Nie będę śpiewać

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Nie będę śpiewać

Postautor: partita400 » 2010-12-06, 14:06

Jolly Roger pisze:językowcy taki kurs mają w ramach studiów. Trzeba dodatkowy?

Ukonczenie edukacji wczesnoszkolnej , ktora daje uprawnienia do nauczania w kl.I-III ,
masz taki Jolly Roger ??? :D

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Nie będę śpiewać

Postautor: partita400 » 2010-12-06, 14:24

mateoo pisze:niestety, jest to paradoks, ale żeby uczyć w 1-3 trzeba mieć skończony przynajmniej kurs z wczesnoszkolnej. Jeszcze kilka lat wstecz i pamiętam jak muzyk prowadził umuzykalnienie w klasach nie 4-6, ale 1-6. Cóż robić ;/ To samo mam z angielskim. Nie mogę uczyć w 1-3 ani muzyki ani angielskiego. Śmieszne jest to, bo przychodzi muzyk z prawdziwego zdarzenia, z pełnymi kwalifikacjami i nie może uczyć, a uczy ktoś kto ma skończoną wczesnoszkolną i liznął muzyki na studiach. Teraz ktoś może dać kontrargument, że taka specyfika nauczania początkowego, żeby wszystkiego uczyć razem , ale jak widać na każdym kroku, nie sprawdza się to w przypadku sztuki, zwłaszcza muzyki i jakość nauczania w obu sytuacjach jest nieporównywalna.

Tak mi się skojarzyło ,że w środku mojej lekcji , przyszedł do mnie uczeń II kl. SP z prośbą od swojej Pani , by podpisać nazwy instrumentów . Na rysunku byla altówka i to dopiero była dla pani z poczatkowego "zagwozdka" poniewaz obok byly takze skrzypce :rotfl:

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nie będę śpiewać

Postautor: mateoo » 2010-12-06, 14:47

Jakoś mnie to nie dziwi :roll:
Sztuka jest pokarmem duszy.

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Nie będę śpiewać

Postautor: partita400 » 2010-12-06, 14:54

mateoo pisze:Jakoś mnie to nie dziwi :roll:

a co też ich nie rozróżniasz ???? :shock: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :wink:

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nie będę śpiewać

Postautor: mateoo » 2010-12-06, 17:36

:mrgreen:

Ten nauczyciel na pewno nie jest wyjątkiem wśród nauczycieli naucz. zintegrowanego
Sztuka jest pokarmem duszy.

olciafasolcia26
Posty: 90
Rejestracja: 2009-06-25, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nie będę śpiewać

Postautor: olciafasolcia26 » 2010-12-06, 21:30

to jest tragedia ... i realia polskiej edukacji ...

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Nie będę śpiewać

Postautor: Jolly Roger » 2010-12-08, 16:39

partita400 pisze:
Jolly Roger pisze:językowcy taki kurs mają w ramach studiów. Trzeba dodatkowy?

Ukonczenie edukacji wczesnoszkolnej , ktora daje uprawnienia do nauczania w kl.I-III ,
masz taki Jolly Roger ??? :D

W ramach studiów miałem kurs pedagogika wczesnoszkolna. Kilka lat temu sprawdzałem te moje kwalifikacje do nauczania w I-III, bo potrzebne to było do jakiegoś projektu. W kuratorium uznali, że wystarczy informacja o studiach kierunkowych. Nie interesowała ich kwestia pedagogiki wczesnoszkolnej.

To było kilka lat temu i wiem, ze kuratorium to ma zmienne humory. Czyżby się zmieniły przepisy?
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Nie będę śpiewać

Postautor: Jolly Roger » 2010-12-08, 16:47

Z tą altówka to chwilę sadziłem, że trzeba było podpisać po angielsku i zastanawiałem po co?

Po polsku to też nie do końca wiem po co to dzieciom w drugiej klasie?
Inna sprawa to jak się nauczycielka przygotowuje do zajęć?

Choć można też znaleźć inne wytłumaczenie. Czy nigdy nie miewacie totalnego zaćmienia? Czyż nie jest cenniejszą umiejętnością znalezienie informacji niż rozdęta baza danych we własnej głowie.

Poza tym stoję na stanowisku, że w szkole podstawowej doświadczony nauczyciel poradzi sobie z każdym przedmiotem. Nie tylko w I-III, ale cała podstawówka to taki poziom, że dla średniorozgarniętego nauczyciela nie powinien stanowić problemu.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Agnieszkablabla
Posty: 2
Rejestracja: 2018-02-03, 00:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Nie będę śpiewać

Postautor: Agnieszkablabla » 2019-04-03, 20:35

Martwi mnie brak chęci do śpiewania u dzieci, który z roku na rok postępuje co raz bardziej. Dzieje się już tak, że nawet w szkole muzycznej są dzieciaki, które mówią "proszę pani, ale ja nie będę śpiewać!" = i są to zarówno chłopcy (mutacja), jak i o dziwo dziewczynki. Wydaje mi się, że największym problemem jest nierozśpiewanie tych dzieci we wczesnym dzieciństwie przez nieśpiewających rodziców - a to skutkuje krzyczandem w przedszkolu i zamknięciem się w późniejszych latach edukacji. Jest to smutne i musimy pracować, żeby to odkręcić. Tylko w jaki sposób?
Temat na forum trochę umarł, ale nadal żywy w szkołach i wymagający uwagi i działania.

A jeśli komuś z Państwa się przydadzą audycje z historii muzyki i literatury, to proponuję zajrzeć na mój kanał na youtube, gdzie przygotowuję krótkie filmy o kompozytorach i utworach muzycznych. Może ktoś skorzysta na lekcjach (jest już Moniuszko, w związku z obchodami 200-lecia urodzin kompozytora). Powodzenia i pozdrawiam wszystkich!

https://www.youtube.com/channel/UCuG0M_j1aI8XFjwzMqxJJDQ

Obrazek


Wróć do „Przedmioty artystyczne”