Aneks do umowy - kwestie prawne

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Aneks do umowy - kwestie prawne

Postautor: jjolkaa » 2010-10-13, 22:46

Witam,

Od kilku lat pracuje w szkole, w ktorej prawo bylo i jest postrzegane inaczej...
W czym problem - jestem nauczycielem 2 przedmiotow. Do tej pory uczylam tylko jednego, jestem kontraktowa, w trakcie awansu, umowe mam na czas nieokreslony. Od 01.09.2010r. nauczam 2 przedmiotow (mam kwalifikacje do obu) i powinnam miec aneks, gdyz w umowie jest podane - zatrudniona na stanowisku nauczyciela konkretnego przedmiotu. Wlasnie dzisiaj dowiedzialam sie ze od tego roku przygotowuja mi aneks do umowy na czas okreslony, bo w nauczaniu II-go przedmiotu jeszcze sie nie sprawdzilam. Czy jest to zgodne z prawem?? Drugiego przedmiotu nauczam tylko w jednej klasie i nie jest to zastepstwo. Dostalam "swoja" nowa klase.

Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie.

jarko
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-18, 22:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Historia
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Aneks do umowy - kwestie prawne

Postautor: jarko » 2010-10-13, 23:25

chore, pytanie jak długo jeszcze polska szkoła musi miec tak dziadowych dyrektorów. Jak dotychczas miałaś umowę na czas nieokreślony tak ją nadal masz dopóki nikt jej nie wypowie. Tego co podtykaja nie bierz, nie podpisuj, powiedz, że umowę już masz i jeszcze jest ważna a poza tym musisz się spytać znajomego prawnika. Nieważne czy tego znajomego prawnika masz czy nie. Oni tez udają, że mają.

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: Aneks do umowy - kwestie prawne

Postautor: jjolkaa » 2010-10-14, 23:48

Dziekuje bardzo za "szerokie otwarcie" oczu i dobre wskazówki. Znajomego prawnika nie mam, ale wlasnie nie bardzo moge pojąć dlaczego mialabym miec aneks do umowy na czas okreslony (kadrowa twierdzi, ze moze byc na czas okreslony, np. na 1 rok - zeby mnie sprawdzić lub na 3 lata - bym dociagnela sobie klase i ze to wszystko zalezy od dyrektora). Próbowałam jej powiedziec, że tutaj raczej chodzi o zmiane stanowiska a nie sposobu zatrudnienia - moze niezbyt pewnie to mowilam, gdyz bylam zszokowana tym co uslyszalam, ale ona nawet nie probowala mnie zrozumiec. (Tak na marginesie - wlasnie otrzymala nagrode dyr.)

Jak nie bede ostrozna, to ten aneks moze okazac sie sprytnym sposobem na przeksztalcenie mi umowy na czas okreslony, a w kolejnym roku podziekowanie....

Istotnie stanowsiko mi sie zmienia od tego roku jako nauczyciel.... i ....., wiec aneks chyba powinien byc, ale umowa zostaje na czas nieokreslony, prawda? Czy mozna tutaj podeprzc sie jakims konkretnym paragrafem, jakby dawali mi do podpisania aneks na czas okreslony? Nie wiem czy tak moge po prostu odmowic podpisania i tyle, raczej powinien byc ten aneks, ale na czas nieokreslony. Boje sie ze moge miec pozniej problemy w szkole... wolalabym jakos do nich dotrzec że zmiana dotyczy tylko i wylacznie stanowiska mojej pracy. Prosze mnie wyprowadzic z bledu, jesli sie myle, ale uwazam ze powinnam miec aneks do umowy tyle, ze nie taki jak oni chca mi podsunac do podpisania

Pozdrawiam serdecznie

jarko
Posty: 219
Rejestracja: 2010-09-18, 22:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Historia
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Aneks do umowy - kwestie prawne

Postautor: jarko » 2010-10-15, 02:02

jjolkaa pisze:Jak nie bede ostrozna, to ten aneks moze okazac sie sprytnym sposobem na przeksztalcenie mi umowy na czas okreslony, a w kolejnym roku podziekowanie....

Logika wskazuje, że taki może jest zamysł. W tej chwili pracujesz, dostałaś pensję i sprawa oczywista. ja bym tam nigdzie nie zachodził do kadrowej czy dyrektorki, tylko uznał, ze nie ma tematu. Nie maja podstaw aby wypowiedzieć umowy o pracę a gdyby chcieli wypowiedzieć narażają się na odprawę. Jakby co, to możesz powiedziec, że ta dotychczasowa całkiem Tobie odpowiada i nie widzisz potrzeby jej zmiany.
Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: Aneks do umowy - kwestie prawne

Postautor: jjolkaa » 2010-10-15, 14:02

Rozumieim, ale ja na tej dotychczasowej umowe nie mam zatrudniona na stanowisku nauczyciel tylko zatrudniona na stanowisku nauczyciela ..(nazwa przedmiotu)... a od tego roku powinnam miec zatrudniona na stanowisku nauczyciela ..(nazwa I przedmiotu).. i ..(nazwa II przedmiotu)..
W tym problem - dlatego chca mi ja zmieniac, a przy okazji mącą z czasem określoności.

Pozdrawiam

jjolkaa
Posty: 58
Rejestracja: 2007-09-09, 15:28

Re: Aneks do umowy - kwestie prawne

Postautor: jjolkaa » 2010-10-18, 17:56

Napisze tylko dziekuje, bo na wiecej nie mam juz siły...
Wlasnie uslyszalam od nauczycieli w pokoju i jaka dostalas umowe? - Juz wszyscy wiedza o szykowanym dla mnie aneksie....

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Aneks do umowy - kwestie prawne

Postautor: Jethro Tull » 2010-10-18, 20:34

w chwili obecnej to mogą jedynie proponować zmianę umowy na zasadzie porozumienia stron. Nie ma co się zastanawiać i po prostu niczego nie podpisuj jak radzą wyżej


Wróć do „Prawo oświatowe”