Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Jacol
Posty: 71
Rejestracja: 2007-10-05, 19:25

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: Jacol » 2007-10-06, 20:03

Jethro Tull pisze:co innego uczeń co innego dorosły świadomy człowiek


To nie zgodne z wiedzą psychologiczną. Uczeń w niczym nie różni się od dorosłego - prawa warunkowania działają na wszyskich tak samo jak grawitacja.

Dyrektor to powinien nauczyciela lenia zmotywować do pracy ..zwolnieniem z pracy
Wylanie z pracy kogokolwiek, strasznie zaburza pracę zespołu. Wywołuje bowiem lęk u pozostałych. Ludzie stają się jeszcze mniej kreatywni, a bardziej posłuszni i podlizujący się szefowi.

Jeżeli w waszej szkole są lenie to są oni produktem nie właściwego zarządzania szkołą. Tak samo jeżeli macie leniów w klasie - to znaczy, że źle ich uczycie! Nauczanie bowiem nie polega na zadawaniu kolejnych partii materiału do nauczenia i odpytaniu z niego. Prawdziwe nauczanie wiąże się z budowaniem motywacji ucznia.

Zagadka: Moja córka nienawidziła historii w podstawówce - była w oczach nauczycielki leniwą uczennicą. W I klasie liceum zaczęła historię uwielbiać. Co się zmieniło w mojej córce? (teraz jest w liceum w klasie o profilu historycznym, czyta mnóstwo książek historycznych)[/quote]
Pozdrawiam
Jacol

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: malgala » 2007-10-06, 20:04

Jethro Tull pisze:Dyrektor to powinien nauczyciela lenia zmotywować do pracy ..zwolnieniem z pracy żeby sobie ten leń poszukał innego środowiska i stał się pracusiem niekoniecznie w oświacie. Może rowy kopać jeśli da mu to większą satysfakcję...

I tak powinno być. Oby tylko jeszcze KN tak bardzo tego obiboka nie chroniła.

Awatar użytkownika
Jacol
Posty: 71
Rejestracja: 2007-10-05, 19:25

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: Jacol » 2007-10-06, 20:06

dushka pisze: to co, mam lecieć i jego dziećmi się zająć? Albo - ja organizuję wycieczkę/imprezę dla swoich uczniów i dla jego uczniów też mam to robić? A w imię czego?

Ty nie masz nic do roboty, tylko twój szef :-))). Gdyby potrafił dobrze kierować zespołem, leń sam poprosiłby cię o pomoc i po problemie! :)

[ Dodano: 6 Październik 2007, 19:10 ]
malgala pisze:
Jethro Tull pisze:Dyrektor to powinien nauczyciela lenia zmotywować do pracy ..zwolnieniem z pracy żeby sobie ten leń poszukał innego środowiska i stał się pracusiem niekoniecznie w oświacie. Może rowy kopać jeśli da mu to większą satysfakcję...

I tak powinno być. Oby tylko jeszcze KN tak bardzo tego obiboka nie chroniła.


To jest złudzenie. Jak wylejemy tych złych to szkoła będzie lepsza! Nie! - przyjdą inni równie pogięci. Wywalać można bez końca. Zawsze będą ci co stwarzają problemy. Zamist tego z tych co są trzeba zrobić dobrze działający zespół. To lepsza droga. A może nie wierzycie, że ludzie mogą się zmieniać? To było by dziwne zwarzywszy, że nauczyciele to specjaliści od zmiany zachowania. :lol:

Co do karty to jestem za jej likwidacją.
Pozdrawiam

Jacol

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: dushka » 2007-10-06, 20:10

Jacol pisze:Ty nie masz nic do roboty, tylko twój szef


Sam sobie zaprzeczasz:

Jacol pisze:W dobrze zorganizowanym zespole nie ma podziału na dzieci moje i nie moje. Nauczyciel martwi się o dzieci obiboka jak o swoje. Dlatego przejmuje się obibokiem.



A tak na marginesie - dlaczego mam pomagać leniowi? Abstrahując od nauczycielstwa stricte.

Awatar użytkownika
Jacol
Posty: 71
Rejestracja: 2007-10-05, 19:25

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: Jacol » 2007-10-06, 20:12

Ale to szef może sprawić, że przejmiesz się obibokiem. Ty sama tego zrobić nie możesz, bo to szef organizuje tak lub siak pracę.
Pozdrawiam

Jacol

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: Jethro Tull » 2007-10-06, 20:12

Jacol pisze:
To nie zgodne z wiedzą psychologiczną. Uczeń w niczym nie różni się od dorosłego - prawa warunkowania działają na wszyskich tak samo jak grawitacja.

a jednak się różni bo dorosłemu choć podlega tymn samym prawom to łatwiej trafić do rozumu

Jacol pisze: Jeżeli w waszej szkole są lenie to są oni produktem nie właściwego zarządzania szkołą. Tak samo jeżeli macie leniów w klasie - to znaczy, że źle ich uczycie! Nauczanie bowiem nie polega na zadawaniu kolejnych partii materiału do nauczenia i odpytaniu z niego. Prawdziwe nauczanie wiąże się z budowaniem motywacji ucznia.

Ja nie zamierzam wychowywać do pracy dorosłego człowieka bo albo się dostosuje do zespołu albo z niego wyleci. Upraszczasz sprawę Jacol

Jacol pisze: Zagadka: Moja córka nienawidziła historii w podstawówce - była w oczach nauczycielki leniwą uczennicą. W I klasie liceum zaczęła historię uwielbiać. Co się zmieniło w mojej córce? (teraz jest w liceum w klasie o profilu historycznym, czyta mnóstwo książek historycznych)

zmieniła środowisko? :-)

Awatar użytkownika
Jacol
Posty: 71
Rejestracja: 2007-10-05, 19:25

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: Jacol » 2007-10-06, 20:13

A tak na marginesie - dlaczego mam pomagać leniowi?

Bo jedziesz z leniem na jednym wózku.

[ Dodano: 6 Październik 2007, 19:17 ]
Jethro Tull pisze:a jednak się różni bo dorosłemu choć podlega tym samym prawom to łatwiej trafić do rozumu.

Nie słyszałem jeszcze, aby udało się zmienić zachowanie człowieka przez trafianie do rozumu. To trochę tak jakbyś uważał, że ci źle pracujący nauczyciele czegoś nie rozumieją. Jak się im wytłumaczy i zrozumieją to to od następnego dnia będą dobrze pracować.
Moim zdaniem problem nie polega na tym, że nauczyciel nie rozumie co to znaczy być dobrym nauczycielem. Zresztż " żli" nauczyciele myślą, że są dobrzy,bo każdy z nas walczy o posuiadanie pozytywnego wizerunku własnego.

[ Dodano: 6 Październik 2007, 19:19 ]
Ja nie zamierzam wychowywać do pracy dorosłego człowieka bo albo się dostosuje do zespołu albo z niego wyleci. Upraszczasz sprawę Jacol


Wszyscy znani mi świetni dyrektorzy wspierali nauczycieli.

[ Dodano: 6 Październik 2007, 19:21 ]
Zagadka: Moja córka nienawidziła historii w podstawówce - była w oczach nauczycielki leniwą uczennicą. W I klasie liceum zaczęła historię uwielbiać. Co się zmieniło w mojej córce? (teraz jest w liceum w klasie o profilu historycznym, czyta mnóstwo książek historycznych)

zmieniła środowisko?


Zmieniła nauczyciela!
Tak samo zmieniając szefa nauczyciel leniwy może stać się pracowity!

[color=red]Zagadka nr 2:
Czym różnił się nauczyciel z podstawówki od nauczyciela z gimnazjum mojej córki? Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam zrozumieć na czym polega budowanie motywacji drugiej osoby.
[/color]
Ostatnio zmieniony 2007-10-06, 21:02 przez Jacol, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam

Jacol

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: Jethro Tull » 2007-10-06, 20:21

Jacol pisze:Wszyscy znani mi świetni dyrektorzy wspierali nauczycieli.

a oczywiście ale jak z motywacji nie skorzyta to wyleci

Awatar użytkownika
Jacol
Posty: 71
Rejestracja: 2007-10-05, 19:25

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: Jacol » 2007-10-06, 20:22

Powinieneś się zapytać jak wspierali. Ale ja o tym już pisałem na PIONIE :-)))
Pozdrawiam

Jacol

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: dushka » 2007-10-06, 20:23

Jacol pisze:Bo jedziesz z leniem na jednym wózku.


No i? Z pracowitymi też jadę na jednym wózku. I to z nimi wolę współpracować. Nie zamierzam lenia wychowywać.

Awatar użytkownika
Jacol
Posty: 71
Rejestracja: 2007-10-05, 19:25

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: Jacol » 2007-10-06, 20:25

Nie zamierzam lenia wychowywać.

Twój szef, gdyby umiał sprawiłby, że zależałoby ci na wszyskich z twojej szkoły. Twoja postawa świadczy w jak patologicznym środowisku się obracasz.

[ Dodano: 6 Październik 2007, 19:26 ]
dushka pisze:
Jacol pisze:Bo jedziesz z leniem na jednym wózku.


No i? Z pracowitymi też jadę na jednym wózku. I to z nimi wolę współpracować. Nie zamierzam lenia wychowywać.


To prawda, że i z pracowitymi. Ale los uczniów zależy od wszyskich w szkole. Także twój.
Pozdrawiam

Jacol

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: dushka » 2007-10-06, 20:27

A twoja, jakim apodyktycznym człowiekiem jesteś, starając się wszystkim narzucić swój punkt widzenia i na siłę nas przekonać.

BTW, nie twój interes, jakie jest moje środowisko. Zresztą, nie wydaje mi się, żeby twoje było tak idealne i pracowite :roll:

Awatar użytkownika
Jacol
Posty: 71
Rejestracja: 2007-10-05, 19:25

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: Jacol » 2007-10-06, 20:32

dushka pisze:A twoja, jakim apodyktycznym człowiekiem jesteś, starając się wszystkim narzucić swój punkt widzenia i na siłę nas przekonać.

BTW, nie twój interes, jakie jest moje środowisko. Zresztą, nie wydaje mi się, żeby twoje było tak idealne i pracowite :roll:


Założyłem wątek, że dyrektor nie powinien być apodyktyczny, a ty zarzucasz mi apodyktyczność?
Nas wszyskich interesem jest, aby nasze środowisko było jak najlepsze, nie sądzisz? :D

Nie mam władzy nad nikim, aby komukolwiek na forum cokolwiek narzucić. Mogę jedynie przekonywać, argumentować, ale narzucić? Jak miałbym to zrobić?
Pozdrawiam

Jacol

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: pilot Pirx » 2007-10-06, 20:34

Jacol, od środowiska czarownic lepiej z dala i nie dociekaj już wiecej. Jeszcze rzucą jakiś urok, klatwę, lub nie daj Bóg - teleportują Cie do polskiego sejmu :cry: .
A ja lecę i lecę .... od lat

Awatar użytkownika
Jacol
Posty: 71
Rejestracja: 2007-10-05, 19:25

Re: Co myślicie o nagrodach dyrektora dla najlepszych?

Postautor: Jacol » 2007-10-06, 20:38

pilot Pirx pisze:Jacol, od środowiska czarownic lepiej z dala i nie dociekaj już wiecej. Jeszcze rzucą jakiś urok, klatwę, lub nie daj Bóg - teleportują Cie do polskiego sejmu :cry: .


Lubię ostre kobiety :D
Pozdrawiam

Jacol


Wróć do „Pogaduszki”