Urlop dla poratowania zdrowia

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

modraszek
Posty: 8
Rejestracja: 2010-08-09, 12:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: modraszek » 2010-08-10, 08:32

Dzięki Edzia za szybką odpowiedź. Też tak przypuszczałam.

modraszek
Posty: 8
Rejestracja: 2010-08-09, 12:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: modraszek » 2010-08-10, 08:39

Drogie Koleżanki z nauczania zintegrowanego. Pomóżcie mi rozwiązać dylemat moralny. Uważam, że powinnam od września iść na urlop dla poratowania zdrowia. Od 2 lat męczę się z wypaleniem zawodowym. W tej chwili w ogóle nie czuję się na siłach żeby iść do szkoły. Mam jednak 2 klasę. Dzieci i rodzice bardzo mnie polubili, ja ich też. I jak mam ich zawieść? Przyzwyczają się do nowej pani, a po roku znowu do nich wrócę. Jakoś uważam, że to nie w porządku. Czy powinnam mieć takie dylematy. Myślę, że starszym uczniom by to nie przeszkadzało, ale dzieciakom?

alley76
Posty: 4
Rejestracja: 2010-08-10, 13:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: alley76 » 2010-08-10, 13:34

Proszę o poradę!!! 7 lat pracy w nauczycielstwie-nauczyciel mianowany- mija mi 31 grudnia. Obecnie jestem w ciąży i od 1 listopada zamierzam iść na L4. Pod koniec marca będę na urlopie macierzyńskim i będę na nim aż do 20 sierpnia. Mam w związku z tym pytania:
1. Czy po macierzyńskim będę mogła iść na urlop dla poratowania zdrowia ? Czy lepiej wykorzystać najpierw po macierzyńskim urlop wypoczynkowy a następnie wziąć dla poratowania zdrowia?Dodam jeszcze, że zależy mi na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia.

Proszę o pomoc i poradę.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: edzia » 2010-08-10, 14:58

alley76 pisze:Czy po macierzyńskim będę mogła iść na urlop dla poratowania zdrowia ?
Tak.
alley76 pisze:Czy lepiej wykorzystać najpierw po macierzyńskim urlop wypoczynkowy a następnie wziąć dla poratowania zdrowia?
Finansowo w zasadzie wszystko jedno, weź jednak najpierw zaległy wypoczynkowy, będzie organizacyjnie łatwiej.

modraszek pisze:W tej chwili w ogóle nie czuję się na siłach żeby iść do szkoły.
Uważam, że w takiej sytuacji lepiej dla dzieci, jeśli weźmiesz ten urlop.

alley76
Posty: 4
Rejestracja: 2010-08-10, 13:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: alley76 » 2010-08-10, 18:15

dziękuję Edzia za szybką odpowiedź. Jednak nurtuje mnie pytanie jeszcze jedno czy po tym wypoczynkowym, który skończy mi się w październiku będę mogła wziąć urlop dla poratowania zdrowia aż do września czy tylko do czerwca, bo będą wakacje i będę musiała skorzystać z urlopu wypoczynkowego.
Pozdrawiam

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: edzia » 2010-08-10, 21:10

Wszystko jedno, do kiedy weźmiesz zdrowotny. Jeśli weźmiesz do czerwca, potem będziesz mieć urlop wypoczynkowy (finansowo tak samo), jeśli zaś do końca sierpnia, to i tak wypoczynkowy ci przepadnie (w sensie, że nie wybierzesz go w późniejszym teminie jako uzupełniającego).

Jednak w całym życiu zawodowym urlop zdrowotny nie może trwać dłużej niż 3 lata, więc wybierz teraz do czerwca, a zostanie dłużej na później. :)

sunrise
Posty: 8
Rejestracja: 2009-05-16, 11:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: sunrise » 2010-08-11, 23:09

Witam i prosze o udzielenie odpowiedzi na ponizsze pytanie:
Ile czasu wazne jest orzeczenie lekarskie kierujace nauczyciela na UDPZ?

epilot
Posty: 119
Rejestracja: 2010-08-18, 13:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: epilot » 2010-08-18, 19:40

Jak to jest z tym urlopem?
Znajomi z branży mówią, że mają to niebawem wycofać...

smuteczek
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-01, 03:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: smuteczek » 2010-09-01, 03:47

Witam, mam pytanie dotyczące urlopu dla poratowania zdrowia dla nauczyciela.
1 września 2010 r. to dzień, w którym kończę 7 lat pracy w jednej szkole. W tych 7 latach pracy, w pierwszym roku pracy miałam umowę na czas określony, na jeden rok, a potem już 6 lat pracy na umowę na czas nieokreślony, mianowanie. Obecnie jestem zatrudniona jako nauczyciel mianowany (mianowanie, umowa na czas nieokreślony), przez wszystkie lata, jak i w tym roku zatrudnienie było w pełnym wymiarze godzin. Chodziłam na krótkie zwolnienia lekarskie, ale nie przekraczają one 6 miesięcy. Czy mogę już skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia we wrześniu ? Czy ten pierwszy rok pracy na czas określony wlicza się do tego,żeby można było skorzystać z urlopu zdrowotnego. Proszę o szybką odpowiedź, bo jest to dla mnie bardzo ważne do podjęcia decyzji życiowych

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące urlopu zdrowotnego. Jeżeli 1 września mija 7 lat pracy nauczyciela, warunki spełnione do przyznania urlopu i lekarz wystawi orzeczenie o przyznaniu urlopu w określonym terminie wrześniowym (jest to pierwszy urlop dla poratowania zdrowia), a choruję i czuję się źle, to czy mogę przebywać na zwolnieniu lekarskim przed wydaniem decyzji przez dyrektora szkoły i podaniem przez niego terminu urlopu zdrowotnego. Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na to pytanie i na moje pierwsze dotyczące urlopu zdrowotnego :)

smuteczek
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-01, 03:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: smuteczek » 2010-09-01, 06:38

Proszę pomóżcie i napiszcie choć kilka słów odpowiedzi na podany przeze mnie temat, może ktoś się się orientuje w tym temacie :(

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: partita400 » 2010-09-01, 06:44

Jasne, że możesz być na L-4 . A termin urlopu określa lekarz pierwszego kontaktu .On wie najlepiej ile powinnaś odpoczywać .
Pozdrawiam i głowa do góry :* i ślę Ci trochę słoneczka z mojego ciepłego kraju :D

smuteczek
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-01, 03:31
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: smuteczek » 2010-09-01, 08:20

Bardzo dziękuję ci partito 400 za odpowiedź i za ciepłe słowa :) Najchętniej chciałabym dalej pracować,ale nie mam chyba wyboru, również pozdrawiam

alley76
Posty: 4
Rejestracja: 2010-08-10, 13:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: alley76 » 2010-09-02, 20:30

Prosze o pomoc!!! pracowałam do końca lipca 2004 na umowę na zastępstwo. O 1 września do dnia dzisiejszego pracuję na umowę na cza nieokreślony. Czy ta umowa na zastępstwo wlicza się do stażu pracy nauczyciela? chciałabym wziąć urlop dla poratowania zdrowia i nie wiem czy ta pierwsza umowa wlicza się do lat pracy nauczyciela?
Pozdrawiam

mareko
Posty: 63
Rejestracja: 2009-08-03, 13:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: mareko » 2010-10-14, 00:08

Czy urlop DPZ mozna wziac na taki dziwny okres od 1.09 do 30.04 ?
Chodzi mi o to ze musze podjac prace na zlecenie w maju i nie moge byc wtedy na urlopie zdrowotnym bo KN tego zabrania.
Ale z drugiej strony co na to dyrektor? Pracownik mu wraca do pracy na 2 miesiace ?
Slyszal ktos o takim przypadku ?

jarko
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-18, 22:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Historia
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Urlop dla poratowania zdrowia

Postautor: jarko » 2010-10-14, 00:23

urlop dla poratowania zdrowia możesz mieć nawet na miesiąc, tylko kolejny dopiero po przepracowaniu roku. Ponieważ byłem na urlopie dla poratowania zdrowia więc nieco się oczytałem i wielu podawało rozmaite krótsze okres. Problem jest z wyliczeniem urlopu, być może opłaca się wrócić nieco wcześniej (miesiąc?). Jak pójdziesz na 8 miesięcy zostanie Ci do wykrzystania jeszcze 2 lata i 4 miesiące. Cóż dyrektor ma do zaświadczenia lekarskiego? Musi urlopu udzielić jak lekarz napisze, to trochę dyrektorowi bedzie może nie na rękę bo być może nie na cały rok będzie zatrudniał na zastępstwo i zmiana planu lekcji ale najpierw martw się o siebie, szkoła przetrwa na 100%.
Odnosząc się do wcześniejszego postu czy umowa na czas określony (zastępstwo) się wlicza. Według mnie wlicza się.
Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo


Wróć do „Prawo oświatowe”