Klasopracownia językowa

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

dzikibak
Posty: 12
Rejestracja: 2008-08-24, 21:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

sala z angielskiego

Postautor: dzikibak » 2008-09-16, 20:29

Mam kilka pytań i proszę o porady ;D Mam za zadanie urządzić sale z j. angielskiego.
Mam pomysł tylko nie wiem jak z wykonaniem. Chciałabym urządzić w niej W. Brytanię.
Odmalować salę na kolor niebieski szafki na ciemny granat lub srebrny. Na ścianach chciałabym umieścić np. jakiś zamek , Big Bena, flagi itp.
I tu mam pytanie. Wiecie może gdzie mogę dostać fototapety o tej tematyce? Patrzyłam na allegro ale tam większość to kwiaty itp. Z miast widziałam nowy jork ale akurat nie tego szukam.
Może możecie jeszcze coś doradzić?
Pozdrawiam!

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Klasopracownia językowa

Postautor: adner » 2008-09-16, 20:39

Nie wiem, czy to ci się przyda, ale masz np. Times Square:
http://www.eplakaty.pl/plakat.php?id=62 ... jczesciej=

Albo coś takiego, z tym, że cena zaporowa:
http://www.allegro.pl/item431839648_wyd ... a_hit.html
As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

dzikibak
Posty: 12
Rejestracja: 2008-08-24, 21:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Klasopracownia językowa

Postautor: dzikibak » 2008-09-16, 21:31

Dzięki śliczne. Cena faktycznie poraża.. Tak co najmniej na 6metrów jedna ściana...

Awatar użytkownika
daughter
Posty: 280
Rejestracja: 2007-08-26, 15:04

Re: Klasopracownia językowa

Postautor: daughter » 2008-09-17, 13:56

Big Bena akurat łatwo narysować. Może coś takiego?
Obrazek
o wiele mniejszy koszt, bo tylko farby i trochę czasu.

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Klasopracownia językowa

Postautor: Afroditte » 2010-10-30, 21:03

Jakie macie pomysły na dekoracje i zagospodarowanie sali do nauki języka? Nie mam na myśli pracowni językowej ze stanowiskami do słuchania lecz zwykłą salę. Jak sprawiacie, że klasa ta kojarzy się z językiem angielskim?
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
monia58
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-28, 20:46

Re: Klasopracownia językowa

Postautor: monia58 » 2010-10-30, 22:15

Nie uczę wprawdzie angielskiego, ale w mojej sali wiszą nie tylko gotowe plakaty z różnymi zagadnieniami dot. gramatyki, wyjątków,mapy, ale przede wszystkim prace wykonane przez uczniów podczas prac grupowych, projektowych czy metodą LdL.
Nie zawsze są one super piękne, ale pokazują wkład pracy uczniów i pzowalają odwołać się do nich w razie potrzeby.
Zrealizuj temat np. o zwięrzętach, rodzinie, hobby itp. zlecając uczniom wykonanie np. collage, mapy mentalnej, plakatu itp. Możliwości są nieograniczone :)
A i dla uczniów urozmaicenie i zainteresowanie lekcją :)

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Klasopracownia językowa

Postautor: Jolly Roger » 2010-10-31, 11:35

U mnie w ogóle nie ma gotowców tylko prace uczniów. Oczywiście, że nie będą one tak dopracowane jak gotowce, ale po to są w szkole, żeby uczyć się jak zaprojektować plakat, a przy okazji jest dodatkowa ocena gdy inni komentują wykonane prace.

Dyrekcja ze względów finansowych nie chciała mojej sali wyposażyć w tablice (jedna miała mi wystarczyć) to sam zamontowałem listewki, na których przypinam prace uczniów. projekty można tak planować, żeby były prace na jeden temat lub cała klasa robi projekt tworzący jedną całość.

Szkoda tylko, że klasopracownie u mnie są zamykane na przerwach.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

barb01
Posty: 56
Rejestracja: 2010-04-12, 12:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język francuski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Klasopracownia językowa

Postautor: barb01 » 2010-11-01, 02:49

W Poznaniu, myślę, że w innych większych miastach też jest księgarnia językowa Eli i wszystko tam jest w bardzo atrakcyjnych cenach. Ja kupiłam tam tablice tematyczne leksykalne (10 szt. chyba), dokleiłam dołączone do tego napisy i powiesiłam w sali. Często z mich korzystałam wprowadzając słownictwo, a uczniowie korzystali z nich układając zdania dotyczące jakiegoś zagadnienia gramatycznego i czasie gier językowych, wiec są wykorzystane. Nie pamiętam ceny ale kupiłam je z własnych pieniędzy, bo były takie taniutkie. Trzeba tylko je podbić listewkami, są kolorowe i bardzo estetyczne. Poza tym pościągałam z Ambasady plakaty francuskie. W tej samej księgarni kupowałam starsze roczniki czasopism uczniowskich, są na rożnych poziomach językowych, a za 1 płaciłam chyba 1 zło lub coś koło tego, bo brałam większe ilości i wykorzystywałam na nagrody w konkursach. Myślę, że można ich poprosić o wysyłkę... Natomiast na ścianie z tyłu miałam wielką tablicę (jakiś rodzic dał się namówić na zrobienie;) i tam wisiały różne prace z projektu, metaplanu, drzewek decyzyjnych,... co jakiś czas wymieniałam je na nowe. Koszt urządzenia pracowni wyszedł mi więc minimalny. Polecam "zatrudnić" Ambasady i Konsulaty, bo to święte krowy, które mało robią dla szkolnictwa, w przecież szerzymy ich język i kulturę, więc... :)
Barbara Lewińska

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Klasopracownia językowa

Postautor: Afroditte » 2010-11-01, 09:29

Szczerze powiedziawszy szukam czegoś oryginalnego. Prace uczniów, jako plakaty czy na listewkach już były. Nie jest to to, czego oczekuję. mam jedną tablicę (bardzo dużą z reszta) na prace uczniów i to mi wystarcza. A reszta? Myślałam o podczepieniu pod sufitem flagi GB, plus do tego zdjęcia w antyramach np Londynu. Ale ciągle czegoś fajnego mi tu brakuje :wink:
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
Katja
Posty: 67
Rejestracja: 2007-07-28, 16:00

Re: Klasopracownia językowa

Postautor: Katja » 2010-11-01, 10:08

Nie wiem czy to będzie dość oryginalne ;), ale ja w mojej niemieckojęzycznej klasopracowni mam:
- zamiast zasłon 5 flag krajów niemieckojęzycznych;
- na tylnej ścianie między szafami mam graffiti wykonane przez uczniów, są to najważniejsze zabytki w collage (razem zrobiliśmy projekt - oni wykonali);
- ławki miałam stare, więc je odremontowaliśmy malując w kolory flagi niemieckiej;
- wokół tablicy symetrycznie mam przyczepione antyramy: trochę gramatycznych tablic, sama je wykonałam, a z drugiej strony mam tablice LEARN ENGLISH - LERN DEUTSCH wydrukowane własnym sumptem;
- na jednej ze ścian wiszą dwie antyramy z naszych wyjazdów zagranicznych;
- na parapety kupiłam w sklepie IKEA metalowe osłonki na kwiatki, a na nich farbami do malowania na szkle uczniowie namalowali flagi;
- Na ławkach jest przyklejony pasek/naklejka (po niemiecku/angielsku), żeby nie malować po ławkach - rymowanki nie podam, bo prawa autorskie mają moi uczniowie :) --> fakt faktem trzeba odnawiać te naklejki;
- nad kontaktem ze światłem mam nakleję "Włącz/Wyłącz światło"
, nad koszem mam napis "Wrzucaj śmieci do kosza".

Inne pomysły:
- znalazłam kiedyś w Interencie szablony do składnia związane z GB (np. Big Ben), dałam koleżance, a ona z dzieciakami wzięła stare akwarium i zrobili Anglię w miniaturze, dodali sztuczną trawę i dużo kratywnosci;
- w zeszłym roku na ścianie miałam powieszone różne hasła z pociągów, autobusów niemieckich (np. proszę tu skasować bilet), itp. (z III klasami powtarzaliśmy w ten sposób zwroty komunikacyjne - największą furorę zrobiło hasło dodane dla żartu: Czy chcesz zostać moją żoną" - miała wiele przypadków oświadczyn i dużo śmiechu w klasie :));
- teraz widziałam w Auchan ciekawe postery z napisami London, collage na temat USA;
- można w kącie urządzić kącik czytelniczy (stolik, obrus + plus gazety/ książki w danym języku, ma się zrobioną mini kawiarnię jednostolikową - można tam ćwiczyć dialogi)
powodzenia w szukaniu pomysłów :)

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Klasopracownia językowa

Postautor: Andulencja » 2010-11-01, 19:12

A ja uwielbiam puzle i u mnie w pracowni wiszą w antyramach na ścianach. A chłopcy z kółka modelarskiego składali mi ostatnio do pracowni tekturowy Tower Bridge (puzle 3D). teraz myślą nad długą, wąską półeczką na niego :D

Awatar użytkownika
Afroditte
Posty: 479
Rejestracja: 2007-11-28, 21:38
Lokalizacja: tu i ówdzie

Re: Klasopracownia językowa

Postautor: Afroditte » 2010-11-02, 16:12

Dziękuję, szczególnie podobają mi się pomysły z flagami Katji
"My wish is world's command"

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Klasopracownia językowa

Postautor: arsandra » 2010-11-11, 10:49

świetne pomysły, rzeczywiście, podoba mi się!:) Muszę coś wykombinować fajnego, czyli już na poniedziałek zaplanować dla moich uczniów coś kreatywnego:)))))))Dorze, że ostatnio kupiłam w makro 20 bristoli:)

Awatar użytkownika
arsandra
Posty: 226
Rejestracja: 2010-08-19, 09:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Klasopracownia językowa

Postautor: arsandra » 2011-07-27, 10:34

:) w ubiegłym roku ograniczyłam się tylko do jakichś map, prac uczniów i tablic gramatycznych - niestety, nie miałam swojej klasopracowni, tylko w zastępstwie - salę koleżanki. Za to w tym roku obiecałam sobie, że nie odpuszczę i walczę o swoją salę:) Pani Dyr. obiecała, że coś wymyśli i mam nadzieję, że słowa dotrzyma, bo już mam upatrzoną organzę na zasłonki na allegro, wybrane plakaty z krajobrazami (oczywiście pochodzącymi z krajów niemieckojęzycznych) i wysłane maile do ambasad, mam nadzieję, że odpowiedzą.

mgosiak
Posty: 22
Rejestracja: 2011-06-15, 16:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Klasopracownia językowa

Postautor: mgosiak » 2011-07-29, 20:38

Bardzo fajne pomysły. Cieszę się że trafiłam na ten temat bo dyrektor obiecał mi w wakacje odświeżyć i umalować salę po remontach - wymianie okien i grzejników, więc będę miała pole go popisu :D


Wróć do „Języki obce”