Zawód - nauczyciel

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

lida88
Posty: 24
Rejestracja: 2010-09-03, 19:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: lida88 » 2010-09-15, 22:03

Może nie jestem wybitnie doświadczona ale wydaje mi się, że żeby być nauczycielem w Twojej sytuacji dobrze byłoby skończyć studia podyplomowe dające uprawnienia do nauczania.W ośrodkach doskonalenia nauczycieli, które współpracują ze szkołami można chyba też zrobić kurs kwalifikacyjny, ale tak naprawdę to nie wiem na ile czasu ten kurs bedzie wazny- bo może się okazać za jakiś czas, że i tak musisz mieć studia:) Wybór uczelni to tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Nikt raczej nie może Ci narzucić gdzie masz skończyć studia:)

Co do filozofii i etyki to nie wiem czy to się sprawdzi...może wypowie się ktoś, kto dłużej pracuje w szkole:) może jakieś liceum profilowane, albo co....:)

POZDRAWIAM;)

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: Yoka » 2010-09-16, 08:22

a nie lepiej po prostu podejść do kuratorium w Warszawie i przedstawić sytuację? Tam Ci odpowiedzą, czy możesz czy nie możesz lub co masz zrobić, abyś mógł nauczać w szkole.

natalia2009
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-10, 21:12
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: natalia2009 » 2010-09-18, 21:39

dzięki :wink:

rbeti
Posty: 1
Rejestracja: 2010-10-17, 19:30
Kto: student
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: opolskie

początki pracy w szkole

Postautor: rbeti » 2010-10-17, 19:46

Witam
Mam pytanie do osób, które pracują w zawodzie nauczyciela. Mam 35 lat, skończyłam filologię polską. Czy jest sens robić kurs pedagogiczny i w tym wieku zaczynać pracę w szkole??

b.hunter
Posty: 217
Rejestracja: 2007-10-31, 17:27
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: b.hunter » 2010-10-17, 21:44

Tak.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: edzia » 2010-10-17, 21:51

Nie.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: Yoka » 2010-10-18, 08:48

jeśli tego chcesz, albo inaczej jeśli chcesz spróbować, to zrób kurs i poszukaj pracy w szkole.

Zależy co do tej pory robiłaś, ale może to być spore rozczarowanie dla Ciebie - praca w szkole - bo rzeczywistość znacznie odbiega od wyobrażenia, no i masz za sobą już jakieś doświadczenia zawodowe w innej branży.

ubuntux
Posty: 6
Rejestracja: 2012-02-17, 11:01
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Czego mogę uczyć po zarządzaniu?

Postautor: ubuntux » 2012-02-17, 13:41

Jestem absolwentką studiów licencjackich: zarządzanie potencjałem społecznym. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku: zarządzanie przedsiębiorstwem. W obecnej chwili studiuję pp.
Naczytałam się już sporo o tych zmianach w przepisach, ale mam pytanie: czy jest gdzieś konkretnie napisane kto jakich przedmiotów może uczyć? Gdzie tego szukać?
Zastanawiam się czy w ogóle będę miała czego uczyć... Pomóżcie, bo już się tym stresuję.

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: Yoka » 2012-02-17, 14:07

ale niby czego byś chciała uczyć po zarządzaniu?

Wszelkie rozp dot uprawnień znajdziesz na stronie MENu

ubuntux
Posty: 6
Rejestracja: 2012-02-17, 11:01
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: ubuntux » 2012-02-17, 15:12

Przedmioty zawodowe wchodzą w grę.
Wiem, że w naszym mieście osoba po zarządzaniu uczy: rachunkowości, przedsiębiorczości, ekonomiki, marketingu, etc...
Tylko, że nastąpiła zmiana przepisów i się pogubiłam czy będę mogła uczyć tego co wyżej lub też pokrewnych, np. związanych z kadrami w związku z ukończonym kierunkiem studiów.
Z tego co czytałam, to w rozp. jest napisane, że można uczyć przedmiotu wg skończonego kierunku...No i rodzi się pytanie...Kto może uczyć np. w szkole policealnej kształcącą pod względem zzl czy też np. kadr.

Awatar użytkownika
dutka
Posty: 5
Rejestracja: 2012-01-19, 16:55
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: dutka » 2012-02-17, 16:09

A nie powinnaś mieć jakiś przedmiotów pedagogicznych na studiach, żeby uczyć czegokolwiek?

b.hunter
Posty: 217
Rejestracja: 2007-10-31, 17:27
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: b.hunter » 2012-02-17, 17:26

A nie powinnaś mieć jakiś przedmiotów pedagogicznych na studiach, żeby uczyć czegokolwiek?


Ubuntux robi pp. :wink:

ubuntux
Posty: 6
Rejestracja: 2012-02-17, 11:01
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: ubuntux » 2012-02-19, 11:19

gieniun pisze:
A nie powinnaś mieć jakiś przedmiotów pedagogicznych na studiach, żeby uczyć czegokolwiek?


Ubuntux robi pp. :wink:


No właśnie.
Więc jak, ma ktoś odpowiedź na moje pytanie ? :)

karokaro80
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-22, 11:53
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zawód - nauczyciel

Postautor: karokaro80 » 2012-03-22, 12:51

jeśli robisz PP, co przygotowuje Cię do pracy w szkole, inne przedmioty to już raczej kwestia dogadania się z dyrektorem w sprawie kompetencji, które posiadasz do nauki danego przedmiotu zawodowego - przynajmniej tak jest u mnie (nauczyciel WOKu uczy podstaw reklamy itd). ważna jest jakakolwiek podstawa, aby móc w szkole uczyć, jeżeli zaś Twoje kompetencje wychodzą poza nauczany przedmiot (załóżmy że na początku będzie to pp), to nie widzę problemu żeby z czasem dorzucić do tego dodatkowe przedmioty, tak na prawdę to tylko kwestia dogadania się, o ile oczywiście są odpowiednie możliwości (dodatkowe godziny danego przedmiotu zawodowego)
"I cannot live with you,
It would be life,
And life is over there
Behind the shelf.."

Awatar użytkownika
Liz88
Posty: 1
Rejestracja: 2012-07-10, 13:29
Lokalizacja: mazowieckie

Czy i czego mogę uczyć?

Postautor: Liz88 » 2012-07-10, 13:44

Witam wszytkich! :D

Od razu przepraszam za przypuszczalne powielanie tematu, jeżeli taki już był. Przypadkiem trafiłam na to forum, trochę już poczytałam i mam nadzieję że pomożecie :)

Jestem tegoroczną absolwentką Zarządzania (spec. ZZL) i wiem że totalnie minęłam się z powołaniem, bo kompletnie nie interesuje mnie praca w biurze w dużej korporacji. :(

Od trzech lat udzielam korki z matematyki i angielskiego i bardzo lubię to zajęcie. KIedyś myślałam wzięciu drugiego kierunku - pedagogiki ale nie stać mnie było na czesne za drugi kierunek więc pomysł podupadł. Teraz skończyłam studia i trzeba zdecydować co dalej.

Zastanawiam się czy po takim kierunku w ogóle mogłabym czegoś nauczać? (Myśłałam o podstawach przedsiębiorczości, ale zarządzanie to jednak co innego niż ekonomia, chociaż jej elementy oczywiście były).
Nie posiadam przygotowanie pedagogicznego, ale mogę zapisac się na kurs wiedząc że dostanę jakąś pracę. Mogę uczyć w szkołach policealnych (np. marketing czy podstawy zarządzania).
Czy jest sens się tym interesować? Czy jestem skazana na pracę w korporacji...??


Wróć do „Pogaduszki”