urlop uzupełniający

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

empo
Posty: 13
Rejestracja: 2010-11-19, 14:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: urlop uzupełniający

Postautor: empo » 2010-11-22, 13:25

Jeszcze raz proszę o pomoc. Jestem po kolejnej rozmowie z kadrową. Ja swoje i ona swoje. Zapis w KN interpretuje po swojemu tj. mam mieć do 8 tygodni urlopu uzupełniającego i miałam 7, więc się wszystko zgadza; nie podlegam pod kp, więc nie mogę odbierać dni za L4. Mówi, że jeśli mam inne zdanie, to mam jej podać podstawę prawną. POMOCY!

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: urlop uzupełniający

Postautor: edzia » 2010-11-22, 16:02

Podaj jej więc podstawę prawną: art. 66 ust. 1 Karty Nauczyciela. Przepis ten mówi przecież, że należy ci się za ten rok urlop w wymiarze 8 tygodni. Zwolnienie lekarskie w czasie urlopu oczywiście przerywa urlop i przesuwa go na późniejszy termin.

empo
Posty: 13
Rejestracja: 2010-11-19, 14:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: urlop uzupełniający

Postautor: empo » 2010-11-22, 16:28

Dziękuje za odpowiedź. Niestety, dla mojej kadrowej ten przepis jest niewystarczający - jej interpretacja jest inna: do 8 tygodni, tzn. od 1 do 8 i już. Mam wrażenie, że albo nie czytała przepisu albo czyta go bez zrozumienia - tłumaczyłam, a ona i tak po swojemu. Mój problem, że sobie poszłam na L4 w czasie urlopu:/ Nic mi się nie należy, bo nauczyciele nie mają urlopu wypoczynkowego!!! Jak mam inne zdanie, mam pisać do dyrekcji. Ech...

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: urlop uzupełniający

Postautor: edzia » 2010-11-22, 16:36

empo pisze:do 8 tygodni, tzn. od 1 do 8 i już.
Do 8 tygodni, tzn. tyle, ile brakuje do 8 tygodni, a nie tyle, ile jej wyda się za słuszne.
empo pisze:Mój problem, że sobie poszłam na L4 w czasie urlopu
Choroba nie wybiera. Każdy ma prawo zachorować w czasie urlopu, nauczyciel również. Wówczas przesuwa się urlop o liczbę dni choroby.
empo pisze:Nic mi się nie należy, bo nauczyciele nie mają urlopu wypoczynkowego!!!
Art. 64 KN jej przeczytaj.

Jak będzie bardzo się jeżyć, zadzwoń sobie do OP i poproś o pomoc w tej sprawie. Możesz też poprosić o poradę prawną w PIP.

empo
Posty: 13
Rejestracja: 2010-11-19, 14:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: urlop uzupełniający

Postautor: empo » 2010-11-22, 17:11

Dzięki za pomoc. Ja to wszystko wiem, co napisałaś i tak tłumaczyłam, ale do kadrowej jakby nie docierało. Może powinnam to podrukować i jej pokazać czarno na białym... Będę temat drążyć dalej, pewnie w końcu sprawa oprze się o OP, ale chyba pozostawię dyrekcji kontakty z nimi. Pewnie jak przyjdę i powiem, że OP tak powiedział, to i tak będą się upewniać. Jeszcze raz dziękuję za pomoc:)

jadzia1978
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-26, 19:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: urlop uzupełniający

Postautor: jadzia1978 » 2010-11-23, 11:25

Ja mam troszkę inny problem :( Obecnie skończył mi się urlop macierzyński i zaczynam zaległy urlop wypoczynkowy a jest go aż 40 dni.Okazało się że na urlopie tym nie przysługują mi żadne dodatki,czyli mam gołą zasadniczą + wysługę lat. Sprawdzałam inne moje lata pracy na urlopie i zawsze dostawałam motywacyjny i za wychowawstwo (dodam że pracuję w przedszkolu i zawsze mamy za wychowawstwo dodatek). Czy tak jest po powrocie z macierzyńskiego??

empo
Posty: 13
Rejestracja: 2010-11-19, 14:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: urlop uzupełniający

Postautor: empo » 2010-11-23, 19:08

miwues pisze:Ale po co chodzisz i czapkujesz, prosząc kolejne osoby o interpretację?
Napisz do dyrekcji pismo z żądaniem urlopu.


Nie chodziłam i nie czapkowałam - rozmawiałam z jedną tylko kadrową. A na forum nie prosiłam o interpretację, tylko o podstawę prawną. Nie wiem więc, skąd takie wnioski.

jadzia1978=> na urlopie miałam płaconą podstawową, wysługę, dodatki + średnią z nadgodzin. Wiem, że po powrocie do pracy motywacyjny mi utną, ale to jest w regulaminie. Tak samo z wychowawstwem, bo go po prostu nie będę miała.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: urlop uzupełniający

Postautor: edzia » 2010-11-23, 20:23

Myślę, że o tym czapkowaniu było do mnie - i słusznie. :)

empo
Posty: 13
Rejestracja: 2010-11-19, 14:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: urlop uzupełniający

Postautor: empo » 2010-11-23, 20:44

miwues pisze:
empo pisze:Nie wiem więc, skąd takie wnioski

Skupiłaś się na wnioskach, a za radę nie podziękowałaś. Chcesz być skuteczna czy nie?


Rada identyczna z tą, jakiej udzieliła mi kadrowa, ale -oczywiście- dziękuję. I przepraszam, jeśli uraziłam brakiem podziękowań od razu. Widocznie "czapkowanie" mnie zaślepiło.

Edziu, nie wiem, czemu się poczuwasz do czapkowania, ale może nie znam slangu stałych bywalców. Oczekiwałam pomocy i taką od Ciebie dostałam - konkretną i na temat. Nie wspomnę już o tym, że od razu lepiej się poczułam wiedząc, że mam rację :D

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: urlop uzupełniający

Postautor: edzia » 2010-11-23, 23:20

empo pisze:Oczekiwałam pomocy i taką od Ciebie dostałam - konkretną i na temat.
Ale rzeczywiście nie ma co pytać kadrowej, OP, czy PIP-u. Wystosuj do dyrektora pismo z żądaniem urlopu i wtedy na niego przerzucasz te wszystkie uzasadnienia i podstawy prawne. Jeśli zechce ci odmówić, musi na tę odmowę mieć podstawę prawną - niech sam szuka.

empo
Posty: 13
Rejestracja: 2010-11-19, 14:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: urlop uzupełniający

Postautor: empo » 2010-11-24, 00:07

W mojej szkole unika się papierkologii, bo dyr. tego nie lubi, a sprawami pracowniczymi zajmuje się kadrowa, więc z nią się na takie tematy dyskutuje, dyrekcja w ostateczności. Jako że ostateczność nadeszła, pismo nabiera już mocy urzędowej na czyimś biurku ;) Zresztą kadrowa sama mi powiedziała, że jak napiszę do dyr. to będą szukać i się ustosunkowywać. Żałuję jednak, że tak się musiało stać, bo wiem, że nie przejdzie to bez echa i może nie dziś i nie jutro, ale w końcu zostanie mi wytknięte, że "śmiałam" upominać się o swoje i to jeszcze tak "oficjalnie". Stąd moje próby uniknięcia tego. I na tym temat zamknę, bo to nie miejsce, żeby dyskutować o obyczajach w mojej szkole.
Pozdrawiam cieplutko :)

jadzia1978
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-26, 19:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: urlop uzupełniający

Postautor: jadzia1978 » 2010-11-24, 09:27

empo serdeczne dzięki za odpowiedź.A możne ktoś jeszcze coś wie na ten temat?

ziellona
Posty: 7
Rejestracja: 2009-10-10, 22:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

jak zdobyć 8 tygodni uzupełniającego?

Postautor: ziellona » 2011-01-15, 11:58

edzia pomóż - czy mam rozumieć , że urlop uzupełniający za wakacje to zawsze 6 tygodni? mój macierzyński wypada w wakacje więc później dostanę te 6 tygodni urlopu, ale jeśli chcę 8 tygodni to na ferie muszę iść na zwolnienie lekarskie?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: urlop uzupełniający

Postautor: edzia » 2011-01-15, 17:09

ziellona pisze:czy mam rozumieć , że urlop uzupełniający za wakacje to zawsze 6 tygodni? mój macierzyński wypada w wakacje więc później dostanę te 6 tygodni urlopu, ale jeśli chcę 8 tygodni to na ferie muszę iść na zwolnienie lekarskie?
Dokładnie tak.

aniabaran
Posty: 33
Rejestracja: 2010-01-16, 15:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: urlop uzupełniający

Postautor: aniabaran » 2011-01-16, 14:43

edzia a jeśli poszłabym na zwolnienie np od 2 tygodnia ferii to urlop przedłuży mi się odpowiednio o te kilka dni? czy tak?


Wróć do „Prawo oświatowe”