2 LATEK W PRZEDSZKOLU

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

aniagdansk24
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-19, 20:19
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

2 LATEK W PRZEDSZKOLU

Postautor: aniagdansk24 » 2008-08-19, 20:38

Witam wszystkich tu zgramadzonych. Jestem tu zupełnie nowa tak jak nowa jest dla mnie sytuacja bycia nauczycielką. Od września zaczynam prace w ognisku przedszkolnym. Dostałam grupę 2 latków. Mam już opracowany plan dni adaptacyjnych. Poszukuję konspektów zajęć jakie mogę przeprowadzić z takimi maluchami. Wiem, że na początku może być bardzo ciężko, ale chcę się tego podjąć. Myślałam żeby opracować takie tematy jak- poznajemy swoje ciało-dzieci nazywają swoje części ciała i uczą się pokazywać je u innych dzieci, temat owoce, warzywa, zwierzęta kolory- narazie te podstawowe, duży- mały. Posiadam dużo pomysłów na zabawę, mam dużo płyt z piosenkami. Boje się ze takie maluchy nie bedą chciały siedziec i słuchac jak opowiadam np. o owocach.
Jeśli mogę na kogoś tutaj liczyć to byłabym wdzięczna. Serdecznie pozdrawiam, Ania.

ania-makaruk@wp.pl

Krulik
Posty: 41
Rejestracja: 2008-01-06, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: 2 LATEK W PRZEDSZKOLU

Postautor: Krulik » 2008-08-19, 23:44

Najważniejsze - nie każ im siedzieć i słuchać:) pokaż im te owoce - czy to prawdziwe czy plastikowe :)
nigdy nie prowadziłam zajęć z takimi maluchami ale mam dwójkę małych dzieci i wiem, że najważniejsze dla nich jest to co może sam zrobić, dotknąć, nawet posmakować.
Tematy wydają mi się ok. Ważny jest sposób pokazania, dla takich maluchów najważniejsza jest zabawa, reszta przychodzi sama.

aniagdansk24
Posty: 10
Rejestracja: 2008-08-19, 20:19
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: 2 LATEK W PRZEDSZKOLU

Postautor: aniagdansk24 » 2008-08-20, 07:35

Dziekuję za odpowiedz, oczywiście czekam na dalsze propozycje od inych. Pozdrawiam.

tlingit
Posty: 3
Rejestracja: 2010-06-30, 11:50
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: 2 LATEK W PRZEDSZKOLU

Postautor: tlingit » 2010-09-06, 17:56

Hej
Też mam w grupie 2 latki, mam jednak też 1,5 roczne dziecko i 3 letnie. Poszukuję z kolei zajęć rozwijających umiejętności plastyczne i z angielskiego.
Jeśli ktoś zna dobrą stronę na temat metody Helen Doron oraz z ciekawymi pomysłami plastycznymi na ten poziom proszę o linki lub tytuły książek.
Niestety strona, z której do tej pory korzystałam w momencie braku pomysłów nie działa.

Ad odpowiedzi powyżej - zgadzam się, że dzieci w takim wieku nie usiedzą. Nawet jeśli zajęcia byłyby dla nich inspirujące i ruchowe to nie wytrzymają długo . Myślę że max. 15 min. a i to niezbyt często.
One po prostu interesują się wszystkim lecz na chwilę.
Szukam pomysłów na zajęcia z języka angielskiego i plastyki w przedszkolu.

kamila26111
Posty: 18
Rejestracja: 2009-06-09, 10:54
Kto: student
Lokalizacja: dolnośląskie

Jakie zabawy są dobre na zintegrowanie grupy przedszolnej.

Postautor: kamila26111 » 2010-12-23, 01:09

Witam wszystkich :D
Mam pytanie do Pań Nauczycielek które mają doświadczenie, a mianowicie na Dniach Otwartych Przedszkola Prywatnego będą rodzice z dziećmi rodzice którzy muszą się przekonać, że to przedszkole jest idealnym miejscem dla ich dzieci. Będzie to wyglądało tok, że dzieci będą się bawiły rodzice będą obserwować i jakim się spodoba to zapiszą dzieci do Przedszkola a jak nie to nie. Ja podczas tych dni otwartych będę poddana próbie czy się nadaję na nauczyciela czy nie. Moje pytanie brzmi jak zająć te dzieci żeby nie czuły się skrępowane bo nowi ludzie i miejsce mogą spowodować to, że dziecko stanie obok mamy i nawet nie drgnie żeby się iść bawić. Jestem studentką moje doświadczenie w pracy z dziećmi jest niewielkie i nie wiem jakie zabawy byłyby dobre aby zintegrować grupę i spowodować aby dzieci chciały tam wracać. Dodam, że przedział wiekowy to od 3 do 5 lat.
dziękuję i pozdrawiam


Wróć do „Wychowanie przedszkolne”

cron