobiste wycieczki, operowanie wyzwiskami, inwektywami po stronie nauczycielskiej jest tu na porządku dziennym - co niestety jest przerażające.


676, tu nie jesteś uczniem, a my nauczycielami, tylko wszyscy jesteśmy użytkownikami forum o dokładnie takich samych prawach. Nie zauważam w Twoich wypowiedziach zachowania typowego dla relacji uczeń-nauczyciel.

Nie wyjeżdżaj tu z postulatami utrzymywania standardów kultury, gdy chodzi o reakcje na durne wypowiedzi. Te zawsze spotkają się z krytyką lub ironią...to naturalne.

Rzucasz jakąś bzdurą, przyznajesz, że nie potrafisz nawet wytłumaczyć o co Ci chodzi, nie masz argumentu ani dla swego przeświadczenia o racji, ani dla pojawiających się wypowiedzi, a portem płaczesz, że się z Ciebie ktoś śmieje. Po czym uderzasz w płaczliwy ton licząc, że ktoś się zaczerwieni.

Wytrzyj nos, podciągnij gacie i pisz normalnie albo spadaj.

antie
Posty: 353
Rejestracja: 2009-08-24, 21:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: antie » 2010-10-03, 10:31

676 pisze:Oczywiście cieszę się bardzo, że taka rzecz tutaj tak wyraźnie wychodzi na jaw choć nie jest dobrze, że prawda o kulturze i zachowaniu co poniektórych jednostek reprezentujących ten zawód jest aż taka bolesna, że potwierdza najgorsze przypuszczenia. Mam nadzieję, że obserwacje przeze mnie tutaj poczynione i zebrane w pośrednio, w jakimś czasie, zaowocują tym, ktoś poważniej przyjrzy się środowisku nauczycieli.


Wiesz, jak tak czytam co wypisujesz, to coraz częściej dochodzę do przekonania, że masz jakąś obsesję dotyczącą nauczycieli. Nie tylko ich nie lubisz, to coś więcej :roll:

Nie jestem wprawdzie lekarzem, ale miałam na studiach przedmiot "psychiatria" prowadzony niezwykle interesująco przez panią dr medycyny z tego zakresu i Twoje obsesyjne wręcz "czepianie" się każdego słowa pisanego tu przez nauczycieli i dorabianie swoistej, czysto subiektywnej teorii do zaobserwowanych przez siebie faktów przypomina mi objawy pewnej choroby:

"Wszystkie postaci obłędu zawierają urojenia, opierające się na błędnej interpretacji rzeczywistych spostrzeżeń. Przeróbka spostrzeżeń jest pod względem formalno-logicznym prawidłowa, błędne jest tylko założenie urojeniowe. W każdym obłędzie urojenia tworzą zwartą, usystematyzowaną całość, są logiczne pod względem formalnym. Chorzy dążą do uzasadnienia swoich przekonań. Brak rozpadu struktur osobowości i zaburzeń kontaktu emocjonalnego. Urojeniom towarzyszy właściwy wydźwięk afektywny. W obłędzie prześladowczym afekt napięty, lęk, działania obronne."


http://psychopatologia.wyklady.org/wykl ... bled-.html

Może powinieneś się leczyć? :?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: malgala » 2010-10-03, 10:57

miwues pisze:haLayla napisał/a:
Nie można go tak po prostu zbanować?

Też sobie stawiam to pytanie. Przecież te jego zachowania ewidentnie i w odczuciu wielu osób naruszają zasady współżycia społecznego.

PS. No chyba że to faktycznie jednostka chorobowa...


Terapię stosujemy cały czas. Nie pomaga. Chyba jednak potrzebna jest specjalistyczna kuracja.
Proponuję unikać dyskusji a leczenie pozostawić fachowcom.
Ban to chyba ostateczność. Może jeszcze coś z niego będzie? Ludzie dojrzewają, tylko niektórym zajmuje to bardzo dużo czasu.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: haLayla » 2010-10-03, 13:24

miwues pisze:PS. No chyba że to faktycznie jednostka chorobowa...


Nawet jeśli, to nie oznacza, że musimy go tolerować. Miejscem terapii osób chorych są szpitale, przychodnie i gabinety lekarskie, a nie fora internetowe.
<3


Wróć do „Kącik uczniowski”